Cibinlik

Cibinlik nedir ve ne işe yarar?

Cibin kelimesi sinek anlamına gelir. Cibinlikde sineklik anlamında kullanılır. Cibinlikler sinek ve sivrisineklerden korunmak için tasarlanan ürünlerdir. Tül veya şifon kumaşlar kullanılarak tasarlanırlar. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte sıcaklıklar artar. Sinek ve sivrisinekler ortaya çıkarlar ve gece uyurken size rahatsızlık verirler. Hem uykudan uyanmanıza hemde kaşınmanıza sebep olurlar. Evde birde bebek varsa bebeğinizi bu haşerelerden koruma ihtiyacı hissedeceksiniz. Bebeğinizin beşiğine alacağınız cibinlikler onun hassas tenini si ek ve sivrisineklere karşı doğal bir şekilde koruduğu gibi toz ve tüylerdende muhafaza eder.


Bebekleri sivri sineklerden korumanın en doğal yolu cibinlik kullanmaktır.

Sivrisinek ve sineklerle mücadele etmenin bir kaç yolu vardır. Sinek ilaçları gibi kimyasal maddeler kullanarak sinekleri yok edebilirsiniz. Ancak bu yöntem bebeğinize zarar verir. Bebeklerin bulunduğu ortamda bu ilaçların kullanılması doğru değildir. Bebeğiniz uyurken yüzüne tülbent örtebilirsiniz. Buda bebeğin hareket etmesi ile birlikte tülbentin bebeğin yüzüne yapışarak nefes almasını engelleyebilir. Bebeğinizi sinekten koruyum derken hayatını tehlikeye atmış olursunuz. Oysa bebek cibinnikler bebeğinizin güvende uyuması için en güzel yoldur. Bebek cibinliklerini bebeğin beşiğine düzgün bir şekilde, boşluk kalmayacak biçimde asarak kullanabilirsiniz. Cibinlikler de boşluk kalırsa sinekler içeri girebilir.

Bebek odası dekorasyonlarında şık tasarımlar

Bebeğiniz için her şeyin en güzelini tercih etmeye çalışırsınız. Bebeğinizin yaşam alanı olan odasında hem rahat etsin hemde odası görsel olarak zevkli bir şekilde tasarlansın isterseniz. Bebek cibinlikleri hem şık hem de doğal bir dekorasyon ürünüdür. Cibinlikler bebeğiniz uyurken onun güvenliğini sağladığı gibi konforunu da artıracak bir üründür. Kız ve erkek bebekler için ayrı renklerde tasarlanan cibinlikler bebeklerinizin odasını görsel olarak zenginleştirecektir. Kız bebekler için pembe şeritler ve kurdeleler kullanılırken, erkek bebekler için mavi şeritli detaylar tercih edilir. Unisex kullanılan cibinlikler de bebeğinizin odasına uygun herhangi bir rengi de almanız mümkündür.

Bebek cibinlikleri nasıl takılır?

Bebek cibinlikleri çok pratik bir şekilde monte edilir. Sadece bebek cibinliğini takabilmek için bazı parçaların elinizde olması gerekir. Bu parçalar;
Bebek cibinlik demiri
Bebek cibinlik aparatı
Bebek cibinlik tülü

Cibinlik tülünün iki ucunda da cepler bulunmaktadır. Cibinlik tül uçlarını iki aparata da geçirerek cibinliği kolayca kurabilirsiniz. Ortada kalan tülü her iki yana doğru çekerseniz minik bir yuvarlak şekil ortaya çıkacaktır. Aparatın iki ucunu setteki parça ile birleştirdikten sonra cibinliğiniz hazır hale gelecektir. Cibinlik kurulumu ile uğraşmak istemiyorsanız cibinlik imalatı ile açılıp katlanabilen modeller üretilmektedir. Bu modellerden satın alabilirsiniz. Bebeğinizin daha konforlu uyuması için bebek cibinliklerinden mutlaka satın almalısınız.

Bebek cibinliklerinin temizliği nasıl yapılır?


Bebek tekstil ürünleri zaman içinde kirlenir ve temizlenmesi gerekir. Bebeğinizin sağlığı açısından hijyene çok dikkat etmeniz gerekecektir. Bebek cibinlikler kolayca çıkarılıp takılan ürünlerdir. Bu sebeple temizlenmesi de kolaydır. Bebek cibinliklerinin çamaşır makinesinde düşük ısıda tülleri yıkadığınız bölümde yıkayarak temizleyebilirsiniz. Ütüleyerek tekrar kullanabilirsiniz.

Bebek cibinlik fiyatları ne kadardır?

Bebek cibinlik fiyatları cibinliğin yapımında kullanılan tülün kalitesine, cibinlikde kulla olan aksesuarlar ve detaylara göre değişiklik gösterir. Dilerseniz sade bir cibinlik alarak aksesuarları kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Bebekleriniz cibinliklerle saraylara layık bir şekilde büyüsün. Bebeğinizin uyku konforunu artıracak bebek cibinlik modelleri uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde. Görmeden karar vermeyin. 

Yuar Baby Cibinlik Demiri
Yuar Baby Cibinlik Demiri

29,90 ₺  19,00 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri