Gece Bakım Kremleri

İyi bir uyku ve bakım ile cildinizin yenilenme sürecini başlatın.

Gece uykudayken bedeniniz dinlendiği gibi cildinizde kendini dinlenmeye alır. Gece hücreler daha çok yenilenir. Cildin yenilenme ve onarım süreci en fazla gece yaşanır. Bu nedenle gece yatmadan cildinize uygulayacağınız bakım kremleri cildinizin kaybettiği nem dengesini yeniden sağlayarak cildinizdeki hücrelerin yenilenmesini hızlandıracaktır. 


Yapılan araştırmalarda Gece saat 22.30 civarı ciltteki kılcal damarlardaki kan dolaşımının arttığı tespit edilmiştir. Bu süreçte cilt daha fazla oksijene ihtiyaç duyuyor ve dokularını tamir etmeye çalışıyor. Bu sebepten dolayı Gece yatmadan önce cildin iyice temizlenmiş olması gerekiyor. Saat 23.30 dan sonra ise hücrelerin yenilenmesi süreci başlıyor. Bu saatlerde temizlenmiş bir cilde kullanılan gece bakım kremleri cildin yenilenme sürecini hızlandırıyor.

Gece kremlerinin nem oranı oldukça yüksektir. Gece kremi kullanarak sabaha uyandığınızda pürüzsüz ve yumuşacık bir cilt ile güne başlama imkânına sahip oluyorsunuz. Güzel bir cilde sahip olmak kesinlikle tesadüf değildir. Kendini seven cildine özen gösteren insanlar güzelliğin sırlarını keşfetmişlerdir. Sağlıklı ve genç bir cilde sahip olabilmek için mutlaka gece bakımının uygulanması gerekir.

Gece bakım kremleri nasıl uygulanır?

Gece bakım kremini uygulamadan önce mutlaka cilt tipinize uygun yüz temizleme jelleri ile yatmadan önce cildinizi iyice temizlemeniz gerekir. Cildinizi temizleyip kuruladıktan sonra gözenekleri sıkılaştırıracak olan toniki cildinize masaj yaparak nazik hareketlerle uygulayın. Eğer serum kullanıyorsanız toniğin arkasından cilt serumunuzu uygulayın. Cildiniz artık gece bakım kremini uygulamak için hazır hale gelmiştir. Temizleyerek hazırladığınız cildinize gece bakım kremini dairesel hareketlerle yedirerek uygulayın. Boyun, yüzümüzün bir parçasıdır. Bakım yaparken boynunuzu da ihmal etmeyin. 

Cilt özelliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek ona göre bakım yapmanız gerekir. Cilt tipinize uygun cilt bakım ürünlerini seçerek cildinizi uygulamalısınız. Örneğin kuru bir cildiniz varsa mutlaka nemlendirici içeriği yüksek ürünler tercih etmeniz gerekir.

Kullandığınız gece bakım kremlerinin kapağını sıkıca kapatarak hava almasını önlemelisiniz.

Gece kremi seçerken ürünün içeriğinde C ve E vitaminleri, retinol ve antioksidan içeren maddelerin bulunmasına özen gösterin.

Gece kremlerinin faydaları nelerdir?

• Cildi nemlendirerek elastikiyetini artırır.
• Hücreleri yenileyerek cildinizin daha genç ve güzel görünmesini sağlar.
• Cildiniz gece boyu beslenerek kadifemsi bir yumuşaklığa kavuşur.
• Anti-aging özelliği sayesinde ince çizgi ve kırışıklıklara çözüm sunar. Yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller.
• Gece boyu cildi yeniler ve onarır.
• Yatak yorgan ve yastıkta bulunan mite adlı küçük canlıların cildinize zarar vermesini engeller.
• Cildinizin sarkamasını önler.
• Ciltteki kolojen yapısını artırır.
• Cildimizdeki kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını artırır.
• Cilt pigmentinin dengelenmesini sağlar.

Sitemizde bulunan gece bakım krem, serum ve maskeleri ile cildinize özenli bir bakım yapma şansına sahipsiniz. Cildinize ne verirseniz karşılığında onu alırsınız. Sağlıklı ve güzel bir cilt için gece bakımını ihmal etmeyin. 

Kargo Bedava
Bioderma Pigmentbio Night Renewer 50 ml
Kargo Bedava
Vichy Neovadiol Serum 30ml
Vichy Neovadiol Serum 30ml

199,00 TL  186,84 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri