Hamile İç Giyim
Hamileliğin her bir adımı ayrı bir süreçtir. Her gün ayrı bir güzellik ve farklılıklarla karşılaşırsınız. Hamilelik sürecine alışabilmek biraz zaman alabilir. Çünkü bu dönemde hem duygusal değişimleriniz olacaktır, hem de fiziksel değişimleriniz başlayacaktır. Hamilelik boyunca fiziksel değişimlerinize paralel olarak dış giyiminizin değişmesi ile birlikte iç giyim kıyafetlerinizde değişecektir. Hamile iç giyim kıyafetlerinin en önemli özelliği sağlığınızı koruması ve sizin rahat etmenizi sağlamasıdır.

Hamilelikte iç çamaşırı kullanımı sağlığınız açısından önemlidir. Teninize direk temas eden kıyafet ilk önce çamaşırınız olduğu için çamaşır seçiminin önemi artmaktadır. Hamilelikte bu hassasiyet iki katına çıkar. Çünkü sadece kendi sağlığınızdan sorumlu değilsiniz aynı zamanda bebeğinizin sağlığını da düşünmeniz gerekecek. Görünümü şık olduğu için saten, sentetik kumaşlar tercih etmemelisiniz,. Hamilelik için özel üretilen çamaşırlar sağlığınız ve rahatınız düşünülerek üretilmiştir.

Hamileliğin ilk 3 ayından sonra vücut değişimlerinizde gözle görülür değişimler olur. Kilo alımının başlar, beliniz kalınlaşır, basenler genişler, karnınız belirginleşmeye başlar. Değişen hormonlarınız ile birlikte göğüsleriniz ve göğüs kafesiniz büyür. Hormonlarınız vücudunuzu bebeğinize hazırlamaya başlar. Süt bezleri yeni doğacak miniğiniz için hazırlık aşamasına geçer. Önceden kullandığınız balenli, destekli, dolgulu sütyenler sizi rahatsız eder. Bu dönemde meme dokusuna zarar vermeyen, sıkmayan, pamuklu dokusu ile cildin nefes almasını sağlayarak terletmeyen hamile sütyenleri tercih etmelisiniz. Hamile sütyenlerinin askılarının genişliği ağırlaşan göğüslerinizi rahat taşıyarak, sırtınıza destek olması içindir.

Hamilelik sürecinde büyüyen karnınız ile birlikte eski çamaşırınız sizi rahatsız etmeye başlar. Hamile külodu hamileler için özel üretilen yapısı ile karnınızı yumuşak bir şekilde sararak rahat etmenizi sağlar. Bu dönemde lastik ile belinizi ve göbeğinizi sıkan külotlar kullanmamanız gerekir. Ayrıca renkli çamaşırlardaki boya maddeleri de cildinize zarar verebilir. Mümkün olduğunca sade siyah beyaz ve ten rengi çamaşırları tercih etmelisiniz. Hamile külotları yüksek bel olarak üretilir. Yüksek bel hamile külotları yapısıyla karnınızı sararak gün içinde rahat etmenizi sağlar.

Hamilelik döneminde kullanacağınız ürünlerden bir tanesi de hamile atletidir. Hamile atletinin yumuşak ve esnek yapısı bedeninizi sarar. Pamuklu dokusuyla cildinizin nefes almasını sağlayarak terlemenizi önler. Hamile atleti aynı zamanda emzirme döneminde de rahatlıkla kullanılabilir. Açılabilir göğüs kısmı ile emzirme döneminde de bebeğinizi kolaylıkla emzirebilirsiniz. Hamile atletinin göğüs kısmına gelen bölümünü sütyen kullanmadan da deneyebilirsiniz. Ayarlanabilir omuz askıları sayesinde bedeninize tam olarak uyum sağlar. Hem sütyen hem atlet işlevi görür hamilelikte üzerinize fazla kıyafet giymek sizi bunaltabilir. Hem sütyen hem atlet kullanmak istemeyenler için hamile atletleri birebirdir.

Hamilelik döneminde son aylarında geldiğinizde karnınız iyice büyür. Belinize ve bacaklarınıza baskı uygulamaya başlar. Bel ve sırt ağrıları yaşamaya başlayabilirsiniz. Karın destekleyici kalın bel bandı sayesinde karnınızı desteklenerek sırt ağrılarınızın ve bel ağrılarınızın hafiflemesi amaçlanmıştır. Hamilelik döneminde bel bandı karın bölgesine özel destek vermesi için tasarlanmıştır. Doğum sonrasında da kalın kısmı karın üstüne gelecek şekilde kullanıldığında karnın eski formuna gelmesine yardımcı olur. Doğum sonrası korse kullanamayan kişiler için özellikle tavsiye edilmektedir.

Hamilelik döneminde etek ve elbise kullanırken çorap giyme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Normal çoraplarınız karnınızın altında kalacağı için veya karnınızın yukarısına çekseniz bile karnınızı sıkacağı için sizi rahatsız edecektir. Hamileler için özel olarak üretilen hamile çorapları karın kısmınızı sıkmadan saracağı için rahat bir kullanım sunar. Kendi bedeninize uygun çorabı seçerek istediğiniz renkte hamile çorabını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hamilelik sonrası en fazla İhtiyacınız olan ürünlerden bir tanesi de toparlayıcı korsedir. Karnınızın eski haline gelmesine yardımcı olur. Hiçbir kadın kocaman bir sarkmış karınla gezinmek istemeyecektir. Bir an önce vücudunun toparlayarak eski haline dönmesini arzulayacaktır. Toparlayıcı korse pratik kullanımı ile karın bölgesinin eski haline dönmesini yardımcı olacaktır.

Hamilelik döneminde sağlığınızı koruyarak sizi rahat ettirecek hamile iç giyim ürünlerini sitemizi ziyaret ederek alabilirsiniz. Hamile iç giyim ürünlerini alırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Çamaşır kullanımı oldukça özen isteyen bir konudur. Öncelikle hamile iç çamaşırının %100 pamuk olması gerekir. Pamuk özellikli kumaşların nefes alabilme özellikleri sayesinde cildiniz terletmez ve tahriş olmaz.

Terlemenize sebep olarak cildinizi tahriş eden çamaşırlar dan uzak durmalısınız. Sıkı ve sentetik çamaşırlar enfeksiyona sebep olabilir. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu hamileliğinizin tehlikeye atar. Dantelli çamaşırlar da her ne kadar şık görünse bile kullanımı rahat değildir. Şıklık uğruna sağlığınızdan olmayın.

Karın, göbek ve bel çevresini sıkan lastikli külotlar yerine yüksek bel hamile külotlar tercih etmelisiniz. Yüksek bel giymeyenler için karın altına gelecek şekilde bedeninizi sıkmayan hamile külotları da mevcuttur.

Büyüyen ve hassaslaşan göğüslerinizin rahatı için balensiz, dikişsiz ve kalın askılı hamile sütyenleri tercih etmelisiniz.

Bedeninize uygun bulabileceğiniz funna mamma, mycey, milkway, Sevi bebe, chezmam gibi seçkin markaların kaliteli hamile iç giyim ürünlerini sitemizden satın alarak güvenle kullanabilirsiniz. 

Milkway Tek Kullanımlık Loğusa Külodu - M
Ürün Seçenekleri
Safemom Klasik Emzirme Atleti Beyaz 100
Ürün Seçenekleri
Safemom Dikişsiz Hamile Külodu Beyaz L
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri