Hamile Bel Bandı

Hamileliğin güzel güzel yönleri olduğu gibi sıkıntılı süreçleri de vardır. Hamileliğinizin ilerleyen aylarında karnınız belirginleşmeye başlar, bel ve sırt ağrılarını da artış olur. Yürürken, yatarken, oturup kalkarken zorlanmaya başlarsınız. Bir desteğe ihtiyaç duyarsınız. Aradığınız desteği size hamile bel bandı verecektir.


Hamile bel bandı nedir ve ne işe yarar?

Hamile bel bandı hamilelik döneminde göbek, sırt ve beli destekleyen elastik yapılı sargıdır.

Hamilelik döneminde 7. aydan itibaren bel ve sırt ağrılarınızda artış olur. Bu ağrılar günlük hayatınızı etkilemeye başlar. Hamile bel bandı sayesinde bel ve sırt ağrılarınız hafifleyerek gün içinde Kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Hamile bel bandı belirli aktiviteleri yapmanızı kolaylaştırır. Günlük rutin ev işlerini yaparken daha rahat hareket edersiniz. Evdeki diğer çocuklarla ilgilenmek, yürüyüşe çıkabilmek, alışverişe gidebilmek belinize taktığınız hamile bel bandı ile daha kolay olur.

Hamile bel bandı ile kendinizi güvende hissedin.

Size bir çok faydası olan hamile bel bandının bebeğinize de hiçbir zararı yoktur. Satın aldığınız hamile bel bandını güvenle kullanabilirsiniz.

Hamilelikte alınan kilolar ve göbeğinizin büyümesi ile duruş bozuklukları yaşayabilirsiniz. Hamile bel bandı omuriliğinizi destekleyerek sırt pozisyonunuzu iyileştirir. Duruş bozukluklarının önüne geçer.

Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde göbeğini büyüdükçe bebek pelvis bölgesine baskı yapar ve sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı hissedersiniz. Hamile bel bandı göbeğinizi destekleyerek bebeğin pelvis bölgesine baskısını azaltır.

Hamile bel bandı büyüyen karnınızı destekleyerek hareketlerinizi rahatlatır. Elastiki bandı sayesinde vücut hareketlerinize uyum sağlayarak konforunuzu artırır.

Hamile bel bandı duruş bozukluklarının da giderilmesine yardımcı olur.

Hamile bel bandı giysilerinizin üzerinizde daha güzel görünmesini sağlar.

Hamile bel bandını doğumdan sonrada kullanabilirsiniz. Göbeğinizin eski formuna gelebilmesine yardımcı olacaktır. Hamile bel bandının kalın kısmını karın üstüne gelecek şekilde yerleştirerek karnın eski formuna dönmesine destek olur.

Hamile bel bandı hamilelikte oluşabilecek varislere de engel olacak. Cırtlı bantlar sayesinde karnınıza tam olarak uyum sağlar.

Hamile bel bandı alırken nelere dikkat edilmelidir ?

Hamileliğinizin 7. ayından itibaren karnınız iyice belirginleşir. Bel ve sırt ağrılarınız başlayabilir. Bu sıkıntıları hamile bel bandı ile hafifletebilirsiniz.

Hamile bel bantları genellikle her bedene uyumludur. Ancak yinede kilonuzla ve bedeninize uygun bir hamile bel bandı almaya özen gösterin.

Hamile bel bandının elastiki yapısı, vücudunuzun değişimlerine uyum sağlamalıdır. Kaliteli bir hamile bandı rahat hareket imkanı sunar.

Hamile bel bandının çok sıkı olmamasına sizi daraltmamasına özen göstermelisiniz. Karnınız baskı uygulayarak kan dolaşımınızı etkilememeli.

Hamile bel bandının takılması ve çıkarılması da kolay olmalıdır. Kullanımı pratik olursa rahat kullanabilirsiniz.

Hamile bel bantları ile hareketleriniz sınırlanmasın. Özgürce hareket edin. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri