Eğlenceli Aktivite OyunlarıÇocuk deyince ilk akla gelen oyun ve oyuncaktır. Çocuklar oyun oynamaya bayılırlar. Oyuncaklarda çocukların vazgeçilmez oyun araçlarıdır. Çocuğa ne alırsanız alın aldığınız hiçbirşey bir oyuncak kadar mutlu etmez onu. Çocukların zihni yetişkinlere göre daha açık olduğu için, her şeyi kolayca öğrenirler. 0-6 yaş da özellikle bilgisayar gibi herşeyi kaydederler. Bu dönemi güzel değerlendirerek verimli geçirmek için Eğitici Aktivite Oyuncakları size destek olacaktır. Oyuncak deyip geçmeyin. Oyuncaklar çocuklarınızın zihin ve beden gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir. El-göz koordinasyonu sağlaması, hafızasını güçlendirmesi, psikomotor becerilerini geliştirebilmesi için yaşına ve gelişimine uygun oyuncaklar etkili olacaktır. Bul tak küpler ile şekilleri tanırken, küpleri uygun yerlere yerleştirerek karar verme yeteği de gelişecektir. Oyun hamurlarıyla oynarken el kasları güçlenecek ve yaptığı şekillerle hayal gücü genişleyecektir.


Çocuklarımıza oyuncakları öylesine vakit geçirsin diye almamalıyız. Neredeyse vaktinin büyük bölümünü oyuncaklarıyla geçiren çocuğumuza eğlenerek öğrenebileceği oyuncaklar almalıyız. Oyuncak alırken çocukların yetenekleri, yaş gurupları, ilgi alanları ve cinsiyetleri gözetilerek seçilmesi gerekir. Oynadığı her bir oyuncak ona birşeyler öğretirken aynı zamanda çocuğun davranış kazanmasını da sağlar.

Çocuklar meraklılardır ve herşey onlar için yeni keşfedilmeyi bekleyen heyecandır. Bu yüzden çevrelerini tanımak isteyeceklerdir. Çevrelerini tanımlarını sağlayan hayvanları tanıtan çiftlik oyunları ve eğlenceli kitaplar faydalı olacaktır. Çocukların sosyal becerilerini artıran mutfak setleri, temizlik setleri, alet çantası gibi oyuncaklar, çocuğun anne babasıyla etkileşim kurarak empati yapma ve sorumluluk duygusunu geliştirecektir. Kız ve erkek çocuklarının ilgi duydukları oyuncaklar genellikle farklılık gösterir. Erkek çocuklar daha çok araba, top ,alet seti gibi oyuncaklarla oynamaktan hoşlanırken kız çocuklar bebek, mutfak setleri, oyuncak süpürge gibi oyuncaklara ilgi duyarlar. İlgi duydukları her bir oyuncak onların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlar.

Çocukların yaşına uygun oyuncak alınması gerektiğini daha önce belirtmiştik. Çocukların yaş gruplarına göre ilgi duyduğu oyuncaklar hakkında kısaca bilgi vererek size yardımcı olalım.

0-6 ay: Bebeğin ilk 2 ayda işitme duyusu daha baskındır. Bu yüzden hafif sesler çıkaran, yatağına asılan müzikli oyuncaklar, çıngıraklar, sesli - müzikli kitaplar bebek için uygun olacaktır. 2. aydan sonra görme duyusu daha baskın hale gelir. Parlak ve zıt renkleri bir arada bulunduran nesneler dikkatlerini çeker. Görsel ve işitsel duyusunu harekete geçirecek objeler, yumuşak oyuncaklar bebek için güzel bir aktivitedir.

7-12 ay: Bu dönemde bebekler iyice hareketlenirler. Kendi başlarına otururlar, emekleme dönemleri başlar. 1 yaşına doğru yürümeye bile başlayan bebekler olabilir. Bu bebeklerde plastik veya tahta tekerleği olan arabalar, vagonlar, suda oynayan oyuncaklar ve kule yapmak için yumuşak plastik veya tahta küpler, atıp tutmak için plastik toplar, üzerlerin de yuvarlanacak geniş yataklar büyük parçalı yapbozlar ilgilerini çeker.

1 yaş grubu
: 1 yaşını dolduran çocuklar artık yavaş yavaş yürümeye başlarlar. Daha çok hareket eder, merdiven çıkabilirler. Bir yerlere inip çıkmak tırmanmak en zevk aldığı oyunlardır. bu yaş grubunda bebekler oyuncak arabalar, boyama gereçleri, oyuncak telefonlar, tahta kuleler, legolar, küçük karton kutular ve küpler, küçük yapbozlar, büyük küçük toplar oynamaları için uygun oyuncaklardır.

2 yaş grubu: çocuklar artık konuşmayı öğrenmeye başlarlar. Yavaş yavaş kelimeler ve cümleler kurmaya çalışırlar. Bu yaş grubunda el göz koordinasyonlarını artıracak yapbozlar, oyun hamurları, trenli bloklar, renkli halkalar, aktivite masası gibi birçok fayda sağlayan oyuncakla oynamak bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlar.

3-6 yaş grubu: çocuklar daha çok kreş ve anaokulu yaşındadırlar. Yaşları itibariyle daha çok konuşur ve daha çok soru sorarlar. İlgi ve merakları üst düzeye çıkmıştır. yaşları gereği bir şeyler toplamaya ve biriktirmeye başlarlar. Diğer çocuklarla oyuncakları paylaşarak oynamayı öğrenebilecekleri yaş grubundadırlar. Yapbozlar, legolar, sökülüp takılan maketler, küpler, müzik aletler, trambolin gibi oyuncaklar onlar için uygundur.

Her bir oyuncak çocuğun gelişimindeki farklı bir aşamayı devreye sokar. Örneğin fiziksel ve kas gelişimine yardımcı olan oyuncaklar; kutular, bisiklet, puzzle, küpler, oyun hamurları.

Matematiksel ve motor becerilerini geliştiren oyuncaklar; bulmacalar ve yapbozlar, legolar, bloklar, dizme oyunları, makas oyunları vs.

Empati geliştiren oyuncaklar ;kitaplar, bebekler, bebek oyuncakları.

Yaratıcılık ve hayal gücünü geliştiren oyuncaklar; renkli bloklar, legolar, kağıt ve boya kalemleri ile yapılan oyunlar.

El göz koordinasyonu geliştiren oyunlar ve oyuncaklar ;


Duygu oluşturan oyuncaklar ;müzikli ve sesli oyuncaklar, aktivite masaları, 5 duyuyu açan oyuncaklar ;su içinde oynanan oyuncaklar, kumda kullanılan oyuncaklar, oyun hamurları.

Bu kategorimizde bulabileceğiniz eğitici aktivite oyuncaklarını çocuğunuzun yaşına cinsiyetine ve ilgi alanına uygun şekilde tercihler yaparak satın alabilirsiniz. Bebeğiniz oyuncaklarıyla eğlenerek öğrenmeye devam etsin. Öğrenmek oyuncaklarla daha da keyifli hale gelsin.

Bu kategoride bulabileceğiniz eğitici aktivite oyuncaklar:


Hafıza kartları
Eğlence küpleri
Alet seti
Yıkanabilir boya kalemleri ve boyalar
Renkli halkalar
Şekil eşleştirme
Oyun ve seramik hamuru
Eğlenceli harfler
Puzzle
Aktivite masası
Bilgi çarkı
Bul tak küpler
Mutfak setleri ve daha fazlasını görebilmek için sitemizi ziyaret edin. 

Kargo Bedava
Bondigo Türkçe Konuşan Eğitici Aktivite Masası  BL2702
Bondigo Türkçe Konuşan Eğitici Aktivite Masası BL2702
Bondigo Eğitici Aktivite Masası Türkçe

  320,00 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri