Elektrikli Süt Sağma Pompası

Anne sütünün faydaları saymakla bitmez. Bu yüzden bilinçli anneler bebeklerini en az 6 aylık olana kadar (bu süre 2 yıla kadar çıkabilir) mutlaka anne sütü ile beslemek isterler. Emzirmek anne ile bebek arasında güçlü bağlar oluşturan bir süreçtir. Ancak anneler farklı sebeplerden dolayı bebeklerini emziremeyebilirler. Annenin veya bebeğin sağlık problemleri, annenin çalışıyor olması gibi gerekçeler bebeğin annesinden bazı zamanlarda ayrılmasını gerektirir. Emzirerek bebeği beslemek en sağlıklı yoldur ancak bunun mümkün olmadığı zamanlarda da bebeği anne sütünden mahrum etmemek gerekir. Bebekle annenin ayrı kalacağı zaman diliminde bebeğin beslenmesini anne sütünü sağarak sağlayabilirsiniz. Anne sütünü sağmanın en kolay yöntemlerinden bir tanesi elektrikli süt sağma pompalarını kullanmaktır. Elektrikli süt sağma pompaları annenin sütünü sağarak saklamanıza ve gerektiğinde kullanmanıza yardımcı olmak için üretilmiştir. Günümüzde anne adayları anne sütünün öneminin farkında oldukları için daha bebek dünyaya gelmeden süt sağma pompalarına tedarik etmeye başlamışlardır.


Elektrikli süt sağma pompaları kullanım kolaylığı sağlayarak sütünüzü yorulmadan sağmanıza yardımcı olur. İlk süt sağmaya başladığınızda süt çıkarma konusunda zorlanabilirsiniz. Birkaç uygulama sonra pratikleşerek daha rahat süt sağma işlemi yapabilirsiniz.
Elektrikli süt sağma makinaları otomatik çalıştığı için siz arkanıza yaslanıp rahatınızı bozmadan süt sağma işlemini tamamlayabilirsiniz.
Elektrikli süt sağma pompaları aşamalı şekilde çalışır birinci aşamada göğüs hafif masajla başlar ikinci aşamada masaj yoğunlaşır, üçüncü aşamada ise normal şekilde süt sağma başlar.
Elektrikli süt sağma pompaları fazla sütü göğüsten boşaltarak enfeksiyon oluşumunu da engeller. Süt göğüste fazla kaldığında mastit denilen hastalık oluşur. Ateş ve ağrı ile birlikte tüm göğüs kızarır, şişer ve enfeksiyon olur. Oldukça ağrılı bir süreç yaşarsınız. Enfeksiyonun oluşmaması için ya da oluşan enfeksiyonun giderilmesi için bebek emdikten sonra da göğsün tamamen boşalması gerekir. Elektrikli süt sağma pompaları göğüste süt bırakmayarak sağlığınıza katkıda bulunur. Elektrikli süt sağma pompaları adaptör ve ya pille çalışır. Rahatlıkla her gideceğiniz ortama götürerek süt sağma işlemini yapabilirsiniz.

Süt sağma işlemi sırasında daha fazla verim alabilmek için birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir;

Elektrikli süt sağma pompası kullanacağınız zaman sessiz ve sakin bir ortam oluşturmaya çalışın. Hafif bir müzikle sakinleşebilir ve rahatlayabilirsiniz. Ortamın huzurlu oluşu fiziki olarak etkileyecek ve süt verimini artıracaktır. Bebeğin kendisi süt üretimini artırdığı için bebeğinizin yanında süt sağabilirsiniz. Eğer bebeğiniz yanınızda değilse onu düşünüp veya resmine bakarak sütünüzü sağabilirsiniz.
Elektrikli süt sağma pompasının kullanmaya başlamadan önce göğsünüze masaj yaparak uyarmalısınız. Elektrikli süt sağma pompalarının masaj özelliği de olduğu için işiniz kolay.
Elektrikli süt sağma pompası kullanım kılavuzunu okuyarak düzgün bir şekilde çalıştırmalısınız. Çekim gücünü ve hızını kendinize göre ayarlamalısınız. Süt sağma konusunda en fazla verim alacağınız zaman dilimi sabah saatlerdir. Annenin dinlenmiş olması, huzurlu olması, stresten uzak olması süt üretimini artırır.
Elektrikli süt sağma pompası ile sağmış olduğunuz sütü hazneden alarak bebeğinize direkt içerebilir veya buzdolabında saklayarak bebeğiniz acıktığında içirebilirsiniz.

Elektrikli süt sağma pompalarının temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Hijyen sağlık açısından her şeyden daha önemlidir. Süt sağma işleminiz bittikten sonra elektrikli süt sağma pompalarını, mekanizmalarını çıkararak bulaşık makinesinde organik deterjanlarla yıkayabilirsiniz ve ya elinizde bebek deterjanları ile temizleyerek dezenfekte etmeniz gerekir. 24 saatten fazla süt sağma makinaları kirli kalırlarsa bakteri üretebilirler. Bu da bebeğinizin sağlığını tehlikeye atar. Yine elektrikli süt sağma pompalarını sadece kendiniz kullanmalısınız. Ortak kullanım için uygun makineler değillerdir.

Elektrikli süt sağma pompaları annelerin hayatını oldukça kolaylaştırmıştır. Bebeğimin yanında olmadan onu anne sütüyle nasıl besleyeceğim derdine elektrikli süt sağma pompaları son vermiştir. Tekli süt sağma pompaları olduğu gibi çiftli süt sağma pompaları da mevcuttur. İhtiyacınıza göre istediğiniz ürünü seçip besikte.com adresinden uygun fiyat ve kampanyalarla siparişinizi verebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri