Diğer Sağlık Ürünleri

Bu kategoride bebeğinizin sağlıklı yaşamını destekleyecek ürünler mevcuttur.
Gaz giderici damlalar,
Bağışıklık güçlendirici şuruplar,
Diş jeli.

Gaz Giderici Damlalar

Gaz problemi genellikle yeni doğan bebeklerin çoğunluğunda görülür. Hem annelerin hem bebeklerin kabusu haline gelir. Gaz sancısı ilk 3 - 6 aylık bebeklerde çok sık yaşanır. Bebeklerin bağırsak floraları yeni oluşmaya başladığı için bağırsak hareketleri fazla olur. Bağırsak florasındaki bakteriler fazlaca artar ve bebeği rahatsız eder. Buna kolik denir.

Kolik, bebeği çok huzursuz eder ve ağlama krizine sokar. Bazı bebekler hiç susmadan ağlarlar. Ayaklarını sürekli karnına doğru çekerler. Kucağa alındığında veya sallandığında biraz rahatlarlar ama sonradan tekrar ağlamaya başlarlar. Uyku problemleri oluşur. Uykudan sancı ile uyanıp ağlamaya devam ederler. Özellikle ilk defa çocuk sahibi olanlar bebeği susturamayınca kendilerini doktorun kapısında bulurlar. Bebeklerin gaz problemini gidermek için birkaç yöntem denenebilir. Sıcak kompres uygulaması, ayaklarına ve karnına masaj uygulaması iyi gelebilir. Gaz giderici damlalar da bebeklerin gaz sancıları ve sindirim problemlerine çözüm olur.
Gaz damlaları bitkisel içerikli olduğu için doktora danışarak güvenle kullanılabilir. İçerisinde rezene, anason, ayçiçeği ve badem yağının yanında çinko da bulunur. Rezene bitkisinin iştah açma özelliği ve gaz giderme özelliği olduğu bilinir. Çinkoda iştah açar ve bebeği rahatlatır. Badem yağı ise sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayarak besinlerin kolay öğütülmesine yardımcı olur. Gaz gidericiler damla ve şurup şeklinde satışa sunulur. Zinco, nurse harvey's gibi gaz giderici damla ve gaz giderici şurupları sitemizden temin edebilirsiniz.
Gaz giderici damlalar ağlama krizinde bebeği sakinleştirir, gaz sancısını hafifletir, sindirimi kolaylaştırır ve bebeklerin ağzında pamukçuk oluşumunu önler.

Bağışıklık Güçlendirici Şuruplar

Bebeğinizin sağlığı her şeyin önünde gelir. Onu en iyi şekilde besleyip sağlıklı yaşamasını istersiniz. Bunun için kendi ihtiyaçlarınızı kısıp her şeyin en iyisini ve kalitelisini bebeğinize alırsınız. Bebeğinizin sağlığını koruyup bağışıklığını güçlendirecek bitkisel içerikli gıda takviyeleri, bebeğinizin beslenmesine destek olacaktır. İçeriğindeki vitaminler sağlıklı yaşam kalitesini artıracaktır. Propolis, arıların kovanlarını bakteri ve mikroplara karşı korumak için topladıkları reçinedir. Çok değerli bir besindir ve güçlü bir antimikrobiyaldir.
Ekinezya, grip, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu rahatsızlıkların çabuk toparlanmasına yardımcı olur. Çinko, vücutta bulunması gereken çok önemli bir mineraldir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve iştahın açılmasında etkilidir. C vitamini vücudun direncini artırır ve hastalıklara karsı koruma sağlar. Mutlaka dışarıdan günlük olarak karşılanmalıdır. Bitkisel içerikli doğal bağışıklık güçlendirici şuruplar bebeğinizin sağlıklı gelişimine katkı sağlayacaktır.

Diş Jeli

Bebeklerin diş çıkarma dönemi sancılı olur. Bebekler huzursuzlanır ağlar hatta ateşlenip hasta olurlar. Bazı bebekler de öksürük ve grip de görülebilir. Dişler çıkarken bebeklerin damakları çok kaşınır ve ağrır. Bebek diş jelleri bebeğinizin damağını rahatlatarak sakinleşmesini sağlar. Parmağınıza aldığınız bebek diş jelini bebeğinizin damağına nazikçe masaj yaparak uygulayın. Özellikle yemek sonrası ve uyku öncesi uygulama bebeğinizi rahatlayacaktır.

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri