Eşofman Takımı

Günlük hayatta bir çok farklı kıyafete ihtiyaç duyuluyor. Alt üst giyim, elbise, çorap, çamaşır, yazlık, kışlık derken dolaptaki kıyafetler çoğalır. Söz konusu bebekler olunca bu ihtiyaç iki katına çıkar. Çünkü bebekler üzerlerini daha sık kirletirler ve gün içinde bile bir kaç kez değiştirilmesi gerekir. Hem bebeklerin hem büyüklerin içinde en çok rahat ettikleri kıyafet eşofman takımlarıdır.


Çocukların renkli dünyasına uyum sağlayan eşofman takımları hem kız hem erkek çocuklar ayrı ayrı hazırlanan tasarımlar şıklığı ve rahatlığı bir araya getiriyor. Önceden şıklık olduğunda rahatlık olmaz, rahatlık varsa şıklık yoktur gibi bir anlayış vardı. Şimdi ise bebek kıyafetleri şık olduğu kadar konforlu tasarımları ile karşımıza çıkıyor. Hangisini alsak kararsız kalırız. Hepsi birbirinden güzel modeller aklımızı karıştırır.

Bebeklerin en çok rahat ettikleri kıyafetin eşofman takımları olduğunu dile getirmiştik. Eşofman takımlarının bol oluşu, bebeklerin hareket kabiliyetlerinin artmasına katkı sağlar. Özgürce istedikleri gibi hareket eder, hoplayıp zıplarlar. Eşofman takımlarının yumuşak ve esnek kumaşı bebeklerin huzurlu olmasını sağlar. Güzelce rahat bir şekilde oyununu oynayan çocuk, gün içinde yorularak huzurlu bir uyku uyur. Bebekler iyi beslenip rahat bir uyku süreci geçirdiklerinde tüm günleri keyifli geçer. Keyifli bebekler keyifli anne babalar demektir. Bebeğiniz ne kadar mutluysa sizde o kadar mutlusunuzdur.

Eşofman takımları bebeklerin gelişimlerine de olumlu katkı sağlar. Bebek gelişiminde beslenmesi ve bakımı yanında çevresel faktörlerde etkilidir. Bebeklerin rahat hareket edebilmeleri ve kendilerini kısıtlanmadan özgür hissetmeleri ve kararlarını ona göre verip hareket edebilmeleri hem fiziksel hem psikolojik gelişimlerine olumlu katkı sağlar. Bol ve esnek kumaşları ile eşofman takımları bebek ve çocuklara özgürlük sağlar. Fiziksel olarak kendini rahat hisseden bebek oyun oynarken, yemek yerken, yürürken koşarken istediği kararı vererek amacına kolayca ulaşabilir. Buda bebeklerin kendine güven kazanarak psikolojik gelişimlerine destek olur ve ileride ruhsal anlamda sağlıklı bireyler olmalarına katkı sağlar.

Eşofman takımlarında birden fazla parçası olabilir. Genellikle alt-üst eşofman takımları mevcuttur. Alt pantolonu lastikli veya ipli aksesuarlar bebeğin beline göre ayarlanabilir. Pantolonun belindeki lastik çok sıkı olmamalı, bebeğin belinden düşecek şekilde gevşek de olmamalı. Bebeğin yaşına göre alınmış kaliteli bir eşofman takımı bebeklerinizin rahat edeceği şekilde tasarlanır. Bazen eşofman takımlarının alt kısmının beli iple ayarlanacak şekilde tasarlanır. Bebeğinizin beline göre ayarlayabilmek annelerin daha çok hoşuna gider ve daha çok tercih edilebilir. İpli pantolonlar da dikkat edilmesi gereken pantolonun belindeki ipin kolayca çıkmamasıdır. 3 yaş altı çocuklarda ip hayati tehlike oluşturabilir. Bebek ipi çekiştirirken çıkarıp boynuna dolayabilir. Bu konuda dikkatli davranmak gerekir.

Eşofman altlarında mevsime göre uzun paça, kapri ve şortlu takımları da bulmanız mümkün. Zevkinize ve giydireceğiniz mevsime göre tercihte bulunabilirsiniz. Yüksek bel ve düşük bel eşofman takımları bebeğinizin rahat edeceği şekilde dizayn edilmiştir.

Eşofman takımlarının üst kıyafeti genellikle fermuarlı veya çıtçıtlı aksesuarlar dan oluşur. Fermuar veya çıtçıtlı kısım bebeğe kıyafetini giydirme kolaylığı sağlar. Ayrıca fermuarlı üst kıyafetinin içine tercihiniz göre kısa kollu, uzun kollu badiler, tişörtler giydirebilirsiniz. Özellikle mevsim geçişlerinde çok rahat edersiniz. Havanın bir sıcak bir soğuk olması sizi bunaltabilir. Eşofman takımının üst kıyafetini hava durumuna göre giydirip çıkarabilirsiniz. Sıcak havalarda bebeğiniz eşofman takımının içindeki tişörtle kalır, hava serinlediğinde üst takımı tekrar giydirecek bebeğinizin üşümesini ve hasta olmasını engellemiş olursunuz.

Üst eşofman takımlarını uzun kollu, kısa kollu, kapşonlu ve kapşonsuz modelleri ile tercih edebilirsiniz. Bebeğinize giydireceğiniz mevsime göre eşofman takımlarını seçme imkanınız var. Kışın, uzun kollu, polarlı kumaşlarla bebeğiniz sıcacık durur. Yazın ise kısa kollu, kolsuz yelek tarzı ince kumaşlarla bebeğiniz serin kalır. Kapşonlu eşofman takımları da en çok tercih edilen modeller arasındadır. Serin günlerde parka çıktığınızda, yağmurlu havalarda veya çok sıcak güneşin altında kaldığınız zamanlarda kapşon aksesuarı bebeğinizi koruyacaktır. Kapşonsuz eşofman takımları da kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Dilerseniz kafadan geçirmeli swit şeklinde eşofman üstlerini de tercih edebilirsiniz.

Eşofman takımlarının kol ağzı ve paça kısımları genellikle ribanalı oluşu kullanım kolaylığı sağlar. Bebeklerin kolları ve bacakları yukarı doğru açılmayarak bebeğinizin sağlığını korur. Yaka kısmı çıtçıtlı modeller kıyafetin bebeğin kafasından kolayca girip çıkmasını sağlar.

Kız bebek eşofman takımları daha renkli ve süslü tasarımları ile göz dolduruyor. Kız bebek eşofman takımlarında kurdele, sim, fırfır, sevimli resim baskıları gibi detaylar ön plana çıkıyor. Kırmızı, pembe, lila, krem, mor gibi renkleri kız bebekler için daha çok tercih ediliyor. Üst kısmı çıtçıtlı, düğmeli fermuarlı, kol ve paçalar ribanalı, yüksek bel eşofmanlar kız bebeklerinin favori ürünleri arasındadır.

Erkek bebek eşofmanları
daha sade ve pastel renklerle, futbol takımlarının renkleri kullanılarak tasarlanmış ürünler, mavi, yeşil, kırmızı, sarı, siyah renkler ön plana çıkıyor. Fermuarlı, swit tarzı alt üst eşofman takımları erkek bebeklerin rahatı düşünülerek tasarlanmış bol ve esnek kumaşlar, sevimli karakter ve hayvan resim baskılı ürünler oldukça çok tercih ediliyor.

Eşofman takımları alırken nelere dikkat edilmelidir?

Eşofman takımı alırken özellikle bebeklerin sağlığı düşünülerek bir takım özelliklere dikkat etmek gerekir.

Eşofman takımının kumaş kalitesi dikkat edilecek konuların ilkidir. Bebeklerin cildi oldukça hassastır. %100 pamuk kumaş olması önemlidir. Pamuk kumaş hava geçirgenliği sağlayarak bebeğin cildinin nefes almasını sağlar. Nefes alan cilt tahriş olmaz.
Eşofman takımının üretildiği maddelerde sentetik boya, ağır metaller ve toksik maddeler bulunmamalı. Zararlı kimyasallar bebeğinizin sağlığını tehlikeye atar. Bebeğinizin organik beslenmesine dikkat ettiğiniz kadar organik kıyafetler giyinmesine de dikkat etmelisiniz.
Eşofman takımlarının belindeki lastik bebeği sıkmamalı, ip, pul ve düğme gibi aksesuarların kolay çıkıp kopmaması gerekir. 3 yaş altı bebeklerde bu aksesuarlar tehlike oluşturabilir. Bebekler boncuk pul, düğme gibi aksesuarları yutabilir ve kulak ve burunlarına sokabilirler.
Eşofman takımı seçerken mevsimi gözönüne bulundurarak tercih yapmalısınız. Yaz aylarının sıcak günlerinde kalın kumaşlarla bebeğiniz terleyerek hasta olmasın. Yazın ince ve hava geçirgenliği fazla olan kumaşlar bebeklerinizin rahat etmesini sağlar.
• Bebeğiniz için aldığımız eşofman takımlarının alerjik reaksiyonlara sebep olmaması, eşofman takımını yıkadığınızda çekme yapmaması da önemlidir.

Eşofman takımlarının fiyatları parça sayısına göre, modeline, markasına göre değişiklik arz edebiliyor. Her bütçeye uygun eşofman takımı bulmanız mümkün. Ekonominizi sarmadan bebeğinizi rahat kıyafetlerin içinde büyütebilirsiniz. Kaliteyi ucuza satın alabileceğiniz adres besikte.com

Chicco 73619 Eşofman Takımı 4 Yaş 104 Cm
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri