Ev Tipi Ana Kucağı

Ana kucağı bebeklerin yeni doğduklarında annelerinin kucağında gibi hissetmeleri için tasarlanmış ürünlerdir. Bebekler yeni doğduklarında sürekli kucak isterler. Acıkınca annesinin kucağındadır, gazını çıkarmak için kucağınıza almanız gerekir,kolik sancısı olduğunda, huysuzlandığında hep kucak isterler. Anneler bebeklerini aldıklarında hafif hafif sallayarak onları rahatlatmaya çalışırlar. Yanınızda bir yardımcınız varsa bebeğinizle istediğiniz gibi ilgilenebilirsiniz. Ancak doğumdan bir süre sonra yalnız kalma ihtimaliniz çok yüksek. Bebeği de sürekli kucağınızda taşımanız gün geçtikçe zorlaşacak. Kendi özel ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bebeğinizi bırakmak zorunda kalacaksınız. Uyumak, oturmak, yemek yemek, hatta tuvalete gitmek için fırsat kollayacaksınız. Bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için bebeğinizi güvenli bir yere bırakmanız lazım. Evin içinde bebeğinizi bırakabileceğiniz bir kaç alan var. Beşik, koltuk, kanepe, yatak veya halı. Bu yerlere bebeğinizi koyduğunuzda düşme riski çok yüksek olacak. Beşiğini de her yere taşıyamayacağınıza göre bebeğinizin düşme korkusu olmadan rahat edebileceği bir mekana ihtiyacınız var. Ev tipi ana kucağı acil durumlarda en büyük yardımcınız olacak. Ana kucağı hem evde hem araçta bebeği kolayca taşımanızı sağlayan ürünlerdir. Ev tipi ana kucağı ve araç tipi ana kucağı diye iki çeşit ana kucağı vardır. 


Ev tipi ana kucağı bebeklerin konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Doğumdan sonra 6 ay süre ile ana kucağını kullanabilirsiniz. Siz mutfakta yemek yaparken ana kucağı ile birlikte bebeği de yanınızda taşıyarak hem işinizi halledip hem de bebeğinize göz kulak olabilirsiniz. Yorulduğunuzda dinlenmeye ihtiyaç duyduğunuzda uzanarak ayağınızla ana kucağını sallayıp bebeğinizi uyutabilirsiniz. Sallanabilme özelliği sayesinde bebeği öne arkaya, sağa sola sallayabilirsiniz. Bebeğin en çok hoşuna giden şey sallanmaktır. Bir çok bebek sallanarak uyur, gaz sancısı olduğunda sallanarak rahatlar ve gaz çıkarır. Titreşimli modellerde bebeğe masaj etkisi yaratarak rahatlamasını sağlar. Bazı modellerin ışıklı ve sesli özellikleri vardır. Işık ve ses bebeğin dikkatini çeker. Işık ve sese odaklanarak sakinleşir. Ev tipi ana kucaklarının tutma koluna yerleştirilen oyuncaklar, hayvan figürleri ve aynalar bebeğin el göz koordinasyonu sağlaması için faydalı olacaktır.

Ev Tipi Ana Kucağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev tipi ana kucağı bebeğinizin rahat bir şekilde yaslanarak dinlenmesini sağlar. Emniyet kemeri sayesinde bebeğinizin düşme riski ortadan kalkar. Alacağınız ürünün emniyet kemerinin olması çok önemlidir. Ayrıca ana kucağının Avrupa kalite standartlarına göre üretilmiş olması gerekir. Dayanıklılık ve güvenilirlik testlerden geçmelidir.

Bebeğin kilosuna göre ana kucağı seçmelisiniz. Ana kucağının taşıma kapasitesi ortalama 12-15 kg arasındadır. Bebeğinize uygun modeli kilosuna göre seçebilirsiniz.

Ana kucağı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir noktada kolay taşınabilir olmasıdır. Ana kucağını sık sık taşımanız gerekebilir odadan odaya yer değiştirebilirsiniz. Bu yüzden hafif bir ürün işinizi kolaylaştıracaktır. Ana kucakları genellikle 3-5 kg arasındadır. Çok nadir daha ağır olan modellerde var. Bizim tavsiyemiz hafif ürünleri tercih etmeniz.

Ana kucakları evde fazlaca yer kaplayabilir. Büyük ürünlerdir. Hatta almama gerek var mı diye bile düşünürsünüz. Elbette ana kucağını alın yalnız kolay katlanan bir model tercih edin. Kullanmadığınız zamanlarda katlayıp bir köşeye koyabilirsiniz.

Alacağınız ev tipi ana kucağı bebeğin ergonomisine uygun olmalıdır. Bebekler yetişkinlere göre daha hassastırlar. İskelet ve kas sistemi tam olarak oturmamıştır. Bu yüzden bebeğin rahat ederek sağlığının olumsuz etkilenmesi çok önemlidir. Bebek sağlığı demişken ana kucağının yapımında kullanılan malzemelerin de sağlığa zararlı kimyasallar barındırmaması gerekir. Ayrıca ana kucağının kumaşı zaman içinde kirlenecek ve yıkanması gerekecek. Kumaşın çıkarılıp yıkanıyor olması hijyen açısından önemlidir. Cibinnik ve tente gibi ayrıntılar da işinize yarayabilir.

Ev tipi ana kucağını düz yatış şeklinde, beşik olarak, salıncak olarak, bebek koltuğu ve mama sandalyesi olarak kullanabilirsiniz. Ancak önemi bir uyarıda bulunalım bebeğinizi maksimum 2 saat ana kucağında tutun. Uzun süre ana kucağında yatması bebeğin sağlığını olumsuz yönde etkiler.

Bir çok farklı model ve desende ki ev tipi ana kucağı besikte.com adresinde .

Puanti Mambow Sallanabilir Anakucağı - Kırmızı
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri