Emzirme Sütyeni

Hamileliğinizin ilerleyen dönemlerinde prolaktin hormonu çalışarak vücut bebeğin dünyaya gelişine hazırlanmaya başlar. Karnınızın büyümesi ile birlikte göğüslerinizde şişmeye ve acımaya başlar. Bazı annelerde hamileliğin son aylarında göğüsten süt gelebilir. Doğumla birlikte süt üretimi başladığı için göğüsleriniz sütle dolarak şişer. Bu süreçte normal kullandığınız sütyenler sizi rahatsız edebilir. Emzirme sütyenleri annelerin konforu düşünülerek dizayn edilmiştir.


Hamilelikten önceki sütyenler balenli olduğu için emzirirken göğüslerinizi sıkıştırarak rahatsızlık verir. Ayrıca sıkı sütyenler göğüs ağrısına ve süt kanallarının tıkanmasına sebep olabilir. Bu yüzden hem göğsünüzü saracak hem de sıkıştırmayacak bir sütyene ihtiyaç duyacaksınız. Emzirme sütyenleri balensiz ama göğsünüzü destekleyen yapısı ile size kolaylık sağlayacaktır. Emzirme sütyenlerinin bir kısmı meme başını açıkta bırakırken bir kısmı da memenin tamamını açıkta bırakır. Kendinizi rahat hissedeceğiniz emzirme sütyenini seçerek kullanabilirsiniz.

Emzirme sütyenlerinin klipsli veya çıtçıtlı yapısı oldukça pratiktir. Bebeğiniz kucağınızdayken tek elle bile sütyenin çıt çıtını açarak bebeğinizi emzirebilirsiniz. Ayrıca emzirmek için sütyeni çıkarmak zorunda kalmazsınız. Pratik bir şekilde açıp kapatabilirsiniz.

Emzirme sütyenlerinin pamuktan üretilenlerini tercih edin. Pamuk yumuşak bir dokunuş sağladığı gibi cildinizin rahat nefes almasını sağlayarak kızarıklık ve tahriş oluşumunu önler. Sentetik kumaşlar terletir ve sağlığa zararlıdır. Emzirme esnasında hassaslaşan cildinizi yara yapabilir.

Emzirme sütyenlerinin esnek ve ayarlanabilir geniş askıları sayesinde göğüs ölçünüze göre ayarlama yapabilirsiniz.

Emzirme sütyenleri birkaç farklı şekilde tasarlanmışlardır. Dikişli modeller olduğu gibi tamamen dikişsiz üretilen modellerde mevcuttur. Dikişsiz modeller elbisenin altından belli olmaz. Dikişli modellere göre daha konforludur. Emzirme sütyenleri göğsü destekleyerek sarkmasını da engeller.

Emzirme döneminde size kolaylık sağlayacak emzirme sütyenlerini besikte.com adresinden güvenle temin edilebilir ve kullanabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri