Halı

Hamilelik haberi ile birlikte ailede büyük bir heyecan başlar. Aileye katılacak minik birey için hummalı bir çalışma başlar. Anne baba olarak her şeyin en iyisi en kalitelisi ve bebeğiniz için en sağlıklısı olsun istersiniz. Minik ve bebeğiniz savunmasız olarak dünyaya gelir ve bütün sorumluluğu size aittir. Bebeğinizin ihtiyaçlarını belirleyip bu ihtiyaçlar doğrultusunda bebeğinizin eksiğini tamamlarsınız.


Bebeğinizin dünyaya gelme vakti yaklaştığında ona bir oda ayarlamak isteyeceksiniz. Bebek tekstil ürünleri reyonunu sık sık ziyaret etmeniz icap edecek. En az sizin kadar bir çok şeye ihtiyaç duyan bebeğiniz için bir yaşam alanı oluşturmanız gerekecek. Bebeğinize düzenleyeceğiniz yaşam alanı onun huzur bulacağı aynı zamanda şık bir ortam olmalıdır. Bebeğinizin yaşam alanını oluştururken bebek tekstil ürünlerinden faydalanacaksınız. Bebek odası eşyalarını tamamlayan bebek tekstil ürünlerinden biri de halıdır.

Bebek odası halıları bebeğinizin odasını tamamlayacak bir parçadır. Bebek odasına sereceğiniz halı, bebeğiniz yerde oynarken üşümesini engelleyecektir. Aynı zamanda odaya şık bir görünümde sağlayacaktır. Bebek odasının dekorasyonuna bebek halıları ile tamamlayabilirsiniz.

Bebek odasına alacağınız halıların birçok farklı modeli ile karşılaşıp kararsız kalabilirsiniz. Karar verirken bebeğinizin odasındaki mobilyaları göz önüne almanız gerekir. Halılar bebek odası mobilyalarına uyumlu olursa gözünüzü yormaz ve daha şık bir görünüm oluşturur.

Bebeğinizin kız mı erkek mi olduğuna göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Kız bebek odaları için daha çok canlı ve neşeli renkler tercih edilir. Çizgi film karakterleri, elsa ve anna resimleri, prenses resimleri, çiçekli ve geometrik desenli halılar ön plana çıkar. Erkek bebekler için halılar daha soft ve sade tasarımlar, çizgi film karakterleri, uçak ve araba resimleri ile süslenen bebek odası halıları ön plandadır. Bebek odanızın boyutlarına göre halı ebatlarını tercih etmeniz mümkün. Bebek odası halı çeşitleri arasında bebeğinizin rahat oyun oynayabileceği imkanı sunan oyun halılarını da bulabilirsiniz. Bebek odaları için tasarlanan oyun halıları üzerinde yol, otopark, şehir, oyun evi, seksek, sayı, harf ve kelime desenleri ile bebeğinizin eğlenerek öğrenmesi amaçlanmıştır.

Bebek odası halıları alırken nelere dikkat edilmelidir?

Bebek halıları alırken bebeklerinizin sağlığını düşünerek hareket etmelisiniz. Özellikle emekleyen bebekler için halıların antibakteriyel özellikte olması çok mühimdir. Antibakteriyel özellikteki halılar üzerinde bakteriler barınamazlar. Halının üzerinde sürünen bebeğiniz ya da uzun süre oturarak oyun oynayan bebeğiniz bakterilere maruz kalarak hastalanma.

Bebek odası halılarının üretiminde kullanılan malzemelerin sağlıklı olmasına da özen göstermeniz gerekir. Halı üzerinde kullanılan boyaların kanserojen madde içermemesi, toksik maddeler barındırmamasına, kimyasal maddeler içermemesi bebeğinizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Halılar üzerinde kullanılan boyaların organik olması önemlidir.

Bebek odası halısı alırken odanızın boyutlarını dikkate almanız gerekir odanıza göre bebek odası halısının ebatlarını seçebilirsiniz. Bebek odası halılarının leke tutmaması oldukça önemlidir. Küçük bebeklerin bulunduğu evlerde en fazla kirlenen tekstil ürünlerinden bir tanesi de halılardır. Halıların silindiğinde ya da yıkandığında leke tutmaması oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da halının serildiği zeminde kaymaması gerekir. Bebeğiniz yürürken veya koşarken ayağının altından halının kayması bebeğinize bazı zararlar verebilir. Bebek odasına halı alırken özellikle kaydırmaz özellikte bir halı almaya özen göstermelisiniz. Halının yumuşak olması ve bebeğiniz yere düştüğünde üzerinde yürüdüğünde bebeğinizi rahatsız etmemesi önemlidir.

Bebek odası dekorasyonlarınızı şık ve kaliteli halılar ile tamamlayabileceğiniz adres besikte.com

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri