Hamile Külodu
Hamilelik sürecindeki değişimleriniz bütün hayatınıza yansır. Bedensel değişimlerle birlikte dolabınızdaki kıyafetlerinizde yavaş yavaş değişmeye başlar. İlk 3 ay çok fazla fiziksel değişim hissetmeyebilir, önceki kıyafetlerinizle idare edebilirsiniz. Ancak ikinci trimest zamanı kilo alımlarınız başlar, karnınız belirginleşir. Hele son aylarınızda karnınızın iyice büyümesi ile birlikte oturup kalkmanız, yatıp uyumanız, sağa sola dönmeniz bile zorlaşır. Bu sıkıntılı dönemde sizi sıkan ve rahatsız eden çamaşırlar iyice eziyet olur. Hamile külotları yumuşak dokusu ve pamuklu yapısı ile karnınızı güzelce sararak size rahat hareket etme imkanı sunar.


Hamile külodu nedir ve ne işe yarar?

Hamile külodu  normal külottan farklı olarak yüksek belli oluşu ve karın kısmına gelen kumaşın elastiki yapısı dolayısıyla hamileliğinizin her aşamasını rahat geçirmenizi sağlayan hamile iç giyim ürünlerindendir.

Hamile külodu ne kadar gerekli? Gibi bir soru aklınıza gelebilir. Hamile külotları hamilelere özel olarak üretilir. Hamilelerin konforunu artırabilmek için pamuklu kumaşlar kullanılır. Pamuklu kumaş terlemeyi önler. Gözenekli yapısı ile cildinizin nefes almasını sağlar ve ciltte mantar oluşumu, enfeksiyon belirtileri gibi rahatsızlıkların önüne geçer. Hamilelikte enfeksiyon riski bebeğin sağlığını tehlikeye atar.

Hamile kilotlarının üretiminde vücuda zararlı hiç bir kimyasal madde kullanılmaz. Sizin teninize temas eden her bir madde bebeğinize de temas etmiş gibi olur. O yüzden bu dönemde kullandığınız her bir maddeye ayrıca önem vermeniz gerekir. Sizin ve bebeğinizin sağlığı her şeyden önemlidir. Hamile külotlarında beyaz, siyah ve ten rengi kumaşları ile her kıyafetinizin altına uyumlu bir şekilde giyebilirsiniz. Hamile külotlarında çok renkli çamaşırlar boya maddelerinin güvenilirlik sorunu olmasından dolayı çok tercih edilmiyor.

Hamile külotları karın bölgenizi ve bel bölgenizi sararak sizi sıcak tutar. Dilerseniz hamile külodunu göğüs altına kadar çekerek atlet giymenize gerek olmaz. Hamile külodu un karın bölgesindeki elastiki yapısı, karnınızı sıkmaz. Karnınız büyüdükçe elastiki bantlar genişler ve rahatça külodunuzu giymenize imkan sağlar. Hamileliğinizin her aşamasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hamile külodunuzu doğumdan sonrada bir müddet kullanabilirsiniz.

Yüksek belli hamile külotları giymek istemeyen hamileler için göbek altı hamile külodu da mevcuttur. Bazı kimseler külodu karnına çekmekten hoşlanmazlar. Göbek altı hamile külodunu düşük bel pantolon ve eteklerle de rahatlıkla giyebilirsiniz. Yazın sıcak günlerinde yüksek belli hamile külotları sizi daha fazla bunaltabilir. Böyle durumlarda göbek altı hamile külodu farklı bir alternatif olur.

Hamile külotlarının dikişsiz olanlarının kullanımı daha konforludur. Ayrıca çamaşırınıza kıyafetinizde iz yapmaz. V dikişli hamile külotları rahim kısmını destekleyerek kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Günlük kullandığınız külotlarınız beliniz ve karnınızı sıkabilir. Dar kıyafetler hamilelikte enfeksiyona sebep olabilir. Ayrıca görünümü güzel olan saten, dantelli, renkli, sentetik kumaşlardan üretilen külotlar hamilelik için uygun değildir. Sizi terletir ve cildinizi tahriş eder.

Hamilelik külodunun özelliklerini göz önüne aldığınızda gerekli olup olmadığına siz karar verin. Dolabınızda bir kaç tane hamile külodunun olması faydalı olacaktır.

Kaliteyi ucuza kapatacağınız tek adres besikte.com

Hamile külotlarıni hamileliğiniz boyunca rahatça kullanın. Hamileliğin zor süreçlerini konforlu kıyafetlerle kolay geçirin. 

Safemom Dikişsiz Hamile Külodu Beyaz L
Ürün Seçenekleri
Chezmam 1222-V/ Tek Külot / Beyaz / S
Ürün Seçenekleri
Chezmam 1141 Dantel Lastik Hamile Külot - Beyaz / 1
Ürün Seçenekleri
Chezmam 1225 Destekleyici Klasik Külot / Beyaz / XS
Ürün Seçenekleri
Chezmam 1141 Dantel Lastik Hamile Külot - Siyah / 1
Ürün Seçenekleri
Chezmam 1224 Karın Taşıyıcı Külot - Siyah / 1
Ürün Seçenekleri
Chezmam 1045 Paçalı Hamile Külot Siyah -S
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri