Cilt -Yüz Leke Giderici Ürünler

Cilt lekesi nedir ve nasıl oluşur?

Cilde rengini veren pigment Melamin denilen bir maddedir. Melamin pigment çoğu zaman cilde eşit miktarda dağılır. Ancak yaşlılık, yanlış beslenme, genetik yapı, kirli hava, çok fazla güneşe maruz kalma gibi sebepler ciltte renk değişimlerinin olmasına sebep olur. Bu renk değişimleri çoğu zaman zararsızdır ve korkulacak bir durum içermezler. Ancak bazı durumlarda da tehlike içerebilir.


Cilt lekeleri nasıl geçer?

Cilt lekelerini geçirmenin birden fazla yolu vardır.
Güneş cilt lekelerinin oluşmasında en çok etkili olan faktördür. Güneş kremi kullanmak cildinizde güneş lekelerinin oluşmasını engelleyecektir. Yaz ve kış aylarında güneşe çıktığınız her zaman güneş koruyucu ürünleri yanınızdan ayırmayın.

Cilt lekelerini giderici ürünlerin içerisindeki A, C, E vitaminlerinin leke açıcı özelliği vardır. Bu vitaminler cildinizi besleyerek onarılmasını sağlar. Leke giderici ürünlerin içerisindeki hiyolüronük asit, cildinizin daha dolgun ve canlı görünmesine katkı sağlar. Koyu lekeler, mat ve düzensiz ciltlere özenli bir bakım yapan leke giderici kremler aynı zamanda da cildinizin daima nemli kalmasını ve elastikiyetini korumasını sağlar. Düzenli kullanıma birlikte, çiller, yaşlılık lekeleri, hamilelik lekeleri, cildin malanin pigment, üretim ve dağıtımında bozuklukların hafiflemesine yardımcı olur.

Bir çok kozmetik ve dermokozmetik markası, cilt lekelerine karşı onarım gücü yüksek leke kremi seçenekleri ile karşınıza çıkar. Cilt lekelerini hafifletmek ve oluşumunu önlemek için C vitamini barındıran, güneş koruyucu özelliği olan hiyolüronük asit içeren ürünler sorununuz çözüm olacaktır.

Sitemizde bulunan cilt yüz leke giderici ürünlerden bionnex, cerave, bioderma, la roshe, uber, dermoskin gibi markaların etkili ürünlerini uygun fiyatlara temin etme şansına sahipsiniz. 

Kargo Bedava
La Roche-Posay Hyalu B5 Serum 30ml
Fazıl Çil Kremi 32 gr
Fazıl Çil Kremi 32 gr

54,00 ₺  39,90 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri