Gece Lambası Gece lambası çocuk odaları için güzel bir aksesuar olmasının yanında gerekli bir araç gereçtir. Gece lambası karanlıkta odanın aydınlatılmasına yardımcı olur. Bebeğiniz uyurken normal oda lambasını açtığınızda rahatsız olabilir, uykusu kaçabilir. Işığı açmasanız zifiri karanlıkta hiçbir şey görmeyerek eşyalara takılıp düşebilirsiniz. Gece lambası loş bir ışıkla odayı aydınlatarak size ve bebeğinize kolaylık sağlar.
Bebeklerde meletonin hormonu en fazla gece salgılanır. Bu hormon bebeklerin büyüyüp gelişmesini sağlar. Bebeklerin uyuyarak büyüdüğü tezini buradan yola çıkarak ispatlamış oluruz. O yüzden kesintisiz gece uykusu önemlidir. Bebeğin gece gündüz ayrımını yapabilmesi de uyku düzenini oturtmasına ve geceleri daha düzenli uyumasına vesile olur. Karanlıkta uyumak, mümkün olduğunca odada ışık olmaması daha faydalıdır. Ancak bebeğiniz küçükken çok sık uyanır ve beslenmek ister. 2 saatte bir bebeğinize bakmanız gerekir. Böyle zamanlarda gece lambasına ihtiyaç duyarsınız. Gece lambası, loş ışığı ile odayı hafif şekilde aydınlatarak bebeğinizi ve çevresini görmenizi sağlarken odadaki bebeğinizi ve diğer uyuyanları da rahatsız etmeden işinizi halletmenize yardımcı olur.


Gece lambası en çok farklı bir yerde, misafirlikte uyuduğunuzda işinize yarar. Çocuğunuz büyümüş olsa bile gece uyanarak su içmek isteyebilir. Tuvalet ihtiyacını karşılamak için kalkmış olabilir. Alışkın olmadığı bir odada uyku sersemi eşyaların yerini bilmeyerek çarpıp düşebilir. Böyle bir risk almamak için gece lambasını yanınızda götürerek kullanabilirsiniz. Veya bebeğiniz küçükken ağladığında hemen yanında olabilmeniz için odanın hafiften aydınlatılması işinizi kolaylaştıracaktır. Gece lambası her evde bulunması gereken hem evinizde hem seyahatlerinizde yanınızdan ayırmayacağınız önemli bir gereçtir. Gece lambası önemli olduğu kadar kullanımında dikkat etmeniz gereken hususlar vardır.

Gece lambası kullanımında nelere dikkat edilmelidir?

Gece lambası alırken lamba seçimine ve ışık kalitesine dikkat etmelisiniz. Bebeğin sağlığı her şeyden önemlidir. Seçtiğiniz gece lambası bebeğin göz sağlığına zarar vermemelidir. Işığın odadaki dağılımı dengeli olmalıdır.
• Bebeğin odasını aydınlatırken sabit aydınlatmalar, sarkıt ve portatif modeller kullanılmamalıdır.
Gece lambasını bebeğin beşiğinin arkasına denk gelmesine özen göstermelisiniz. Işık bebeğin gözüne direk olarak gelmemelidir. Aydınlatmanın önünde plastik bir nesne veya buzlu cam olması iyi olacaktır.
Gece lambası ışığının düşük güçte olmasına dikkat etmelisiniz. Işık göz yormamalı ortam loş ve sakin olmalıdır. Bebek odası aydınlatılırken bebeğin gece gündüz ayrımını düzgün yapabilmesi için aydınlatmaya dikkat etmelisiniz. Odanın loş bir şekilde, gece olduğu belli olacak tarzda aydınlatılmasını sağlarsanız bebeğiniz gece uyandığında daha sabah olmamış uyumalıyım diyerek tekrar rahat bir şekilde uykuya dalabilir. Aksi halde hem bebeğiniz hem siz uykusuz kalırsınız.
Bebeğinizin odasını sıradanlıktan uzaklaşarak aydınlatabilirsiniz. Odasının tavanına, duvarlarına yapıştıracağınız yıldız ve ay figürleri, sevimli kahramanların karanlıkta parlayan Disney gece lambası setlerini bebeğiniz çok beğenecek. Gece uyumak için sabırsızlanacak. Işıkta uyumak isteyen çocuklar için karanlıkta parlayan figürler, ışık yakmadan uyuması için güzel bir sebep olacaktır.
Beurer 70 gün ışığı lambası Led teknolojisi sayesinde çekici bir tasarım sunuyor. Led özelliği ile enerji tasarrufu sağlar. 0 parlaklık seviyesi ile dimmer ışık modunda bebeğinizin sağlığı için düşünülmüş bir gece lambası. Titreşimsiz ve UV ışınları içermez. Zamanlayıcı özelliği ile otomatik kapanmaktadır.
Çocuklara özel tasarımı ile Beurer JBY 32 çocuk gece ışığı, eğlenceli gecelerin başlangıcı olur. Şarjlı özelliği ile istediğiniz yere taşıyarak kullanabilirsiniz. Şarj edildikten sonra 11 saat çalışma süresi vardır.

Bebeğinizin sağlığını koruyarak odasını aydınlatan sevimli gece lambası aydınlatmaları besikte.com da sizleri bekliyor. Sitemizi ziyaret etmeden karar vermeyin. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri