Hamile Çatlak Önleyici

Bebek sahibi olmak genellikle bütün çiftlerin en büyük hayalidir. Evlendikten bir süre sonra bebek hayali kurulmaya başlanır. Büyük bir sabır ve özveri ile kucağınıza almak istediğiniz bebeğinizi beklerken bazı sıkıntılara göğüs germeniz gerekebilir. Annelik fedakarlık isteyen bir konudur. Çoğu zaman kendinizden feragat ederek bebeğiniz için yaşarsınız. Yemeniz, içmeniz, uyumanız, gezmeniz kısacası bütün hayatınızı uzunca bir süre bebeğinize göre ayarlarsınız.


Hayalini kurduğunuz bebeğinizi kucağınıza almak için beklerken vücudunuzda oluşan bir takım değişiklikler olacaktır. Vücudunuz deforme olabilir ve bazı izler doğumdan sonra bile kalabilir ancak bebek sahibi olmanın güzelliği bu tür sıkıntıların önüne geçer.

Hamilelik çatlakları gebelikte bütün kadınların korkulu rüyasıdır. Hamileyken kadınların çoğunun vücudunda çatlaklar oluşur.Hamilelik çatlakları neden olur? Nasıl geçer? Hamilelik çatlaklarını önlemek için neler yapılmalıdır? gibi sorular kafanızda belirebilir. Muhtemel yaşayacağınız bu süreç için önlemler almak isteyebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz yazımızı okuyarak faydalı bilgiler elde edebilirsiniz.

Hamilelik çatlakları genellikle gebeliğin 3-4. ayında oluşabileceği gibi son aylarda da görülebilir. Bütün kadınlarda çatlak meydana gelmese bile birçok kadın bu sorunu yaşar. Çatlaklar genelde göğüs, kalça veya karın bölgesinde, uyluklarda hatta kollarda bile oluşabilir. Açık tenli kadınlarda pembemsi, kırmızımsı bir renk alırken, esmer kadınlarda gri - mor bir görüntü oluşabilir.

Her insanın cilt tipi farklıdır. Cildin elastikiyet yapısından kaynaklı farklılıklar görülebilir. Bebeğin büyümesi ile birlikte cilt gerilir ve çatlaklar oluşur. Hamilelik çatlakları hormonal nedenlerle olacağı gibi kalıtsal sebeplerden de oluşabilir. Çatlak oluşumunun bir diğer sebebi de birden fazla kilo alımıdır. Hızlı kilo alırsanız cilt elastikiyetini kaybederek gerilir ve çatlar. Hamile olmayan bayanların da ani ve fazla kilo alımına bağlı çatlakları olabilir.

Hamilelik Çatlaklarını Önleyebilmek İçin Neler Yapılabilir?

Öncelikle dengeli beslenme sağlığınızı koruyacağı gibi çatlak oluşumunu da engelleyecektir. Dengeli beslendiğiniz için fazla kilo almayacaksınız. Nasıl olsa hamileyim her şeyi sınırsızca yiyebilirim şeklinde düşünmeyin. Ne kadar az kilo alırsanız hamileliğinizi o aranda rahat geçirir ve hamilelik çatlakları ile uğraşmazsınız.

Hamilelik öncesi yapmış olduğunuz spor vücudunuzun elastikiyet yapısını koruyacaktır. Hamilelikten önce spor yapmadıysanız hamileliğiniz esnasında mutlaka spor yaparak vücudunuzu esnetmelisiniz. Egzersiz ile hem vücudunuz elastikiyet kazanarak çatlamaz hem de güçlenerek doğumunuz kolay olur.

Vücudumuzun %75 i sudan oluşur. Kas ve kemiklerimizin içinde su vardır. Bebeğimiz anne karnında suyun içinde yaşar. Bu yüzden su içmek çok ehemmiyetlidir. Hamileliğiniz boyunca bol sıvı tüketerek cildinizin nem oranını koruyabilir, kuruyarak çatlamasını engelleyebilirsiniz.

Banyo esnasında ve sonrasında karnınıza, kol ve bacaklarınıza badem yağı veya zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Yaptığınız masaj kan dolaşımını artacağı gibi cilt yumuşayarak esneyecektir.

Hamileliğiniz esnasında kullanacağınız çatlak önleyici kremler ile cildinizi nemlendirir ve elastikiyet yapısını artırabilirsiniz. Karnınız büyüdüğünde de yumuşak bir cilde sahip olduğunuz için çatlama riski azalacaktır. Çatlak önleyici kremleri günlük olarak mutlaka düzenli bir şekilde cildinize uygulamalısınız.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de hamilelik esnasında oluşan çatlakların geçip geçmediğidir. Çatlaklar oluştuktan sonra tamamen geçmeyebilir. Ancak gözle görülür derecede azalabilir. Bunun için çatlak önleyici kremler kullanabilirsiniz. Masaj yağları, kese yapmak ve lazer gibi yöntemler de cilt çatlaklarının azalmasına yardımcı olacaktır.

Ergenlikte ani kilo değişimleri olduğunda çatlak oluşmaması için cildin elastikiyetinin artırılması gerekir. Çatlak karşıtı vücut bakım kremleri işinizi kolaylaştıracaktır. Çatlak önleyici kremler cildin esnekliğini ve nemini arttırmaya yardımcı olur. İçerisinde bulunan özel maddelerle etkin bakım sağlar. Çatlakların hafiflemesine yardımcı olur. Hamilelik dönemi ve sonrasında kurtarıcınız olan çatlak önleyici kremler seçkin markaların sunumu ile besikte.com sitesinde 

Kargo Bedava
Lierac Phytolastil Jel 200 ml
Lierac Phytolastil Jel 200 ml
Hamilelik ve Diğer Nedenli Çatlak Görünümünü Önlemeye Yardımcı Jel

199,00 TL  179,00 TL

Sepete Ekle

Ürün Seçenekleri
Bio-Oil Cilt Bakım Yağı 60 ml
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri