Hamile Çorabı Hamilelik dönemi boyunca ayak ve bacaklarınız rahat etsin.

Hamilelik insan hayatının en hassas dönemlerinden bir tanesidir. Vücudunuz sizden bir parçayı yeni dünyaya hazırlamak için azami derecede çaba sarfeder. Bu çaba esnasında bedeninize bir çok değişiklik meydana gelir. Hormonlarınız farklı çalışır, duygularınız dalgalanır, fiziksel değişimleriniz başlar. Vücudunuz doğacak yeni bebek için hazırlanırken sizde bütün bu değişimlere ayak uydurmak için çabalarsınız.


Hamilelikte değişen fiziksel özellikleriniz bazı kıyafetlerinizde değiştirir. Hamile giyimde çok tercih edilen hamile çorapları ihtiyaçlarınızdan bir tanesidir. Anne adayları karınlarını belirginleşmesi ile birlikte kıyafet seçiminde hassaslaşırlar. Hamilelikte çorap seçerken de dikkatli davranmak gerekir. Bu dönemde ayak ve bacaklarda şişme, ödem oluşması hamile kadınları en çok rahatsız eden durumdur. Ayağınıza bacağınıza ödem oluştuğunda giydiğiniz sıkı çoraplar ödeminizi artıracak ve sizi daha fazla rahatsız edecektir. Kısa çorapların boğaz kısmındaki lastikler ve külotlu çorapların karın kısmındaki lastikler oldukça sıkıdır. Giydiğiniz de karın ve bacağınızı sıkarak ödem oluşumunu artırarak hem sizi hem bebeğinizi rahatsız eder ve sağlığınızı tehlikeye atar. Hamile çorapları anne adaylarının ihtiyaçlarını ve konforunu düşünerek üretilmiş özel çoraplardır.

Hamile çorabı nedir?

Hamile çorabı normal çoraplarınızdan farklı olarak daha esnek ve elastiki kumaşlardan üretilir. Hamile külotlu çoraplarının karın ve bacak arası anne adaylarını rahatsız etmeyecek tarzda tasarlanmıştır. Karın bölgesi karnınız büyüdükçe elastik bantın genişlemesi ile karnınızı sıkmadan şeklini alır. Hamile çorabının yumuşak dokusu teninizi sararak size mutluluk verir. Hamile çorabını esnek yapısı ve yumuşak kumaşı ile hamileliğinizin ilk günlerinden başlayarak son aylarına kadar rahatlıkla giyebilirsiniz.

Hamile çorabı hangi kıyafetlerle kombine edilebilir?

Hamilelik döneminde anne adaylarının en çok tercih ettiği dış giyim kıyafetler arasında etek ve elbiseler gelir. Hamilelikte etek ve elbise giyimi hareket etme özgürlüğünü artırdığı için daha rahattır. Bu yüzden her hamilenin en az bir tane etek ve elbisesi vardır. Hamile etek ve elbiselerini giyebilmek için hamile külotlu çorabına ihtiyaç duyacaksınız. Normal külotlu çoraplar bacaklarınızı ve karnınızı sıkacağı için kullanamayacaksınız. Bu hassas döneminizde hamile çorapları ile rahatlayın. Hamile külotlu çoraplarını kış aylarında pantolon ve eşofmanlarınızın içine giyerek sizi daha sıcak tutması ısa sağlayabilirsiniz.

Hamilelik döneminde giyeceğiniz hamile pantolon, tulum ve şortlarınızın altına kısa boğazlı ve diz altı çoraplarda, ayak ve bacaklarınızı sıkmayan, ödem oluşturmayacak tarzda rahat olması gerekir. Kısa çorapları da hamileler için özel üretilen hamile çoraplarından tercih etmelisiniz. Çorap herkesin her gün giydiği en temel kıyafet ihtiyaçlarındandır. Ayaklarınızın bakımı ve sağlığı tüm vücudunuzu etkileyecektir. O yüzden çorap seçiminde kalite birinci tercihiniz olmalıdır.

Hamile çorap çeşitleri nelerdir?
Hamile külotlu çorap
• Hamile pantolon çorabı
• Diyabet hastaları için üretilen hamile çorabı
• Ödem giderici çoraplar
• Antibakteriyel hamile çorapları
• Hamile varis çorabı

Varis çorabı demişken hamilelik döneminde bazı kadınların bacaklarında varis denilen hastalık meydana gelebilir. Yürürken ve otururken bacaklarınızı ağrımasın sebep olan varis problemi
Hamileliğin sıkıntısına sıkıntı ekler. Varis, derinin hemen altında görebileceğiniz şişmiş, bükülmüş damarlardır. Koyu mor ve mavi renkle bacağınızın dışından kötü bir görüntüde oluşur. Hamilelikte varis problemini rahatlatmak için doktorlar varis çorabı giymenizi önerirler. Hamilelikte bacaklarda varis olmadan da şişlikler olabilir. Bu durumda sadece şişliği azaltmak için de bacağı sıkarak şişlikleri indirmek amacıyla varis çorabı kullanımı önerilir. Varis çorabı doktorunuzun önereceği uygun ebat ve basınçta kullanmak gerekebilir. Varis çorapları ayaktan yukarıya doğru çorabın uyguladığı basınç azalacak şekilde tasarlanmış özel çoraplardır. Şişliği azalttığı gibi toplardamarlar ve dokuda göllenme nedeniyle oluşan ağrıları da azaltırlar. Normalde varis nedeniyle diz altı varis çorabı kullanımı önerilir ancak hamilelikte diz üstü varis çorabı kullanımını tercih edilir. Sabah kalktıktan sonra varis çorabı giyilir ve yatana kadar çıkarılmaz. Ayaklı varis çorapları olduğu gibi ayağı dışarıda bırakacak şekilde tasarlanmış varis çorapları da mevcuttur. Hamilelik döneminde varis çorabı kullanmak çok rahat değildir. Ancak ağrıların ve şişliğin azaltılmasına yardımcı olduğu için hamilelik döneminde varis çorabı kullanılması gerekir. Hamilelik döneminde oluşmuş varisleriniz var ve varis çorabı kullanmıyorsanız eğer varislerinizde ve ağrılarınız da artmalar olabilir. Hamilelik dönemi için özel tasarlanan varis çorapları anne adaylarının sağlığı için önemlidir.

Hamile çorabı alırken nelere dikkat edilmelidir?

Vücudu saran tamamen teninize temas eden bir kıyafetin hamilelerin kullanabileceği özen ve dikkatle üretilmesi gerekir. Bu yüzden hamile çorabı alırken ilk dikkat edilmesi gereken kalitedir. Kaliteli bir hamile çorabı hamileliğinizin rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Hamile çoraplarının antibakteriyel olması gerekir. Bakteriler nemli ortamları sever. Hamilelikte ayak bakımı çok önemlidir. Gün içinde ayağımızdan çorabımızı hiç çıkartmadığımız olur. Uygun kumaşlardan yapılmayan çoraplar ayağınızı terleterek bakteri ve koku oluşumuna sebep olur. Antibakteriyel hamile çorapları ayak sağlığınızı korur.

Hamile çoraplarının antikansorejen içerikte olması gerekir. Zararlı kimyasal maddeler cildinize temas ettiğinde hem sizin sağlığınızı hem bebeğinizin sağlığını tehdit eder. Hamile kıyafetlerinde kullanılan malzemelerin sağlıklı organik ürünler olması çok önemlidir. Annenin sağlığı=bebeğin sağlığı olduğu için bütün kıyafetlerinizi özenle seçmeniz gerekir.

Hamile çorabının yumuşak ve elastiki yapıda olması kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle karın bölgesindeki elastiki bantların kalitesi büyüyen karnınızı rahatsız etmeden sararak size konfor sağlar.

Kaliteyi ucuza satın alabileceğiniz adres besikte.com.

Kaliteli ve uygun fiyatlı hamile çorapları, renk seçenekleri ile sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Chezmam 1268 Hamile Çorabı 80
Ürün Seçenekleri
Chezmam 1264 Hamile Çorabı 20
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri