Erkek Bakım Ürünleri


Kendini seven ve bakımlı erkekler için kişisel bakım ürünleri besikte.com da.

Çağımızda bakımlı olmak sadece kadınların değil erkeklerinde dikkat ettiği konular arasında. İnsan sosyal çevrenin içinde yaşıyor. İnsanlar arasında kabul görebilmek için kişisel bakıma özen göstermek gerektiği herkesçe malum bir konu. Vücut temizliği, saç ve sakal bakımı, cilt bakımı erkeklerin özen gösterdiği konulardan bazılarıdır. Bakımlı ve kendine özen gösteren insanlar her zaman takdir edilmişlerdir.


Erkeklerin ihtiyaçları ile kadınların kişisel ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Bu yüzden erkeklereözel kişisel bakım ürünleri üretilmeye devam ediyor. Erkek şampuanı, duş jeli, saç bakım ürünleri cilt bakım kremleri zamanla çeşitlenerek üretilmeye devam ediyor. Erkeklerin en fazla ihtiyaç duydukları kişisel bakım ürünleri arasında traş ve sonrasında kullanılacak ürünler gelmektedir.

Erkekler çoğunlukla gün aşırı traş olurlar. Bazen günlük bazen hafta bir mutlaka traş olma gereği hissederler. Traş süresi kişinin tercihine, çalıştığı ortama ve bulunduğu konuma göre farklılık gösterebilir. Traş sonrası cildin tahriş olması bilinen bir gerçektir. Tıraş olurken cilt tahrişini en aza indirmek için traş köpüğü tercih edilir. Traş sonrası kuruyup tahriş olan cildin neme ihtiyacı vardır. Tıraş sonrası cildin nemlenebilmesi için erkeklere özel cilt nemlendirici ve tras losyonu kullanmak gerekir. Traş losyonu ile cilt nemlenerek ferahlık hissi uyanır. Ayrıca nemlendiriciler le tahriş olan cilt tabakasının mikrop kapmaması da sağlanmış olur. Traş sonrası kullanılan traşkolanyaları ile cilt dezenfekte edilirken aynı zamanda etrafa da hoş bir koku yayılır.

Erkek Bakım ürünleri içerisine ilave edilen E vitamini cildin beslenmesini sağlar. Peki E vitamininin cilt üzerinde ne gibi etkileri vardır?
E vitamini, anti-enflamatuar özelliklere sahip, temel bir besindir. Aynı zamanda, E vitamini yağda çözünen bir antioksidandır; bu özelliği sayesinde de gıda ve toksinlerin, serbest radikallerin etkileriyle mücadele eder. Yaklaşık sekiz farklı tipte E vitamini formu vardır ve bunlardan tokoferil asetat ve tokoferol, yaygın olarak cilt bakım ürünlerinde bulunur.

  • Ciltteki ince çizgi, kırışıklık görünümü ve sıkılık kaybını azaltır.
  • Cilt tonunun aydınlanmasını sağlar.Cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olur.
  • Ciltteki UV hasarını azaltmada faydalıdır.
  • Cildin koruyucu bariyerini güçlendirmeye destek olur. Böylece cilt bariyerinde oluşan, cildin kurumasından, sıkılığını kaybetmesinden kaynaklanan küçük çatlakların kapanmasına destek olur.
  • Ciltteki nemi korur. Cilt hücreleri arasında uzun süreli nem tutuşu sağlar.
  • Cildin iyileşmesini sağlar. E vitamini ciltte oluşabilen yanık, yara izlerinin azalmasına destek olur.E vitamininin faydalarından biri de antioksidan özelliğidir.
  • Zararlı serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur ve antioksidan faydası sayesinde siyah nokta önleyen sebum (yağ) oksidasyonunu engelleyebilir.
  • Çevre etkisine maruz kalmış cilde bakım yapar; kirlilik ve güneş hasarı kaynaklı tahrişten sonra yatışmasını sağlar.


Sitemizde bulunan traş köpüğü, traş kolonyası, traş sonrası losyon ve bakım kremlerini uygun fiyat ve kampanyalarla temin edebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri