Güneş Sonrası Krem - Losyon

Güneşten aldığımız D vitamini vücudumuza gereklidir ve faydalıdır. Ancak güneşin zararlı ışınlarının vücudumuza bazı olumsuz etkileri de vardır. Özellikle yaz aylarında cilde zarar verir ve lekeler bırakabilir. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalındığında cilt kanseri riski ortaya çıkabilir. Güneşin öğle saatlerinde zararlı hale gelen ultraviyole ışınlarının etkisini azaltılmasını sağlayan ürünlere güneş kremi denir. Güneşe çıkmadan yarım saat önce güneş kreminin ince bir tabaka halinde cilde uygulanması bu zararlı etkiyi azaltır. Güneş koruyucu kremlerini ne kadar erken yaşta başlanırsa sonraki yıllarda güneşin zararlı etkileri de o kadar azaltılmış olacaktır.


Güneşlenme esnasında bakım ne kadar önemliyse güneşlenme sonrası bakım da bir o kadar önemlidir. Cilt güneşlenme sonrasında kurur ve elastikiyetini kaybeder. Buda derin kırışıklıklar ve cilt lekeleri in oluşmasına neden olur. Güneşlenme sonrasında kullanacağınız bakım kremleri cildin kaybettiği nemi yerine koymasına ve cildin hassasiyetini azaltmasına destek olacaktır.

Güneş sonrası bakım kremleri ve losyonları, güneşin yakıcı etkisini azaltarak cildinizin rahatlamasını sağlayacaktır. Bu şekilde güneşin zararlı ve yaşlandırıcı etkileri azaltılmış olacaktır.

Güneş bakım kremlerinin içeriği daha çok cilde onarıcı ve iyileştirici etki sağlayan aloe vera bitkisinin özellikleri kullanılarak cildin rahatlaması sağlanır. B5 ve E vitaminleri ile zenginleştirilen güneş sonrası bakım kremleri cildin elastikiyetini koruyarak beslenmesini de sağlar.

Güneş sonrası bakım kremlerinin çeşitleri

• Yüz için
• Vücut için
• Tüm vücut için üretilen ürünlerdir. Tercihinize ve ihtiyacınıza göre istediğiniz ürünü satın alarak kullanabilirsiniz.
Her insanın cilt tipi farklıdır. Güneş sonrası bakım kremleri de cilt tiplerine göre farklı farklı üretilmiştir.
• Yağlı cilt tipleri
• Karma cilt tipleri
• Kuru cilt tipleri
• Tüm cilt tipleri olarak üretilen güneş sonrası bakım kremlerinden cilt tipinize uygun olanı satın alarak cildinize nazikçe bakım yapıp ona hak ettiği özeni gösterebilirsiniz.

Güneş sonrası bakım ürünlerinin faydaları

Güneşe kontrolsüz bir şekilde maruz kalmak cilt kanserine ve cilt hastalıklarına davetiye çıkarır. Her ne kadar güneş koruyucular ve şapkalarla korunmaya çalışsanız da cildinizi güneşin zararlı etkilerine maruz kalabilir. Güneş cildinizin nem oranını azaltır ve cildi yıpratır. Güneşe maruz kaldıktan sonra özellikle yazın sıcaklarında mutlaka güneş sonrası kremler ile cildinize bakım yapmanız gerekir. Güneş sonrası kremler cildinizin kaybettiği nemi kısa sürede kazanmasına yardımcı olur. Yıpranan cildinizi kısa sürede onarır ve iyileştirir. Cildin güneşe maruz kaldıktan sonra kızarıklığını hafifletir ve soyulmasını engeller. Güneş sonrası bakım kremleri anti-aging özelliği ile yaşlanma belirtilerini en aza indirir. Cildin onarılmasını sağlayarak yıpranmalara karşı savaşır ve güneşin zararlı etkilerini bertaraf eder.

En büyük organımız olan cildinize güneş sonrası kremler ile bakım yaparak onu şımartın. Cildiniz bunu hak ediyor.

Sitemizde bulunan güneş sonrası bakım kremlerini inceleyerek seçkin markaların kaliteli ürünlerini uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri