El Bakım Kremleri

Ellerimiz gün içerisinde en fazla kullandığımız organlarımızdır. Her işimizi neredeyse ellerimizle tamamlarız. Dış etkilere en fazla ellerimiz maruz kalır. Ellerdeki deri yapısı vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha ince yapıdadır. Elin altındaki cilt altı yağ dokusu daha azdır bu yüzden eller çok çabuk yıpranır ve çatlar. Ayrıca yaş ilerledikçe ellerin altında üretilen kolojen yapısı azalır ve eller hızlı bir şekilde kırışır. Kişinin elleri yaşını ortaya çıkaran en önemli faktördür. Bu yüzden bakımlı ve güzel görünen bir ele sahip olmak için ellerinize özen göstermelisiniz.


El bakımı neden gereklidir?

Eller dış faktörlere en fazla maruz kalan organlarımızdır. Aşırı sıcak, aşırı soğuk cildin yıpranmasına ve kurumasına sebep olur. Özellikle kışın eller çok fazla kurur ve çatlar. Daha özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Yazın ise güneşin zararlı ışınları yüzünüze zarar verdiği gibi ellerinize de zarar verir.

Evde kullanılan kimyasal içerikli temizlik maddeleri ve suya fazlaca maruz kalınması ellerin yıpranmasına sebep olur. Yıpranan ellerde çatlaklar ve kalıntılar oluşur. Buda gün içinde oldukça rahatsız edicidir. Ellerinizi yaptığınız temizliklerden sonra onarabilmek adına nemlendirici ve besleyici kremlerle desteklemeniz gerekir.

Hassas cilde sahip kişilerinde ellerinin özenli bir şekilde bakıma ihtiyacı vardır. Hassas ciltlerde aşırı kızarıklık ve çatlama problemleri olur. Egzama problemleri günlük yaşamınızı zorlaştıran bir sorundur. Kullanacağınız nemlendirici ürünler içerisindeki vitaminler ve zengin yağlar sayesinde cildinizi besleyerek nemlendirir.

Ellerin üzerinde zaman zaman oluşabilecek kahverengi lekeler de görüntü olarak canınızı sıkabilir. Çoğunlukla güneşe fazla maruz kalınması ve yaşın ilerlemesi bu lekelerin çıkmasına sebep olur. Zamanında yapacağınız el bakımı ile bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

El bakımı yapmanın önemi nedir
?

Ciltteki nem seviyesi cilt bariyerini koruyan en önemli husustur ciltteki nem seviyesi düştüğünde kuruma ve çatlama olur. El bakım kremleri yoğun nem oranı ile cildinize dışarıdan nem desteği sağlayacak ürünlerdir. Badem yağı, avokado yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi cildi besleyen yağlar el bakım kremleri içerisine katılarak ellerinizin pamuk gibi bir yumuşaklığa kavuşmasını sağlar. Ellerinizde azalan nem oranına artırabilmek için el bakım kremlerinden faydalanmanız gerekir. 

Ellere bakım yapmanın püf noktaları

• Ellerinizi temizlerken bitkisel içerikli sabun ve temizliyiciler kullanın.
• Ilık su ile yıkayın. Fazla soğuk ve fazla sıcak su cildinize zarar verir.
• Ellerinize peeling ve nemlendirici maske uygulayın.
• Nemlendirici krem ve losyonlarla ellerinizin nem dengesini koruyun.
• Elleri dezenfekte ettiğinizde alkol elinizi kurutur. Dezenfekte sonrası ellerinizi nemlendirin.
• Güneşe çıkmadan ellerinize güneş kremi kullanın.
• Biotin takviyeleri alarak tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

El bakım kremleri içeriğindeki E vitamini ve besleyici yağlarla cildinizin daha sağlıklı yaş almasını sağlar. Cildinizi besler ve dış etkilere karşı korur. Hoş ve doğal kokusu ile ferahlatır. Sitemizde bulunan el bakım kremleri ile ellerinizin hak ettiği bakımı uygulayın. Pürüzsüz ve yumuşak eller için el bakım kremlerinden faydalanın. 

Incia Well- Aging El Kremi 50 ML
Incia Well- Aging El Kremi 50 ML
Incıa Well- Aging El Kremi 50 ML

69,00 TL  21,90 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri