Diş Beyazlatıcılar


Diş beyazlatma, çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini kişiye özel bir kaç ton açmak için uygulanan bir yöntemdir. Dişler farklı sebeplerden dolayı doğal rengini kaybeder. Diş yüzeyinde ve diş aralarında sararma ve lekelenme problemleri ortaya çıkar. Bu sararma ve lekelenme problemlerini ortaya çıkaran etkenlerden bazılarını aşağıda sıraladık. 

Yaşlılık
• Düzensiz beslenme
• İlaç kullanımı
• Çay, kahve tüketimi
• Sigara içmek
• Baharatlı yiyecekler
• Asitli içeçekler


Diş beyazlatma işlemine neden ihtiyaç duyulur?

Herkes sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak ister. Bunun olabilmesi için komple bir ağız bakımının tam ve zamanında uygulanması gerekir. Çocukluk çağından itibaren ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle günde en az iki kere uygun bir diş macunu ve diş fırçası ile dişler fırçalanmalı, diş ipleri ile diş aralarının temizlenmesi sağlanmalı ve ağız çalkala suları ile ağzın içinin bakterilerden tamamen temizlenmesi gerekir. Bu işlemlerin düzenli ve tam bir şekilde uygulanması ağız ve diş sağlığınızı korumada birinci adımdır. Ancak herkes ağız ve diş bakımını düzenli ve yeterli miktarda yapamayabilir. Genetik yapı, kullanılan ilaçlar, şekerli ve asitli yiyecek ve içecekler, sigara kullanımı gibi sebeplerle dişlerde lekelenme ve sararma problemleri görülebilir. Sararmış ve lekeli dişlerle insanlar konuşma konusunda bile sorun yaşayabilirler. Gülerken, konuşurken dişlerini hep saklama gereği duyarlar. Diş macunlarının diş beyazlatmada yeterli olmadığı zamanlarda diş beyazlatma ürünlerinden faydalanabilir. Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak bakımlı görünmenizi sağlayarak sosyal çevrede iyi bir statü oluşturmanıza olanak sağlar. Sosyal çevrede fikirlerinize verilen önem kadar dış görünüşünüze de önem verildiği bir gerçektir. Bu yüzden herkes beyaz dişlere sahip olmak ister. Bu noktada diş beyazlatma ürünleri size geçici ve kalıcı çözümler sunar.

Diş beyazlatma nasıl uygulanır?

Dişlerde oluşan renk değişimleri ikiye ayrılır:
İç renklenme: Dişin içine nüfuz etmiş ve fırçalama ile giderilemeyen lekelerdir. Dişlerin oluşumları sırasında oluşan yapısal bozukluklar da (ilaçlara bağlı veya fazla flor alımına bağlı vb.) bu sınıfa girer. Beyazlatma işlemi bu tip vakaların büyük bir kısmında çok başarılı olur.

Dış Renklenme: Diş yüzeyine sigara, çay, kahve ve kola gibi boyayıcı bazı gıdalardan yapışan renklenmelerdir. Çoğunlukla diş taşı temizliği ve sonrasında bu lekelerden kurtulmak mümkündür.

Farklı lekelenmeler farklı işlemler gerektirebilir. Diş beyazlatma işlemi ofis ortamında bir diş doktoru veya güzellik uzmanları tarafından yapılabileceği gibi evde kendinizin uygulayacağı yöntemlerle de yapılabilir. Biz bu makalemizde evinizde uygulayabileceğiniz diş beyazlatma yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz. Diş beyazlatma ürünlerinden satın alarak evinizin konforunda beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Diş beyazlatma ürünleri nelerdir?

Diş lekelerinden ve sarı dişlerden diş beyazlatma ürünleri ile kurtulmanız artık çok kolay. Diş beyazlatma ürünlerinin pratik kullanımı size kullanım kolaylığı sağlar. Diş beyazlatma ürünleri arasında jel, toz, kalem ve silgi gibi ürünler bulunur. Şimdi bu ürünlerin ne işe yaradıklarına kısaca göz atalım.

Diş beyazlatma kalemi, diş minesi üzerindeki ve aralarda ki lekelenmeleri giderir. Leke üzerine hafif basınç yapılarak uygulanır. İnce uç dil aralarını, kalın uç diş yüzeyini beyazlatır. Diş beyazlatma kalemi içeriğinde hidrojen peroksit maddesi ağartıcı özelliği ile dişlerinizi beyazlatır. Diş beyazlatma kalemi bütün dişlere uygulanabilir. Ancak 15 yaşından küçük kişikerde, hamile ve emziren bayanlarda önerilmez. Diş eti kanaması olan kişiler ise doktora başvurarak bu ürünü kullanabilirler. Diş beyazlatıcı kalemin kullanımı oldukça kolaydır. Dişlerinizi fırçalayıp bakımını yaptıktan sonra diş beyazlatıcı kalemin içerisindeki jeli dişlerinize sürün ve 10 dk. bekleyin. Diş beyazlatıcı kalemi kuru olan dişlerinize uygulayın. Fazla kullanarak daha iyi sonuç alamazsınız. Yeterli miktarda kullanmanız iyi sonuç almanız için uygundur.

Diş leke silgisi Diş yüzeyinde oluşan lekeleri gidermeye yardımcı olur. Sigara,kahve,çay ve yemek lekelerini temizlemede etkilidir, güvenlidir. Özel sünger uçlardaki mikro fırçalar sayesinde derinlemesine temizlik sağlar. İnce uç diş aralarını - kalın uç ise diş yüzeyini temizlemede kullanılır. Dental uygulamalar için özel geliştirilmiş yüzeye sahiptir. Biraz bastırarak, aşağı- yukarı ve sağa-sola hareketlerle dişler silinir. Silinirken su kullanılmaz. Sonrasında su ile durulanır.

Diş temizleme tozu, içerisindeki bitkisel karışım sayesinde dişlerinizin parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar. Sararma, lekelenme, çürük ve ağız kokusu gibi sorunlarla baş ederek diş bakımınada yardımcı olur

İngiliz karbonatı, Sağlıklı bireylerde tükürük bezleri yoğun bir şekilde karbonat iyonları salgılayarak yediklerimizi alkali yaparlar. Midemizin çevresi kandan alınan sodyum klorürle çevrilidir. Sodyum, su ve karbon dioksitle birleşerek alkali tuz yani Sodyum Bikarbonatı oluşturur. Sindirim sistemimizin temelini oluşturan bu alkali döngü, günümüz şartlarında yeteri miktarda bazı bünyelerde üretilmeyerek sindirim sistemimiz normal halde çalışmasını engellemektedir. İngiliz karbonatı içildiğinde sindirim ortamının PH’ının yükseldiği ve bütün vücutta genel bir rahatlama ile birlikte; asit ortamından dolayı vücutta bozulan pek çok biyokimyasal reaksiyonun, olması gereken Ph değerinde gerçekleştiği dile getiriliyor. Karbonatlı su ile yaşanan bu rahatlama ortamında vücutta da genel bir rahatlama meydana geliyor. Aynı zamanda yağlar daha iyi yakıldığı için vücut zayıflama sürecine girebiliyor. İngiliz karbonatını Dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir miktar karbonatla yeniden fırçalayın. Karbonat hem dişlerinizi beyazlatacak, hem de ağız kokusunu giderecektir.

Diş pastası, özellikle sigara kaynaklı oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olur.

Diş beyazlatıcı jelleri kutunun içerisinden çıkan kalıbın içine sıkılarak dişe uygulanır. Bir müddet beklenir ve ağız su ile durulanır. Sigara, kahve, çay gibi içeceklerden meydana gelen lekeleri giderir. Bunların yanında beyazlatıcı diş macunları, beyazlatıcı çalkalama suları da diş beyazlatma işlemlerinizi gerçekleştiren ürünlerdir.

Diş beyazlatma ürünlerinin faydaları? 


Diş beyazlatıcı ürünler anlık ve kalıcı çözümler sunar.
Beyazlatıcı ek ürünler dişlerin, doğal rengini koruyarak daha beyaz ve göz alıcı dişlere sahip olmanızı sağlar.
Diş beyazlatıcı ürünler çeşitli sebeplerle oluşan dişlerde ki lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
• Düzenli bir kullanımda temizlik, hijyen ve beyazlık bir arada olur.
• Diş sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Diş beyazlatıcı ürünlerin zararı var mıdır?

Yapılan araştırmalar diş beyazlatıcı ürünlerin diş ve diş etlerine zararının olmadığını göstermiştir. Ancak içerisindeki kimyasal maddeler, küçük çocuklar, hamile ve emziren bayanlar ve diş eti problemi olan kişiler için uygun olmayabilir. Diş beyazlatıcı ürünler dişle etkileşime geçerek kısa sürede sonuç verir.

Diş beyazlatıcı ürünlerin fiyatları

Diş beyazlatıcı ürünler bir çok farklı firmanın sunumuyla piyasaya sürülmüştür. Diş beyazlatıcı ürünlerin fiyatları markalarına, ürünlerin içeriğine, gramajlarına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak çok fazla bir fiyatı yoktur. Her bütçeye uygun fiyatlarla besikte.com adresinden temin etme şansına sahipsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri