Göğüs Pompası

Anne sütü dünyanın en kaliteli besindir. Bebekler için anne sütü kadar değerli hiçbir besin yoktur. Mucizevi bir şekilde bebeğin ihtiyacı olan bütün besinleri içinde barındırır. Protein, yağ, demir ve vitaminler gibi birçok öğeyi bir arada bulundurur. Anne sütü büyük oranda su içerdiği için bebeğin su ihtiyacını bile karşılayarak ek takviye yapmaya gerek yoktur. Anne sütünün içeriğindeki koruyucu maddeler bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlar. Bebeği emzirmek anne bebek arasındaki sevgi bağını güçlendirerek etkili bir iletişim kurmalarını sağlar. Annelerin bebeklerini kucağına alarak emzirmeye başladıkları an unutulmazdır. Doğum esnasında ve öncesinde çekilen bütün sıkıntıların unutulmasını sağlar.Yeni doğan bebekleri yarım saat içinde annesi ile buluşturarak emzirilmeli sağlanmalıdır. Anne nasıl emzireceğini bilmediği halde bebek iç güdüsel olarak emmeyi bilir ve karnını doyurur. Aynı zamanda anneye de rehberlik eder. Düzgün emebilen bebekler mutludur. Emmek hem bebeği hem de anneye sakinleştiren bir etkinliktir.

Peki bebekler ne sıklıkta emzirilmelidir sorusu özellikle yeni anne olanların kafasında belirir. Bebekler genellikle üç temel sebepten dolayı ağlarlar. Birincisi acıktıklarında, ikincisi altlarını kirlettiklerinde, üçüncüsü de uykuları geldiğinde ağlamaya başlarlar. Bebek yeni doğduğunda her ağladığında öncelikle bebeği emzirmek gerekir. Bebeğin emmesinin belirli bir saati dakikası yoktur. Bebek emdiği halde susmuyorsa başka bir sıkıntısı vardır. Bebekler ilk ay gün içinde 8-10 defa emerler. Daha sonraki aylarda giderek emme süresi ve aralığı uzayabilir. Her bebeğin gelişimi farklı olduğu gibi ihtiyaçları da farklıdır. Belirli bir saat aralığında emzirmeye gerek olmayabilir. Bebekler yeni doğduklarında sürekli emme ihtiyacı hissederler. O yüzden mümkün olduğunca bebekleri sık emzirmek onların gelişimleri açısından faydalıdır.

Anne sütü bebeğin ruhsal bedensel ve zihinsel gelişimine yardımcı olur emzirmenin hem anne için hem bebek için sayısız faydası vardır. Öncelikle emzirmenin anne için faydalarından biraz bahsedelim.
• Emzirmek anne ve bebek arasındaki sevgi bağını güçlendirerek annenin bebek bakımını kolayca yapmasını sağlar.
• Doğum sonrası kalan kilolarını verme konusunda emzirmek anneye yardımcıdır.
• Anne sütü masrafsızdır. Ek bir para ödemeden bebeği rahatlıkla besleyebilirsiniz.
• Bebeği emzirdiğiniz de hijyenik bir ortam kendiliğinden sağlanır. Bebeğin beslenmesi için kullanacağınız malzemelerin temizliği ve hijyeni de bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Biberonu, mama kaşığı, mamayı hazırladığınız malzemelerin temizliğini düzgün yapmanız gerekir. Sterilizasyon işlemleri zamanınızı alabilir. Ancak emzirdiğiniz zaman bu tür bir temizlik işlemi yapmadan hijyenik bir ortamda doğal olarak ve bebeğinizi besleme şansına sahipsiniz.
• Bebeğini emziren annelerin bir avantajı da meme kanserine yakalanma risklerinin az olmasıdır.

Emzirmenin anneye sağladığı faydaların yanında bebek için de sayısız faydaları vardır. Bunlardan birkaç tanesine değinecek olursak ;
• Öncelikle anne sütü alan bebekler düzenli olarak kilo alarak gelişimleri normal seviyede gider.
Anne sütü bebeğin kemik ve beyin gelişimini olumlu yönde etkiler.
Anne sütü bebeği enfeksiyonlara karşı korur. Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Anne sütünün içeriğinde bulunan maddeler bebeğin ömür boyu sağlığını korumaya yardımcı olacaktır.
Anne sütü alan bebekler kronik hastalıklara daha az yakalanırlar.
Anne sütü bebeklerin çene ve yüz kaslarını güçlendirmeye yardımcı olur.
Bunun gibi daha sayamayacağımız birçok faydası vardır. Bu faydalar bilindiği için bütün anneler öncelikle anne sütü vermek için gayret gösterirler ve bir damla sütün bile ziyan olmaması için ne yapmaları gerektiğini araştırırlar.

Anneler süt verdikleri dönemlerde bebekleri ile ayrı kalma durumları olabilir. Bebeğin veya annenin hastanede kalıyor olması, prematüre doğan bebeklerin küvezde kalmaları, annenin çalışıyor olması veya birkaç saatliğine dışarıdaki işlerini halletmek için bebeğinin yanından ayrılması gibi durumlarda dahi anneler bebeklerini anne sütü ile beslemek isterler. Bu türlü durumlarda göğüs pompaları annelerin en büyük yardımcısıdır. Göğüs pompaları annelerin sütlerini sağarak bebeklerine içirmelerini sağlar.

Göğüs pompala na ne zaman ihtiyaç duyulur?

Göğüs pompalarına en çok çalışan anneler ihtiyaç duyarlar. İşe gittikleri dönemde bebeklerini en kaliteli şekilde beslemek için sütlerini sağarak muhafaza ederler ve bebeklerinin yanında olmadıkları dönemde anne sütüyle beslenmelerini sağlarlar.

Erken doğan bebekler küveze konabilir veya sarılığı yüksek olan bebekler yeni doğdukları zamanlarda küvezde yaşayabilirler. Bu tür durumlarda anne göğüs pompası ile sütünü sağarak bebeğine ulaştırır ve sağlıklı beslenmesini sağlar.

Göğüste fazla sütün kalması anneye zarar verebilir. Bebek emdikten sonra annenin göğsündeki süt tamamen bitmemiş olabilir. Göğüste fazla kalan süt, uzun süre kalırsa mastit denen hastalık ortaya çıkabilir. Mastit olan göğüs kızarır ve şişer. Anne ateşlenerek enfeksiyon olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak için bebek emdikten sonra göğsün iyice boşaltılması gerekir. Yinede mastit olduysa eğer enfeksiyonun geçebilmesi için de bebeğin sık sık emzirilmesi veya göğsünün sağılarak boşaltılması şarttır. Bu yüzden göğüs pompaları ile boşaltım işleminin yapılması bir zorunluluktur.

Yeni doğum yaptıktan sonra süt kanallarının açılarak sütün gelmesi birkaç gün sürebilir. Bu süre içinde göğüse masaj yapılarak süt sağma pompaları ile sağma işlemi yapmak süt kanallarının açılmasını kolaylaştıracaktır. Sütün az gelmeye başladığı dönemlerde de yine göğüs pompaları süt kanallarını harekete geçirerek süt artırımını sağlar.

Göğüs pompaları elektrikli ve manuel olarak satışa sunulmuştur.

Manuel göğüs pompaları el kuvveti ile çalışan süt sağma pompasıdır. Kolay taşınabilir ve hafiftir. Her gittiğiniz yere rahatlıkla götürebilir ve rahatlıkla sütünüzü sağabilirsiniz. El kuvveti gerektirdiği için uzun süreli süt sağma işlemlerinde yorulabilirsiniz. Tüm göğüs tipleri için uygundur.

Elektrikli göğüs pompaları kullanım açısından çok daha kolaydır. Yorulmadan rahatlıkla sütünüzü sağabilirsiniz. Adaptör veya pil ile çalışır. istediğiniz her yere götürerek rahatlıkla sütünüzü sağabilirsiniz. Elektrikli olduğu için sütün son damlasına kadar sağabilir mastit olma riskini ortadan kaldırır. Ancak çok hızlı ve güçlü çekim yaparsa göğsün ucunu tahriş edebilir. Hızını ve çekim gücünü kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Süt sağma pompaları tıpkı diş fırçaları gibi kişiye özeldir. Güvenlik ve hijyen açısından başkaları ile paylaşmamalı veya başkalarının kullandığı ürünleri kullanmamalısınız. Anne de bulunan virüs ve bakteriler veya çatlak oluşumundan kaynaklı meydana gelen enfeksiyonlar bir başkasına bulaşabilir. Göğüs pompasını kullanırken temizlik ve hijyene çok dikkat etmelisiniz.

Anne sütünü sağmak göğüs pompaları ile artık çok kolay. Sadece yapmanız gereken size uygun, bütçenizi aşmayan göğüs pompalarını seçerek siparişinizi vermeniz. Aradığınız göğüs pompaları seçkin markaların sunumu ile besikte.com adresinde hizmetinizde...

Bebedor Göğüs Pompası
Bebedor Göğüs Pompası

18,00 ₺  17,46 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri