Hamile Kaban

Kaban, insanların kış aylarında üzerlerini sıcak tutması için giydikleri kışlık kıyafetlerdir. Soğuk kış günlerinin ayazında sizi koruyacak olan kaban ve montlar farklı farklı kumaşlardan üretilirler. Bunlar yün, tiftik, kadife, tüvit, kürk ve benzeri kumaşlar ve kabanlarda en sık rastladığımız kaşe tarzı kumaşlardır. Kış ayları genellikle ülkemizin doğu ve iç kesimlerinde sert geçer. Karlı ve soğuk günler uzun sürer. Bu yüzden insanlar ısınabilmek için dışarı çıkarken üzerlerine kaban ve mont tarzı kalın ve sıcak kıyafetler tercih ederler.


Hamilelik döneminin ne zaman başlayacağını kestiremeyebilirsiniz. Ancak ülkemizin iklim koşullarını gözönüne aldığımızda ne zaman hamile kalırsanız kalın hamileliğinizin bir bölümü kışa denk gelecek ve bir hamile kabana ihtiyacınız olacak. Özellikle son aylarınıza geldiyse soğuk kış günleri, karnınızı kapatacak ve sizi sıcak tutacak bir hamile kabanı işinizi görecektir. Hamilelik döneminde yeniden kaban almayım diye düşünen kadınlar, karlı ve soğuk günlerde açıkta kalan göbeklerini farklı kıyafetlerle şal vs. örtmeye çalışırlar. Buda onların sırtına hem ekstra yük hem de yaşamlarına zorluk olur. Hamile kabanları karın kısmının genişleyebilen yapısı ile hamileliğinizin her döneminde karnınızı rahat bir şekilde kapatarak hem sizi hem bebeğinizi soğuktan korur. Karnınız da bebeğin üşüme ihtimali yoktur. Ancak iç güdüsel olarak siz üşüdüğünüzde bebeğinizin de etkilenebileceğinden korkabilirsiniz. Hamile kabanı ayarlanabilir düğmeleri ile bedeninizi sıkmadan sararak karnınızın rahat bir şekilde kapanmasını sağlar ve sizin bu endişelerinizde yok olur.

Kışlık kabanlar ülkemiz koşullarında herkesin en az bir tane sahip olunması gereken dış giyim kıyafetleri arasındadır. Nitekim her bireyin en az bir tane kabanının olduğunu söyleyebiliriz. Hamile ikende hiç olmazsa soğuktan yağmurdan korunabilmek için mutlaka bir tane hamile kabanlarda edinmeniz gerekecek. Hamile kabanlarının ayarlanabilir düğmeleri sayesinde doğumdan sonra hatta kilolarınızdan kurulduktan sonrada kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hamile kabanlar bir gereklilik. Peki hamile kabanlar alırken nelere dikkat edilmelidir? Hangi tür kabanı ne zaman tercih etmeliyiz?

Hamile kabanları alırken bir çok kişi sadece rengine desenine ve modeline bakarak tercih yapıyor. Oysaki hamile kabanlarının ne tür kumaşlardan yapılmış olduğu, kullanılan dolgu malzemesi, kumaşın kalitesi ve kumaşta kullanılan malzemelerin sağlığa zarar vermeyecek olması çok önemlidir. Hamilelik insan hayatının en özel dönemidir. Ayrıca en hassas dönemdir. Burda bebeğinizin sağlığı da devreye giriyor. Sizin yediğiniz içtiğiniz her şey bebeği etkilediği gibi kullandığınız malzemelerde bebeğinizi etkileyecektir. Cilt gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu gözeneklerden zararlı maddeler cildinize temas ederek sağlığınızı tehlikeye atar. O yüzden hamile kabanlarının kumaşların kaliteli olmasına özen gösterdiğiniz gibi, üretiminde kullanılan malzemelerin de zararlı kimyasallar dan ve boya maddelerinden içermemesine dikkat etmeniz gerekir.

Hangi hamile kaban ve montunu seçeceğinize yaşadığınız coğrafyanın iklim koşulları belirleyici olacaktır. Antalya'da yaşayan bir hamile ile Erzurum'da yaşayan bir hamile aynı hamile kaban kumaşını tercih etmeyeceklerdir.

Hamile kabanını nerede giyeceğinize karar vermeniz gerekir. Çalışma ortamında mı giyeceksiniz, alışveriş gibi rutin işleri halletmek için mi giyeceksiniz, özel bir davete giderken mi giyeceksiniz. Alacağınız hamile kabanı giydiğiniz ortama uyması sizi daha şık ve tarz yapar.

Önemli olan içinde bulunduğunuz iklim koşullarını, yapacağınız aktiviteleri ve kişisel zevklerinizi gözönüne alarak seçim yapmanızdır. Dışarıda vakit geçirmeyi seviyorsanız kısa montlar yerine uzun montlar tercih edebilirsiniz. Kat kat giyinmekten hoşlanmıyorsanız yalıtım özelliği daha kuvvetli malzemelerden üretilmiş montlar tercih edebilirsiniz.

Hamile kabanlarının iç astarı olanların bazıları vücut ısısını hapsetme özelliğine sahiptir. Bu tür kabanlar ısı kaybını önleyerek daha uzun süre sıcak tutarlar. İçi polar ve yün olan kaban arın dış yüzeyinin su geçirmemesine dikkat edin. yoksa yağmur veya kar yağdığında ıslanabilirsiniz. Soğuktan korunayım derken daha çok hasta olabilirsiniz.

Kaliteli markaların güvenilir ürünlerine besikte.com adresinden ulaşablirsiniz. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kargo Bedava
Hell Klar Kaşe Cepli Kaban 38 Beden

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri