Hamile Dış Giyim

Evlendikten bir süre sonra hamile olma hayalleri kurarsınız. Her ay büyük bir merakla hamile olacağınız günü beklersiniz. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz an mutluluğunuz tavan yapar. Kendinizi dünyanın en şanslı insanı hissedersiniz. İlk günlerin şaşkınlığını üzerinizden atınca eğer mide bulantılarınız başlamadıysa hamilelikte yaşayacağınız değişiklere hazırlıklı olmak için araştırmalara başlarsınız.


Hamilelik dönemi kadınlarda duygusal, fiziksel bir çok değişikliği aynı anda yaşamanıza sebep olur. Kimi zaman mutlu huzurlu, kimi zaman gergin stresli olursunuz. Karışık duygu durumunuza adapte olmadan bedeninizdeki fiziksel değişikliklerde baş göstermeye başlar. Beliniz kalınlaşır, göbeğiniz çıkmaya başlar, basenleriniz genişler. İlk 3 ay eski kıyafetleriniz sizi idare eder. Daha sonra bedeninizdeki değişiklikleriniz dolabınızında değişmesine sebep olur.

Önceden kadınlar hamile kaldıklarında ne giyeceklerini şaşırıyorlardı. Büyük beden, üzerlerine çok bol gelen kıyafetlerle hamileliklerini geçirmeye çalışıyorlardı. Günümüzde hamile giyim sektörünün gelişmesi ile o kadar çok alternatif ortaya çıktı ki şimdide fazlalıktan ne giyeceklerine karar vermekte zorlanıyorlar. Hamile dış giyim kıyafetleri de her zevke hitap eden bol çeşitli ürünleri ile hamile kadınların kullanımı için hazırlanıyor. Hamile dış giyim kıyafetlerine geçmeden önce hamilelikte kıyafet seçerken nelere dikkat etmeliyiz, bir göz atalım.

Hamilelik gibi zorlu bir süreci kolay atlatmanın yolu doğru kıyafet seçiminden geçer. Alacağınız kıyafetlerde rahatlığını koruyabilmek için bir kaç noktaya dikkat etmeniz gerekecektir.
• Bol ve rahat kıyafetler tercih edin. Dar kıyafetler den sakının.
• Hamile kıyafetlerinizi pamuklu kumaşlardan almaya özen gösterin. Viskon, polyester, sentetik kumaşlar cildinizin nefes almasını önleyerek sizi daha çok terletir.
• Kışın yünlü kıyafetler tercih edebilirsiniz. Yün nefes alabilme özelliğine sahip sağlıklı bir kumaş tır.
• Hamilelikte artan kan basıncınız ve değişen hormonlarınız yüzünden sıcaklar ve terlersiniz. Tercih ettiğiniz kıyafetlerinizin nefes alabilen malzemeden üretilmiş olmaları sağlığınız açısından daha faydalıdır.
• Mümkün olduğunca sade kıyafetler tercih edin. Kıyafetlerin üretiminde zararlı kimyasallar ve boya maddeleri kullanılmamasına özen gösterin.
• Doğal olmayan kumaşlar, kaşıntı, kızarıklık ve tahriş yapar. Alerjik bir bünyeniz varsa hamilelik döneminde daha hassas olacağınız için vücudunuz tepki verebilir.


Hamilelikte hem şık hem de rahat giyinmenin püf noktaları nelerdir?

Hamilelikte en çok dikkat etmeniz gereken konu rahat ve konforlu olmanızdır. Siz ne kadar rahat ve huzurlu bir hamilelik geçirirseniz bebeğinize bir o kadar huzurlu olur. Hamileyken her yaşadığınız duygunun bebeğinizi etkilediğini unutmayın. Dar ve vücudunuzu sıkan kıyafetler sizi rahatsız ettiği gibi bebeğinizin sağlığını da tehlikeye atar. O yüzden hamilelik sürecinizi rahat geçirebileceğiniz, hamileler için özel üretilen hamile dış kıyafetler sizin için güzel alternatif oluşturuyor. Hamile dış giyim kıyafetler, konforunuzdan taviz vermeden şıklığınızı da korumaya yönelik tasarımları ile karşınıza çıkıyor. Hamilelik sürecinde çalışmıyor evde vakit geçiriyorsanız çok probleminiz olmuyor,. Ancak çalışan hamile bayanlar iş yerinde hem rahat hem şık kıyafetler giymek istiyorlar. Endişelenmeyin. Hamile olmak şık giyinmenize engel değil. Hamile giyim sektörünün gelişmesi her imkanı önünüze sunuyor.

Hamile dış giyim ürünleri nelerdir ve nasıl kombine edilmelidir?

Hamile dış giyim kıyafetleri üst giyim ve alt giyim tarzında gruplanmıştır. Üst giyim kıyafetleri hamile bluzlar, oldukça rahat kıyafetlerdir. Penye, şifon, keten, pamuklu kumaşı ile hem yaz hem kış rahat etmenizi sağlar. Hamile bluzları, hamile etek ve pantolonlarla kombinleyerek giyebilirsiniz. Hamile hırkaları da hamile badi ve hamile bluzla üstüne giyerek şık tasarımlar oluşturabilirsiniz. Hamile gömlekleri, hamile pantolon, hamile etek ve hamile şortlarla giyebilirsiniz. Ayrıca hamile ceketinin içine giyeceğiniz hamile gömleği oldukça şık duracaktır. Hamile ceketleri çalışan kadınların kurtarıcısı olmuştur. Hamile ceketinizi hamile etek ve pantolonlarla kombinleyebilirsiniz. Hamile taytlarda hamilelerin en çok rahat ettiği kıyafetler arasındadır. Hamile salobet etek ve pantolonlar, tulumlar zerafetinize zerafet kattığı gibi konforunuzu da en üst seviyede yaşamanıza katkı sağlayacaktır. Hamile pelerin ve kabanlarda soğuk kış günleri içinizi ısıtacak harika hamile kıyafetleri arasında yerini almış durumdadır. Hamile elbiselerini de unutmamak gerek. Hem şık hem rahat kıyafet isteyenler için birebir. 

Birbirinden şık ve özel tasarım hamile dış giyim besikte.com adresinde. Ziyaret etmeden karar vermeyin. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri