Deri Ayakkabı

Deri yüzyıllardır kullanılan güvenli bir üründür. Ayakkabı, mont, ceket, çizme gibi birçok ürün deriden üretilebilir. Deri ayakkabılar, hakiki deri ve suni deri olarak ikiye ayrılır. Deri, hem sağlam hem de hassas bir yapıya sahiptir. Hakiki deri ayakkabılar sağlam ve uzun ömürlüdür. Kullanımı rahattır. Deri temizleyici ürünlerle sık sık temizlediğiniz ve bakımını yaptığınız ayakkabıları uzun süre kullanabilirsiniz.


Derinin özelliklerinden ve faydalarından kısaca bahsetmemiz gerekirse, deri yumuşak bir yapıya sahiptir. Dayanıklı ve kolay bozulmaz. Yüzeysel deliklere ve hava geçirgenliğine sahiptir. Nefes alma özelliği vardır. Nemi emer ve aynı zamanda dışarı verir. Esneme özelliği bulunur. Bütün bu özellikleri göz önüne aldığımızda nefes aldığı için ayağı serin tutar. Ayakta koku yapmaz. Doğal olduğu için sağlıklıdır. Esneyerek ayağın şeklini alır ve kolay kullanım sağlar. Rugan, süet, nubuk gibi deri ayakkabılar en çok tercih edilen türlerdir.

Bazı ayakkabı modellerinde suni deri kullanılarak ekonomiklik sağlanmaya çalışılır ancak suni derinin özellikleri itibari ile bazı sıkıntıları olabilir.

Suni deri ile hakiki deri ayakkabıları nasıl anlayacaksınız? Kısaca birkaç püf noktasından bahsedelim. Suni deri de sentetik malzemeler kullanılır. Yüzeyi pürüzsüzdür. Ayağı terletir.
Hakiki deri yüzeyi pürüzsüz değildir.

Suni deriye baskı yaptığınızda aynı kalır. Yüzeyinde karışıklık olmaz. Hakiki deri yumuşak yapısı itibari ile yüzeyine baskı yaptığınızda kırışıklık kalır.

Suni deri ile hakiki değeriyi ayırmanın püf noktalarından biri de koklamaktır. Kokladığınızda sentetik ve plastik kokusu alırsanız bilin ki suni deridir.

Hakiki derinin katmanları vardır. Suni derinin katmanları yoktur. Hakiki deri yumuşak bir yapıya sahiptir. Suni deri daha sert ve düzgün olduğundan eğip bükdüğünüzde suni derinin rengi değişmez, aynı kalır.

Hakiki deri suyu emer, suni deri ise suyu ve nemi emmez.

Hakiki deri kolay bulunmadığı için pahalıdır. Suni derinin fiyatı daha uygundur.

Deri ayakkabılar bebeklerinizin hem günlük kullanımında hem özel günlerinde konforunu artıracak.

Aileler bebekleri için ayakkabı alırken ilk dikkat ettikleri konu sağlık ve rahatlıktır. Bebeğin ayak sağlığına katkıda bulunacak ürünler tercih edilir. Ayak sağlığı bütün vücudu etkileyen bir unsurdur. Deri ayakkabılar yapıları itibari ile bebeğinizin ayak sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise rahatlıktır. Bebek rahat ettiği sürece ayakkabıyı giyer. Ayağını sıkan, yürümesine engel olan, rahatsız olduğu bir ayakkabıyı giyemeyecektir. Deri ayakkabılar yumuşak olması hasebiyle çocuğun ayağını sıkmaz, ayağının şeklini alır. Deri ayakkabı giyen çocuk rahat bir şekilde koşup oynayabilir.

Aileler ayakkabı tercihi yaparken aldıkları ayakkabının dayanıklı olmasına özen gösterirler. Çocuklar yaşları itibari ile oldukça hareketlilerdir. Dayanıklı olmayan bir ayakkabıyı bir ay içerisinde eskitebilirler. Deri ayakkabıların malzemeleri oldukça dayanıklıdır. Deri ayakkabılar esneyebilme özelliğine sahip oldukları için kolay kolay yıpranmazlar. Deri ayakkabının yumuşak yapısı bebeğin ayağına göre şekil alarak ayağa tam uyum sağlar. Bebeğin ayağı yumuşak ayakkabının içinde rahat eder. Deri ayakkabılar günlük hayatta bebeğinize rahat ve özgürce kullanım imkanı sunar.

Deri ayakkabılar vücut ısısını dengeleyerek yazın terletmez, kışın üşütmez. Deri yapı itibari ile gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu sayede bebeğin ayağı nefes alır ve mantar, bakteri oluşumuna engel olarak, bebeğinizin ayak sağlığı korunur. Deri ayakkabılar nemi çekerek dışarıya verme özelliğine sahiptir. Bu sayede bebeklerinizin ayakları terlemeyerek rahatsız olmaz. Deri ayakkabılar doğal malzemeden üretildikleri için sağlıklıdırlar ve güvenle kullanılabilirler.

Yüksek kalite ve konfor sağlayan çocuk deri ayakkabıları sitemizde satışa sunulmuştur. Vicco marka birbirinden güzel ve kaliteli deri ayakkabıları uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde bulabilirsiniz. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Vicco Bebe Deri Ayakkabı 910.Z.217 Beyaz / 25
Ürün Seçenekleri
Vicco Patik Deri Ayakkabı 909.18Y.305 Saks Mavi / 27
Ürün Seçenekleri
Vicco Patik Deri Ayakkabı 909.18Y.305 Bordo / 27
Ürün Seçenekleri
Vicco Ana Kucağı Deri Pati 903.R.260 Fuşya / 19
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri