Göğüs Pedleri

Emzirme sırasında sıkça kullanacağınız ürünlerden bir tanesi de göğüs pedleridir. Hamilelikle birlikte anne vücudunda bazı değişiklikler olmaya başlar. Hormonlar farklılaşarak bebeğe hazırlık aşamasına geçer. Doğumla birlikte prolaktin hormonu da salgılanarak süt kanalları açılır ve anne memesinden süt gelmeye başlar.


Emzirmek çok keyifli olduğu kadar meşakkatlidir de. Hatta bazen annelere acı bile verebilir. Emzirme döneminde göğüsler özenli bir bakım ister. ilk aylarda Çok fazla süt gelir, bebek çabuk doyar ve göğsün içindeki süt çoğu zaman akar ya da bebek uyurken süt salgılanır ve göğsünüzde ki süt kendiliğinden boşalabilir. Kıyafetleriniz ıslanarak sizi rahatsız edebilir. Ayrıca uzun süre göğüs ucunun nemli kalması da cildin tahriş olarak enfeksiyonlara sebep olabilir. Göğüs pedleri emici yapıları sayesinde göğüsten akan fazla sütü emerek cildin tahriş olmasını önler. Mastit oluşumunun önüne geçer. Kıyafetleriniz de temiz kalır.

Siz çalışırken yada dışarıdayken göğsünüzden akan süt, çamaşırınızı ve kıyafetlerinizi kirleterek kötü bir görüntüye sebep olur. Aynı zamanda ıslak kalması da sizi rahatsız eder bu şekilde kötü bir durumla karşılaşmamak için mutlaka bir Göğüs pedi kullanmanız gerekir. Göğüs pedlerinin kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Emzirme sütyenlerine, normal sütyeninize ya da atletinize yapıştırarak rahatlıkla göğüs pedlerini kullanabilirsiniz. Göğüs pedleri genellikle göğsünüze uygun şekilde üretilir ve yapışkanlıdır. Göğsünüze yapıştırarak kaymasını engelleyebilirsiniz. Zaman zaman kontrol ederek çok ıslanan göğüs pedlerini değiştirmeniz gerekebilir.

Avent, lansinoh, bebedor, mycey, natural gibi birçok markanın üretmiş olduğu göğüs pedlerini piyasada bulabilirsiniz. Pamuktan üretilen emici göğüs pedleri olduğu gibi Kanola tohumlarını içinde barındıran göğüs pedleri de vardır. Oldukça kullanışlı olan Kanola tohumlu göğüs pedleri birden fazla özelliği bir arada bulundurur. Kanola tohumlarının dış kılıfı çıkarılarak yıkanabilir. Sıcak ve soğuk kompreks olarak kullanabilirsiniz. Kanola tohumu içerdiği yüksek yağ oranı nedeniyle ısıyı muhafaza eder ve yavaş yavaş ısıyı dışarıya verdiği için uzun süre etkisini gösterir. Süt salınımını artıracak etmenlerden bir tanesi de sıcak masajdır. Kanola tohumlu göğüs pedleri ile göğsünüze sıcak masaj yaparak süt salınımı sağlanabilir. Yine göğsünüz mastit gibi enfeksiyonel hastalıklara yakalandığında soğuk kompreks uygulayarak göğsünüzü rahatlatabilirsiniz temizlik ve hijyen açısından ürünün dış kılıfını çıkarak yıkayabilirsiniz.

Emziren annelerin vazgeçilmezi göğüs pedleri süper emici kapsülleri sayesinde sıvıyı içeride hapsederek dışarıya sızmasını engeller. Ayrıca dermatolojik olarak test edilmiş göğüs ucu pedleri sağlığınızı da korumanıza yardımcı olacaktır. Dünyaca ünlü birçok markanın özenle ürettiği göğüs pedleri besikte.com adresinde sizleri beklemekte. 

Lansinoh Göğüs Pedi 24 Adet
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri