Hamile Destek Minderi

Hamilelik dönemi bazı zorlukları da beraberinde getirir. Uyku problemi ve yatış pozisyonu ayarlayabilme bunların başında gelir. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde karın büyüdüğü için rahat yatamazsınız. Sırt üstü veya yüzüstü uyuma alışkanlığı olanlar çok zorlanabilirler. Uyurken sağa sola dönmek işkence gibi gelir. Hele birde uyurken bacaklarınıza kramp girerse eyvah ki ne eyvah. Uykular haram olur. Sol tarafa yatarak dizleri kıvırmak ve bacağınızın arasına hamile destek minderi almak uykuya geçişinizi kolaylaştırır. Uzmanlar özellikle hamileliğin son aylarında sol tarafa yatmanın daha sağlıklı olduğunu belirtiyorlar. Yapılan araştırmalar sırt üstü ve yüz üstü uyuyan annelerin ölü doğum yapabileceğini göstermiştir. Bu yüzden hamileyken doğru yatış pozisyonu oldukça önemlidir. Sol tarafa yatarak dizlerinizi kıvırarak yatmak (SOS şekli) plesantaya en uygun şekilde beslenme imkanı sağlar.

Uyurken rahat edebilmek için hamilelik destek minderi kullanmanız sizi rahatlayabilir. Hamilelik destek minderini ister bacağınızın arasına ister belinize isterseniz de boyun ve sırt bölgenize koyarak ağrılarınızı hafifletebilir ve rahat bir uyku uyuyabilirsiniz.


Hamile Destek Minderi Kullanmak Faydalı mıdır?

Hamileyken yaşayacağınız yatış pozisyonu ve uykusuzluk problemlerinizi rahatlatmak için tasarlanan hamile destek minderini kullanan bir çok anne adayı bu minderlerin faydalı olduğunu söylemiştir.

Annenin ergonomisi düşünülerek tasarlanan bu minderler bel, sırt, bacak ve boyun bölgelerini destekler.

Annenin uyurken yatış pozisyonunu rahatlatarak düzgün nefes almasını sağlar. Düzgün nefes alan anne kaliteli bir uyku uyur.

Hamile destek minderleri
geceleri bacaklara giren ani krampları en aza indirmeye yardımcı olur. Doğru yatış pozisyonu almanızı sağlayarak bacak ve ayaklarda oluşabilecek ödemleri önlemeye yardımcıdır. Doğru pozisyonda uyuyan annenin bebeği de bol oksijen alır ve gelişimi güzel olur.

Hamile destek minderlerini doğumdan sonrada hem kendiniz hem bebeğiniz için kullanabilirsiniz. Bebeğinizi emzirirken, ona masaj yaparken veya bebeğinizi oturttuğunuzda arkaya düşmemesi için destek minderi olarak çok fonksiyonlu kullanabilirsiniz.

Herhangi Bir Minder Hamile Destek Minderinin Yerini Tutar mı?

Hamile destek minderi annenin ihtiyaçları düşünülerek ergonomik olarak tasarlanmıştır. Desteği tam sağlamak için özel üretim styrofoam ve pamuk kılıftan oluşmaktadır. Hamile destek minderi vücudunuzun şeklini alır. Herhangi bir minderin bu özel minderlerin yerini tutması düşünülemez.

Hamile destek minderlerinin temizliği de oldukça kolaydır. Özel kılıfı çıkarılarak çamaşır makinesinde yıkayıp kurutabilirsiniz.

Hamile destek minderi sayesinde artık rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Aradığınız hamile destek minderlerin uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com da

Sevi Bebe Hamile Karın Destek Yastığı Ekru
Ürün Seçenekleri
Sevi Bebe Anne Bebek Minderi - Beyaz
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri