Erkek Güneş Gözlükleri

Güneş ışınlarının yararı olduğu gibi zararları da vardır. Ozon tabakasının incelmesi ile birlikte güneşin zararlı ışınları yeryüzüne daha fazla gelmeye başlamıştır. Güneş gözlükleri gözünüzü güneşin zararlı ışınlarından koruyan ürünlerdir. Kadın, erkek, çocuk farketmeksizin herkesin güneşin zararlı ışınlarından korunmaya ihtiyacı vardır. 


Gözlerimiz en değerli varlığımızdır. Göz sağlığını korumak oldukça önemlidir. Güneşin ultraviyole ışınlarına fazla maruz kalındığında gözlerde kuruluk, yanma, kızarıklık, katarakt ve görme sorunları oluşabilir. Bu sorunların oluşmaması için yaz kış, her mevsim güneş gözlüğü kullanılması gerekir. Güneş gözlüğü gözlerinizi güneşin ultraviyole ışınlarından koruyarak sağlıklı bir görüş ortamı oluşturur. Güneşin yoğun ışığı güneş gözlüğünün özel camları sayesinde filtrelenerek gözünüzün yorulması ve kuruması engellenmiş olur.

Güneş gözlükleri sadece göz sağlığını korumakla kalmaz aynı zamanda konfor sağlar. Araba kullanırken, yürüyüş yaparken, sahilde dinlenirken rahat bir şekilde gününüzü geçirmenizi sağlar. Ayrıca güneş gözlükleri ayrı bir tarz oluşturmanızı için bir fırsattır. Kıyafetlerinizle kombinileyerek kullanabileceğiniz güneş gözlükleri tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olacaktır.

Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus gözlüğün yüz hatlarınızla uyumlu olmasıdır. Aynı zamanda hafif ve burun ve kulakları acıtmaması da gözlük kullanımını kolaylaştıracaktır.
Güneş gözlüğünün cam ve çerçevesine göre modeller oluşturulmuştur. Her zevke ve tarza göre güneş gözlüğü bulmanız mümkündür. İnce ve kalın çerçeve güneş gözlükleri, kemik çerçeve, plastik ve metal çerçeve güneş gözlüklerinden istediğiniz tasarımı seçerek kullanabilirsiniz. Güneş gözlük camları da hem şekil hem de renk olarak birbirinden oldukça farklıdır. Köşeli, geometrik tasarım, yuvarlak, oval camlı güneş gözlükleri siyah, kahverengi, şeffaf, yeşil, mavi ve renkli camlardan beğendiğiniz ürünü alarak güneşin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Polarize camlar güneş ışınlarının yoğun bir şekilde göze gelmesini engelleyerek konforunuzu artırır. Sahilde, arabada, karda, polarize camlı güneş gözlüklerinin kullanımı oldukça rahattır.

Erkek güneş gözlükleri çerçeve şekline göre tam, yarım çerçeve ve çerçevesiz olarak, cam şekline göre oval, yuvarlak, kare ve geometrik şekillerde satışa sunulur. Yüz şeklinize uyumlu olacak gözlüğü seçerek satın alabilirsiniz.

Erkek güneş gözlükleri daha keskin hatlara sahip ürünlerdir. Her erkeğin yüz tipi birbirinden farklıdır. Peki hangi yüz tipinize uygun güneş gözlüğü hangisidir?

Oval bir yüz şekline sahipseniz işiniz çok kolay neredeyse bütün gözlük modelleri yüzünüze uyumlu olacaktır. Yuvarlak, köşeli, oval, kelebek, çekik ve damla şeklindeki gözlük modellerinden tercihte bulunabilirsiniz.

Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz yani geniş alınlı ve dar bir çene yapınız varsa oval, çekik, köşeli güneş gözlüklerini tercih edebilirsiniz.

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz kedi gözü, köşeli, dikdörtgen veya kare olan güneş gözlükleri yüz tipinize oldukça güzel bir şekilde uyum sağlayacaktır. Bu modellerde ki güneş gözlükleri ile yüzünüz daha ince ve zarif görünecektir.

Kare ve dikdörtgen yüz şekline sahipseniz yuvarlak, oval, çekik çerçeveli, kalın saplı güneş gözlükleri yüzünüze çok yakışacak. Bu modeller yüz hatalarınızı daha yumuşak gösterecektir.

Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gerekenler

1. Güneş gözlüğünün UV ışınlarını filtrelediğinden emin olun.
2. Güneş gözlüklerinde sağlık ve güvenliği simgeleyen CE işareti olup olmadığını kontrol edin.
3. Kaliteli ve güvenilir bir marka tercih edin.
4. Yüz şeklinize uyumlu tam koruma sağlayan bir gözlük seçmeye özen gösterin.
5. Kullanım alanınızı belirleyerek ona göre bir tercihte bulunun.
6. Güneş gözlüğünün çerçevesi kadar camlarına da önem verin.

Erkek güneş gözlük modellerini besikte.com sitesinden uygun fiyatlara temin etmek için kategorilerimizi inceleyin. 

Kargo Bedava
Polo PH3066 920387 66/12 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Polo PH4049 500187 57/16 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Polo PH4059 500171 58/18 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO2717S W65613 58/17 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Polo PH4074 5284/81 63/17 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Polo PH4074 5001/87 63/17 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Polo PH3056 90389A 60/14 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Polo PH3056 90018V 60/14 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Polo PH3052 90039A 65/15 Güneş Gözlüğü
Kargo Bedava
Vogue VO3789S 560/13 59/16 Güneş Gözlüğü

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri