Göz ve Göz Çevresi Ürünleri

Göz en hassas organlarımızdan bir tanesidir. Bu yüzden oldukça özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Göz altı çevresindeki deri normalden 7 kat daha ince bir yapıdadır. Bu sebeple göz altı çevresine bakım yaparken oldukça dikkatli olunması gerekir. Yüzünüze kullandığınız her ürünü göz çevresine kullanamazsınız. Göz altı çevresi için özel olarak o bölgenin pH yapısına uygun üretilen ürünlerden tercih etmeniz gerekir.


Göz çevresi bakımını yapabilmek için öncelikle o bölgedeki sorunları tespit ederek işe başlamanız gerekir. Yaşlanma doğal bir süreçtir. Zaman içinde cildinizde kırışıklık ve sarkmalar görülebilir. Ancak bu etkiler doğru bir bakımla geciktirilebilir. 30 yaşından sonra cildinizde meydana gelecek kırışıklıklar ve cilt sorunlarına zamanında müdahale ederseniz yaşlanma belirtilerini daha ileriki yaşlara atabilirsiniz.

Göz çevresi belirli bir yaştan itibaren yıpranmaya başlar. Bunun yanında stresli ve yoğun yaşam tarzı, uykusuzluk, fazla ekran başında kalma, alkol ve sigara kullanımı, yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı, göz çevresine bakım yapmama gibi nedenler göz altı çevrenizde kaz ayağı denilen kırışıklıkların oluşmasına ve göz altı morluklarının belirmesine sebep olur. Bu kırışıklık ve morluklara zamanında bakım yapılmadığında kalıcı hale gelir. Göz çevrenize ve cilt tipinize uygun bir göz bakım kremi ile sorunlarınız derinleşmeden çaresine bakabilirsiniz.

Göz altı çevresinde kırışıklıkların sebepleri

Göz çevresinde kaz ayağı denilen kırışıklıkların bir çok nedeni olabilir. Yaşın ilerlemesinin yanında çevresel faktörler de buna eklendiğinde fazlaca kırışıklık problemi yaşayabilirsiniz. Düzensiz beslenme, düzensiz uyuma ve az sıvı tüketimi göz altı çevrenizin zamanından önce yıpranmasına sebep olur. Spor yapmayan ve aktif yaşamayan insanlarda da çabuk yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Fazla güneşe maruz kalma ve güneş kremi kullanmama da cildinizde olumsuz etkilere sebep olacaktır.

Göz altı bakımının püf noktaları

Göz altı çevrenizi mutlaka uygun temizleyicilerle temizleyin. Göz altı hassas ve ince yapılı olduğu için göz altı bölgenizin yapısına uygun pH dengesini koruyan uygun temizleyiciler kullanın. Unutmayın en iyi bakım temizleyerek başlar.
• Göz altı çevresini temizledikten sonra mutlaka nemlendirin. Cilt tipinize ve yaşınıza uygun göz altı nemlendirici kremleri en az sabah akşam olmak üzere göz çevrenize, göz kapağında dahil olmak üzere masaj yaparak uygulayın. Kuru ciltlerin elastikiyetini kaybettiğini ve çok daha çabuk kırışıklık problemleri ile karşılaştığını unutmayın. Göz çevrenizi nemlendirerek kırışıklık problemlerini hafifletebilirsiniz.
Göz altı torbaları ve morlukları günümüzde bir çok kişinin yaşadığı problemdir. Bu sorunlar genetik olacağı gibi uykusuzluk, yorgunluk ve yanlış beslenme kaynaklı olma ihtimali de çok yüksektir. Göz altı morluk ve torbaları sizi cansız ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Göz altı bakımı yapan sıkılaştırıcı göz jelleri ile göz altındaki morlukları aydınlatın ve göz çevrenizi sıkılaştırın.
• Sağlıklı ve dengeli beslenerek daha aydınlık ve sağlıklı bir göz çevresine sahip olabilirsiniz. Bedeninizin vitamine ihtiyacı olduğu gibi cildinizin de vitaminlerle ihtiyacı vardır. A, C, E vitaminlerini içeren ürünlerle cilt beslenmesi yapın.
• Düzenli olarak spor yapın. Vücut bir bütün olarak çalışır. Aynen bir fabrikanın çarkları gibidir vücudun organları. Biri zarar gördüğünde bütün organlar etkilenir. Spor yaparak daha sağlıklı, enerjik ve genç görünmeye devam edebilirsiniz.

Sitemizde bulunan göz altı bakım ürünlerini inceleyerek kırışıklık önleyici krem ve serum, kaş ve kirpik, sakal güçlendirici serumlar, çapak temizleme mendilleri gibi özel ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Kalitenin ve güvenin adresi besikte.com

Bioderma Sensibio Contour Des Yeux 15 ml
Bioderma Sensibio Contour Des Yeux 15 ml
Bipderma Eye Contour Gel Göz Çevresi Bakım Kremi

119,50 TL  99,20 TL

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri