Diş Protez Ürünleri


Diş protezi kullanıyorsanız diş protezinin bakımı ve temizliğine de özen göstermeniz gerekir. Diş protezi kaybedilen dişlerin yerine yapılan suni dişlerde. Herhangi bir sebepten dolayı dişlerinizi kaybettiyseniz konuşma zorlukları  yemek yeme sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Protez dişler kaybedilen dişlerin fonksiyonunu yeniden kazandırabilmek için tasarlanmış ürünlerdir. Aynı zamanda estetik olarak da güzel bir görüntü yakalamanızı sağlarlar. Diş protezinden yeterli oranda fayda sağlayabilmek için bakım ve temizliğine önem vermeniz gerekir.

Diş protez temizleme ürünleri

Diş protezini ilk kullanımda alışılabilmesi için sürekli takmanız gerekir. Ağzınızdaki protezi temizleyebilmek için temizleyici ürünlere ihtiyacınız olur. Protez üzerinde ağzınıza aldığınız yiyecek ve içeceklerin kalıntıları ile bakteri oluşumları olur. Bu bakterileri temizleyebilmek için sıvı formdaki gargara tarzında temizleyici ürünlerle protez dişlerinizin hijyenini sağlayabilirsiniz. Çoğu protez diş kullanıcısı dişlerini yatarken çıkarır ve suyun içinde bekletir. Ancak bu işlem protez dişlerin temizliğini sağlamaya yeterli olmaz. Sıvı temizleyicilerle protez dişi dezenfekte ederek bakterilerden arındırabilirsiniz. Eğer protez dişi temizlerken beklemek istemiyorsanız protez temizleyici tablet yardımıyla protezin temizliğini uygun şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bir miktar suyun içerisine attığınız temizleyici tableti, protez dişlerinizi de koyarak hijyenini sağlayabilirsiniz.


Diş protez yapıştırıcı ürünler

Diş protezi kullananların en sık karşılaştıkları sorunlardan bir tanesi de protezin damaktan kalkarak hareket etmesidir. Bu durum oldukça rahatsız edicidir. Konuşmanızda ve yiyip içmenizde sıkıntılara sebep olur. Protez yapıştırıcı ürünler bu sorunu etkili bir şekilde çözerek diş protezinin daha konforlu bir şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Protezin bir kaç farklı noktasına yapıştırıcı ürünü sürerek gün içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal içerikleri ile sağlığınızı korurken konforlu bir kullanım da sağlar. Protez yapıştırma işlemi gerçekleştirdiğinizde bir süre beklemelisiniz. Bu süre zarfında bir şey yeyip içmemelisiniz. Paketin üzerindeki yazan talimatları uygulayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diş protezi kullananların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Sabit protez kullanan bireylerin dişlerini  günde 2 kez fırçalamaları ve diş ipi kullanmaları dışında, protezlerin bakımı için özellikle boş dişlerin yerine gelen gövde bölümlerinin temizlenmesi amaçlı özel diş ipleri ve arayüz fırçaları kullanmaları gerekmektedir. Sabit protezlerin bakımı düzgün şekilde yapılmazsa diş eti problemleri ağız kokusu gibi sıkıntılar kaçınılmaz olacaktır.
Hareketli protezler ise yemeklerden sonra çıkartılıp bol su ile temizlenmesi gerekmektedir.
Ağız dokusunun sağlığı için her akşam yatmadan önce protezin çıkarılması gerekmektedir.
Her gün protezler fırçalanarak üzerlerinde ki besin artıkları ve plağın temizlenmesi gerekmektedir.
Fırçalama işleminde protezler için üretilmiş özel fırçalar veya yumuşak kıllı diş fırçaları kullanılabilir.
Aşındırıcı özelliği olan ve aynı zamanda protez cilasını bozacak maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Sabunlu su veya özel üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Protezi temizlerken deterjan, çamaşır suyu gibi kimyasallar kesinlikle kullanılmamalıdır.
Piyasada mevcut olan protez temizleme tabletlerinde protezlerin haftada 2 kez sabaha kadar bekletilmesi gerekmektedir. Bu sayede fırçalama ile yapılan mekanik temizliğin yanında kimyasal olarakta temizlik sağlanacaktır.
Protez ağızda olmadığı zamanlarda mutlaka su içinde bırakılmalıdır.
Fırçalama işleminde düşüp kırılmayı önlemek için, yumuşak bir havlunun ya da su dolu bir kabın üzerinde yapılmalıdır.
Protez kullanan kişilerin şikayetleri olmasa bile 6 ayda bir diş hekimine gidip kontrol olmaları, sonradan oluşacak problemlerin önüne geçmek açısından iyi olacaktır.

 

Diş protez ürünleri ile protez dişlerinizin bakım ve hijyenini doğru bir şekilde sağlayın. Sitemizde bulunan diş protez temizleme ürünlerini uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri