Hamile Korsesi

Korse, göbek ve basen bölgesindeki fazlalıkları toparlayıcı özelliğe sahip elastik yapılı çamaşırların genel adıdır. Kıyafetlerin altından görünmediği için rahatlıkla giyilir. Korseler bir kaç farklı amaç için kullanılır. Bunlardan bir tanesi fazla alınan kiloları gizlemek daha ince ve fit görünmektir. Bedeninizden 2 beden ince aldığınız korseler sizi olduğunuzdan daha ince gösterir ve kıyafetleriniz üzerinizde daha şık durur.


Toparlayıcı korselerin yanında zayıflatıcı etkiye sahip korseler de mevcuttur. Zayıflatıcı etkiye sahip korseleri günlük aktivitelerinizi yaparken takıp incelebilirsiniz. Terletici etkiye sahip oldukları için vücudunuz da sıvı kaybına sebep olarak kilo kaybetmenize yardımcı olur.

Doğumdan sonra kullanılan korseler, genellikle fazla miktarda kalan ve sarkan göbeğin toparlanabilmesi için tercih edilir. Doğumun ilk aylarında emzirme olayından dolayı anneler diyet yapamazlar. Ancak fazla kiloları da onları rahatsız eder. Doğum sonrası toparlayıcı korse ile bir kaç beden incelmek kendilerini iyi hissettirir.

Hastalık kaynaklı kullanılan korseler, genellikle bel ve sırt ağrıları, bel kayması ve fıtığı, duruş bozuklukları gibi rahatsızlıkların tedavisi için doktor tarafından tavsiye edilir. Bu korseler hastalık kaynaklı ağrıların hafifletilmesinde ve ani hareketlerden kaynaklı sıkıntıların giderilmesinde etkilidir.

Hamilelik korseleri, genellikle doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Hamile iken sıkı ve dar kıyafetler giymenin bazı sakıncaları vardır. Bağırsakların sıkışması kabızlık problemine sebep olabilir. Sıkı kıyafetler bebeğin hareketlerini kısıtlar. O yüzden hamilelik döneminde sadece ince ve fit görünmek için, kiloları gizlemek amaçlı korse giyimini uzmanlar tavsiye etmiyorlar. Ancak hamilelik döneminde bazı sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyesi üzerine hamileler için özel üretilen korseler tercih edebilirsiniz.

Hamilelikte aşağıdaki durumlarda korse kullanabilirsiniz.
Karın duvarı yetersizliğiniz varsa ve bu problemden dolayı düşük tehlikenin varsa,
Çoğul gebelik yaşıyorsanız,
Karnınız çok büyükse,
Birden fazla doğum yaptıysanız, hamile korsesi size fayda sağlayabilir.

Hamile korsesi ne işe yarar?

Hamile korsesi bele inen yükü azaltarak bel ve kasık ağrılarını hafifletir. Karnın alt kısmına yaptığı basıncı destekleyerek karnın sarılmasını önler. Böylece daha rahat şekilde hareket etmenizi amaçlar. Hamile korseleri yerine hamile bel bantları da tercih edilebilir. Sıkıldığını vücudunuza göre ayarlama imkanına sahip olursunuz. Hamile korselerin in uzun süre kullanımı uygun değildir. Bir kaç saat takıp çıkarmak gerekir. Ara ara vücudun rahatlaması iyi olur.

Hamile iken kiloları gizlemek için korse kullanmak zararlıdır. Hayatınızın bu en özel anının keyfini çıkarmaya bakın. Doğumdan bir süre sonra vücudunuz eski haline gelecektir. Anı yaşayarak mutlu olun. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri