Duş Jelleri ve Şampuanlar 

Banyo ve vücut bakımı büyük küçük herkesin en temel ihtiyacıdır. Haftada en az iki kere duş alınarak temizlenir. Çoğu zaman günlük ve gün aşırı banyo ve duş ihtiyacı da hissedilebilir. Yoğun ve koşturmacalı bir günün ardından alacağınız duş sizi inanılmaz rahatlatacaktır. Suyun insan üzerindeki negatif enerjiyi alma özelliği bütün stresinizin yok olmasına olanak sağlayacaktır.


Banyo yaparken, duş alırken veya saçınızı yıkarken en çok ihtiyaç duyacağınız ürünler şampuan ve duş jelleridir. Şampuan ve duş jelleri içeriğindeki özel maddelerle saçınızı ve cildinizi temizlerken hoş kokusu ile kendinizi bir bahçede mis kokulu çiçeklerin arasında gibi hissedersiniz.

Şampuan ve duş jeli alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bol köpüren şampuanlardan uzak durun. Şampuanlar hakkında en yaygın yanlış bol köpüğün saçları daha temiz hale getirdiğini. Şampuanınız su ile temas ettiğinde ne kadar köpürüyorsa içeriğindeki kimyasal maddeler bir o kadar fazladır ve deterjan içeriğine yakındır.

Paraben içermeyen şampuanlar kullanılmalı. Paraben içermeyen şampuanların kullanımı sadece saç için değil tüm vücut sağlığımız için büyük önem arz eder. Paraben, ürünün raf ömrünü uzatmak için kullanılan bir maddedir ve birçok kanser tümöründe fazla sayıda parabene rastlanmıştır.

Dimethicone maddesi zararlıdır ve şampuanda bulunmamalıdır. Bu madde bir çeşit silikondur. Saç tellerinin daha parlak görünmesi için kullanılır. Fakat saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

Şampuan seçerken bir başka dikkat etmeniz gereken nokta ise şampuanın PH değeridir.PH bir çözeltinin asidik mi yoksa alkali mi olduğunu ölçmek için kullanılan bir ölçü birimidir. Saçı temizlemek için kullanılan şampuanların PH derecesi saç derisine yakın olduğu ölçüde saçtaki kiri iyi arındırmaktadır. Bu nedenle saç derisinin PH değeri olan 5.5‘e yakın PH değerine sahip şampuanlar tercih edilmelidir.

Dermatolojik testlerden geçmiş ürünleri tercih edin.

Hayvansal gıda içermeyen şampuan ve duş jelleri daha sağlıklıdır.

Şampuan ve duş jeli çeşitleri

Herkesin cildi farklı olduğu gibi saç tipi de farklıdır. Saç tipleri 3 çeşittir. Yağlı, kuru ve normal saç tipleri için ayrı ayrı üretilen şampuanlardan kendi saç tipinize uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz. Boyalı saçlar, yıpranmış saçlar, ince telli saçlar için de üretilen şampuanları bulabilirsiniz. Zeytin yağı, argan yağı, hindistan cevizi yağı gibi saçı besleyen yağlar şampuan ve duş jellerine eklenerek saçınıza ve cildinize güzel bir şekilde bakım yapar.

Eyüp Sabri Tuncer, Sebamed, Hipp Babysanft gibi güvenilir markaların doğal ürünlerini sitemizden temin edebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri