Hamile Gömleği

Hamilelikte kadın vücudu bir çok değişiklik gösterir. Vücudunda yeni bir canlının hayat bulması, kendisi ile birlikte onu da taşıması, besleyebilmesi, atıklarını dışarı atabilmesi için bedeninin yeni canlı için hazırlanmasını gerektirir. Hormon seviyeleri değişir farklı hormonlar salgılanır, duygu durumu değişir, kilo artışı olur. Bedenin tüm bu hazırlığı dünyaya gelmek isteyen minik canlı içindir. Bu dönemde vücut sadece hamileliğe değil doğum ve doğum sonrasına da adaptasyon süreci geçirir. Her haliyle duygusal ve fiziksel olarak gebeliğe adaptasyon sürecinin başarısı rahat bir gebelik sürecini de beraberinde getirir.


Hamile kadınlar bu adaptasyon döneminde bir miktar kilo alırlar. Yaklaşık ortalama bir hamile 10-15 kg arasında kilo artışı yaşar. Bu artış daha az veya daha fazla olabilir. Kilonun değişmesiyle birlikte kıyafetlerde de değişimler başlayacaktır. İlk 3 ay genellikle önceki kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. 3. aydan itibaren yavaş yavaş beliniz kalınlaşmaya göbeğiniz büyümeye başlayacak. Kıyafetleriniz vücudunuzu sıkacak ve daha rahat kıyafet arayışı içine gireceksiniz. Bu dönemde en çok tercih edilen kıyafetler den bir tanesi de hamile gömlekleridir.

Önceden annelerimiz hamile olduklarında daha büyük beden ve çok bol kıyafetler giyerek hamileliklerini geçiriyorlardı. Önceden çok fazla seçenek yoktu. Şimdilerde ise hamile giyim oldukça geniş yelpazesi ile hamile kadınların kullanımına sunuluyor.

Hamile gömleklerinin tercih sebepleri nelerdir?

Hamile gömlekleri hem hamileyken hemde doğumdan sonra kullanılabilmesi özelliği tercih sebebi olmasını sağlıyor. Doğumdan sonra bir müddet daha normal kıyafetlerinizi giyemeyeceksiniz. Hamile gömleğinin rahat ve kullanışlı yapısı kullanım zamanınızı artıracaktır.

Hamile gömleğinin düğmelerinin olması lohusalık döneminde size kullanım kolaylığı sağlayarak bebeğinizi rahat bir şekilde emzirmenize yardımcı olacaktır.

Hamile gömleklerinin kumaşları genellikle nefes alabilen yapıdadır. Hamilelik sürecinde vücudunuzdaki değişimlerden bir tanesi de sıklıkla sıcak basmasıdır. Daha ince ve yumuşak kumaşıyla hamile gömlekleri sizi terletmez ve serin tutar. Hamile gömleği tercih ederken hangi kumaşı ve modeli seçeceğinize yaşam tarzınıza ve zevkinize göre belirleyebilirsiniz.

Hamile gömleklerinin ürün yelpazesi oldukça geniştir. Her zevke hitap edebilen gömlek çeşitlerini bulmanız mümkündür. Uzun kollu, kısa kollu, kolsuz hamile gömlekleri bulmanız mümkündür. Karnınızın hemen altında biten veya biraz daha uzun tunik tarzında kalçanızı da kapatan hamile gömlek modelleri çeşitli ve şık tasarımları ile ilgi alanı olmaya devam ediyor.

Hamile gömleğini evinizde veya iş yerinizde giyebilecek tarzda bulabiliyor olmanız bir başka tercih sebebidir. Evde genellikle daha rahat ve salaş hamile gömlekleri giymeyi tercih ederken, iş yerinde daha resmi ve şık hamile gömlekleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Hatta özel günlerde giyeceğiniz birbirinden şık tasarım hamile gömlekleri seçeneklerinizi artırır.

Bazı kadınlar karınlarını büyümesinden hoşlanırken bazı kadınlarda bu durumdan utanarak karınlarını saklama gereği duyarlar. Neyseki her ihtiyaca uyan hamile gömlek modelleri bulmanız mümkün. Karnı sararak ortaya çıkaran hamile gömlekleri olduğu gibi göğüs ve karın kısmı bol olan hamile gömlekleri de ihtiyacı karşılamaya devam ediyor.

Hamile gömleklerini karın ve göğüs kısmının geniş olması kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlıyor.

Hamile gömleklerini neye göre tercih etmelisiniz?

Hamile gömleklerini seçerken hangi kumaşı ve modeli seçeceğinizi yaşam tarzınıza ve bütçenize göre belirlemelisiniz. Hamile gömleklerini fiyat aralığı oldukça geniştir. Gömleğin kumaş kalitesi, tasarımı ve markası fiyatı belirler. Hamile gömleklerinin geniş yelpazesi her bütçeye uygun kıyafet bulmanıza olanak sağlar.

Hamile gömleği tercih etmeden önce vücut tipinizi belirlemelisiniz. Her hamile in vücut tipi farklı olabilir. Genel olarak söyleyecek olursak 4 farklı vücut tipinden bahsetmemiz mümkün.
1. Tüm vücudu aynı anda kilo alanlar. Bazı hamileler çok kilo alır ve kilosu bütün vücuduna yayılır. Bu tür vücut tipiniz varsa dikey ve yumuşak kumaşlar seçmelisiniz.
2. Hamilelik karnı aşağı doğru olanlar. Eğer bebeğinizi karnınızın altında taşıyorsanız bel altı kesim kıyafetler sizin için idealdir.
3. Bebeği karnınızın yukarısında taşıyorsanız hemen hemen her kıyafet size güzel olacaktır. Şanslı olanlardansınız.
4. Sadece göbeği büyüyen diğer taraflarından kilo almayan hamileler için seçenekler oldukça fazladır. Her türlü hamile giyim tarzını tercih edebilirler.Hamile gömleği alırken nelere dikkat edilmelidir?Hamile gömleği alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus hamile gömleklerinin nefes alabilen bir kumaştan üretilmiş olmasıdır. Özellikle sıcak yaz aylarında vücut sıcaklığınız fazlaca artarak sizi bunaltır. Nefes alabilen bir hamile gömleği terlemenizi önleyerek cildinizi tahriş etmez.Bir diğer önemli konu hamile gömleğinin üretiminde kullanılan maddelerin zararlı kimyasal ve boya maddeleri içermemesidir. Zararlı kimyasallar hem size hem bebeğinize zarar verebilir. Sağlık her şeyden önemlidir.Ayrıca aldığınız hamile gömleği sizin bedeninize uygun olmalı. Karnınızın büyümesi ile genişleyebilmeli ve size rahatlık sunmalı. Hamile gömleklerinin her bedenini bulmanız mümkün.Hamile gömleğini etek, pantolon, hamile taytları ile kombine ederek şık tasarımlar elde edebilirsiniz.Hamile gömlekler rahat bir hamilelik süreci geçirme izi ve şıklığınızdan taviz vermeyek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Her zevke hitap eden birbirinden güzel ve şık tasarımlı hamile gömlekleri besikte.com adresinde sizleri bekliyor. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz

Charismom Hornell Hamile Gömlek 190 Ekru S
Ürün Seçenekleri
Charismom Hornell Hamile Gömlek 900 Bej XL
Ürün Seçenekleri
Charismom Hornell Hamile Gömlek 850 Lila 00-XS
Ürün Seçenekleri
Hell Klar Kol Apolet Gömlek 38 Beden
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri