Çizme Bot

Kış mevsimi yaklaştığında herkeste baştan aşağı bir değişim başlar. Yazlık sezonda giyilen bütün kıyafetler kaldırılır, yerine soğuk kış günlerinde sizi sıcacık tutacak kışlık kıyafetler çıkarılır. Evde başlayan değişim çarşı-pazarda devam eder. Mağazalar bütün vitrinlerini sonbahar - kış sezonuna göre ayarlarlar. Kabanlar, botlar, çizmeler, yün kazaklar çıkar piyasaya. Sadece kendi kıyafetlerinizi değiştiremezsiniz. Gözünüzden sakındığınız bebeğinizin de bütün kıyafetlerini baştan aşağı yenilemeniz gerekir. Kendiniz bir önceki yıl giydiğiniz bot ve çizmelerle devam edebilirsiniz ancak bebeğiniz bir önceki yıla göre büyümüş olacağı için ona yeni çizme ve bot almanız gerekecek.


Bebek ve çocuklar yetişkin insanlara göre daha hassastırlar. Bağışıklık sistemleri tam anlamı ile güçlenmediği için az bir soğukta hasta olabilirler. Kışın soğuk havasında yağmur yağdığında, kar yağdığında bebeğinizin ayağını sıcak tutabilmek için bot ve çizmeler yardımcınız olacaktır. Ayakta ısıyı muhafaza eden, yağmur ve kar suyu geçirmeyen çizme ve botlar sonbahar kış sezonunun vazgeçilmez kıyafetidir.

Çizme ve bot çeşitleri

Birbirinden güzel ve farklı tasarım ürünler bebeğiniz için dizayn edilmiştir.
Ayaktan geçirilerek giyilen bot ve çizmeler kullanım kolaylığı dolayısıyla çokça tercih edilir. Bebeğiniz siz yanında yokken bile çizmesini rahatlıkla giyebilir. Çizmeler genellikle boğazları uzundur. Bebeklerin ayakları ile birlikte bacaklarını da koruma altına alır. Uzun boğazlı çizmeler den yağmur ve kar suyu geçmez. Çizmelerin iç kısmında polarlı malzemeler için bebeğin ayağının ısısını korumasına yardımcı olur. Çizmeler üzerindeki sevimli çizgi film kahramanları hem kızların gem erkeklerin ilgisini çeker. Kış boyu severek giyecekleri çizme ve botlarını bebekleriniz ayaklarından çıkarmak istemeyeceklerdir.

Fermuarlı bot ve çizmeler farklı tasarımları ile kolay giydirilip çıkarılması ile favori olmuştur. Bot veya çizmenin fermuarını açarak ayakkabının genişlemesini sağlayıp bebeğinizin ayağına rahatlıkla giydirebilirsiniz. Fermuarı kapattığınız bot veya çizme tam bebeğinizin ayağına göre olacaktır. Genişleterek giydirdiğiniz bot ve çizmeyi fermuarını kapatarak bebeğinizin ayağından çıkmasını engellemiş olacaksınız.

Bağcıklı bot ve çizmeler de şık bir görünüm sağlayarak bebeklerinizin kıyafetlerini tamamlayan bir görüntü oluştururlar. Bağcıkları bağlayıp açmak zor olabilir ancak Bağcıklı botları da Bebeğinizin ayağına göre ayarlama imkanınız olacak. Bağcıklı botlara fermuar tasarımında eklenerek hem şık hem rahat bir görünüm sağlanır.

Spor görünümlü botlar hem kız bebeklerin hem erkek bebeklerin severek kullanabileceği tasarımlarla karşınıza çıkacaktır.

Klasik görünüm botlar her zaman tercih edilme özelliğini korumuştur. Hem günlük hem özel günlerde bebeğinize giydireceğiniz kıyafetlere uyum sağlaması ile annelerin favorisi olmaktan çıkmamıştır. Özellikle kız bebekler için şık tasarımlı, simli ve kurdela detayları ile klasik bot ve çizmeler oldukça güzeldir. Kız bebekler için pembe, mor, kırmızı, beyaz renklerle canlılık katılan bot modelleri sitemizde sizler için hazırlanmıştır.

Ortopedik botlar bebeğinizin ayağında, düz taban, içe veya dışa basma, ayakta şekil bozukluğu gibi sağlık problemleri için özel olarak tasarlanmış bebeğinizin ayak sağlığını koruyan ürünlerdir.

Bot ve çizme alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kaymaz taban olmalıdır. Sürekli ıslak zeminde kullanılacak bot ve çizmelerin tabanları karda ve buzda kaymamalıdır. Bebeğinizin güvenle yere basmasını sağlamalıdır. 

Ağır botlar bebeğinizi yorar, hareket kabiliyetini kısatlar. Mümkün olduğunca hafif bot ve çizmeler almaya özen göstererek bebeğinizin hayatını kolaylaştırın. 

İç kısımlarında malzemenin sıcak havayı dışarı, soğuk havayı içeri almaması bebeğinizin ayağının üşümesini engelleyecektir. 

Bebeğin ayak numarasına tam uyumlu olmalı. Büyük gelen botlar bebeğin ayağından çıkarak yürü esini engellerken, küçük gelen botlar da bebeğin ayağını sıkarak huzursuzlanmasına sebep olur.

Soğuk kış günlerini bebeğinizin sıcacık geçireceği alternatifler bot ve çizmeler birbirinden güzel desen ve modellerle besikte.com adresinde. 

Vicco Bebe Bot 312.Y.524 Sedef / 23
Ürün Seçenekleri
Vicco Patik Çizme 941.Y.525 Kırmızı / 26
Ürün Seçenekleri
Vicco Patik Çizme 941.V.351 Kırmızı / 26
Ürün Seçenekleri
Vicco Patik Çizme 941.V.351 Bordo / 26
Ürün Seçenekleri
Vicco Bebe Bot 312.Y.524 Pembe / 22
Ürün Seçenekleri
Vicco Bebe Bot 312.Y.292 Beyaz / 22
Ürün Seçenekleri
Vicco Bebe Bot 312.V.366 Fuşya / 22
Ürün Seçenekleri
Vicco Bebe Filet Kar Bot 852.Y.338 Siyah / 34
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri