Hamile Cilt Bakım Kremleri

Hamilelik esnasında anne adaylarının vücutlarında pek çok değişiklik meydana gelir. Anne adaylarını endişelendiren bu değişimden olumlu yönde etkilenebilmek için vücut bakımına dikkat etmek gerekir. Hamilelikte hormonların farklı salgılanması sonucu ciltte, saçlarda, tırnaklarda, diş etlerinde, vücudunun değişik bölgelerinde farklılaşmalar görülebilir. En fazla görülen değişiklikler ciltte gerçekleşir. Cildin kuruması, çatlaması, yüzde lekelerin oluşması, sivilcelerin çıkması gibi sorunlar ortaya çıkabilir.


Gebelik esnasında yaşayacağınız fiziksel değişimleri çok fazla kafanıza takmayın. Bebeğinizi kucağınıza alacak olmanın heyecanını yaşayarak rahatlayın. Cilt ve vücut bakımını tam olarak yaparak bu sorunları en aza indirebilirsiniz.

Vücudun en hassas dönemi olan gebelik süresince vücut bakımı ve hijyeni çok önemlidir. Vücut hijyenini sağlayabilmek için her gün duş almak anne adayına rahatlatacaktır. Duş esnasında vücut yağlarının kullanılması, banyodan sonra hamileler için üretilen anne bakım ürünleri ve losyonlarının kullanılması vücut bakımınızı tamamlar.

Hamileliğin son dönemlerinde meme bakımını da yapmalısınız. Her banyodan sonra göğüs bölgesi nemlendirilerek yumuşatılmalıdır. Memenize kullandığınız vücut bakım kremi sayesinde elastikiyeti artarak İlerleyen dönemlerde oluşabilecek çatlak ve tahrişlerin de önüne geçersiniz.

Hamilelikte ayak ve bacakların bakımı da önemlidir. Hamileliğin ilerleyen zamanlarında ayaklarınızın altında yanma ve bacaklarınızda ağrılar olabilir. Hamile vücut bakım kremini ayağınızın altından başlayarak bacağınıza doğru uyguladığınızda rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Hamilelik de kullanacağınız ürünün içeriğine mutlaka dikkat etmelisiniz. Cildinize uyguladığınız her şeyi bebeğinizle paylaştığınızı da unutmayın içinde alkol, paraben gibi zararlı kimyasal maddeler bulunduran ürünleri tercih etmeyin. Hamilelikte size zarar vermeyecek özel ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En büyük organımız olan cildin özenli bir bakıma ihtiyacı vardır. Cilt ve vücut bakım kremleri ile cildinizin ihtiyacı olan bakımı karşılayabilirsiniz. İçerisinde kakao yağı, shea yağı, aloe vera, avokado yağı gibi faydalı yağlar barındıran hamilelik cilt ve vücut bakım kremini besikte.com adresinden güvenle temin edebilirsiniz takipte kalın kampanyalardan haberdar olun. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri