Çocuk Güneş Gözlükleri


Çocukların ciltlerinin hassas olduğu kadar gözleri de hassastır. Çocuklarımızı güneşin zararlı ışınlarından korumak için önlemler alırız. Güneş kremi, şapka kullanımı gibi önlemlerle çocuklarımızın güneşten korumalarını sağlarız. Çocukların göz yapıları yetişkinlerden  daha hassastır. Daha fazla özen gösterilmesi gerekir. Güneşin UV ışınlarından yetişkinlerden daha fazla etkilenirler. Güneş ışınları çocukların gelişimleri açısından oldukça faydalıdır. Ancak uzun süre güneşe doğrudan maruz kalındığında çocuklara zarar verebilir. Güneşin UV ışınlarından korunabilmek için çocuklarımızın her mevsim çocuk güneş gözlüğü kullanmaları gerekir. Güneşte kullanılan şapkalar güneş ışınlarını bir miktar engeller. Ancak deniz kenarında ve karda güneş ışınlarının yansıması artarak gözlere zarar verebilir. Bu durumdan çocuklarımızı koruyabilmek için mutlaka çocuk güneş gözlüğü kullanmamız gerekir.

Çocuk Güneş Gözlükleri çocukların yüz şekline uygun olarak özel üretilir. Yetişkinlerin kullandığı gözlükleri  çocuklar kullanamazlar. Çocuk güneş gözlükleri hem boyut hem şekil olarak çocuklar düşünülerek üretilir. Rengarenk modeller, eğlenceli ve şık tasarımlar çocukların ilgisini çeker. Özellikle sevdikleri karakterleri gözlüklerinde görmek çocukları çok mutlu edecektir. Çocuklar güneş gözlüğü taktıklarında kendilerini yetişkinlere benzeterek kendilerini iyi hissederler. Çocuk güneş gözlükleri ile çocuklarınızın göz sağlığı korunurken ayrı bir hava katarak sevimliliklerine sevimlilik eklenir.

Çocuklara güneş gözlüğü seçerken ince eleyip sık dokunmak isteriz. Çünkü çocuklar bizim en kıymetli varlığımızdır. Onların sağlığı her şeyin önündedir. Göz sağlığına uygun olmayan kalitesiz, sertifikasız güneş gözlükleri sonraki dönemde çocukların gözlerine zarar verebilir. Bu yüzden çocuk gözlüğü alırken dünya markalarını tercih etmenizde fayda vardır.

Çocuklara güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gerekenler

• Öncelikle bir göz doktoruna giderek göz sağlığı kontrol edilmelidir.
• Camların UV filtresinin olması, garanti belgesi ve sertifikasının olmasına özen gösterilmelidir. 
Güneş gözlüğü camının kırılmaya ve çatlamaya dayanıklı olması gerekir. Polikarbon malzemeden üretilen camlar daha dayanıklıdır.
Güneş gözlüğü çerçevesinin dayanıklı malzemeden üretilmesi kırılmasını engelleyecektir. Ayrıca çerçevenin burna ve kulağa baskı yapmaması kullanımını kolaylaştıracaktır.
Güneş gözlüğünün çocuğun yüzüne tam uyumlu olması ve göz çevresini tamamen kapatması önemlidir.

 

Sitemizde bulunan çocuk güneş gözlükleri ile çocuklarınızın göz sağlığını koruma altına alabilirsiniz. Beğendiğiniz güneş gözlüğünü sepete ekleyerek satın alabilirsiniz. 

Kargo Bedava
Ray-Ban RB3478 014/57 60 Güneş Gözlüğü

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri