Hamile Uyku Kıyafetleri

Hamilelik testi yapıpta o iki çizgiyi gördüğünüzde heyecanlanırsınız. Hayatınızda yeni bir sayfa açılıyor demektir. Dünyanın en tatlı meyvesi olan minik bebeğinize kavuşmanın heyecanı sarar bütün vücudunuzu. Bu tatlı heyecanın yanında hamilelik sürecinin farklı sıkıntılarına da göğüs germeye hazır olmalısınız. Hamilelik döneminin hem gecesi hem gündüzü ayrı sıkıntılar barındırır. Bu sıkıntılı süreci rahat uyku kıyafetleri ile kolay atlatmanız için çaba sarfediyoruz.


Gece ne olacak deyip geçmeyin. İnsan ömrümün 3'te 2'si uykuda geçiyor. Kaliteli bir şekilde uyayabilmeniz tüm gününüzü kaliteli geçirmenizi sağlayacaktır. Uyku günün yorgunluğunu atarak yeniden enerji depolayacağımız önemli bir zaman dilimidir. O yüzden gezmeye giderken nasıl hazırlanıyorsak uykuya geçerken de o şekilde hazırlanmamız gerekir. Elimizi yüzümüzü temizler, ağız bakımını yapar rahat kıyafetler giyer ve yatağımıza gireriz. Sırtımızda bütün yükleri bir kenara bırakır ve yeni gün için hazırlanırız.

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde bebek doğduktan sonra uykusuz kalacağınızı düşünebilirsiniz. Oysa hamileliğin bazı dönemlerinde de uyku problemleri yaşayabilirsiniz. İlk aylarda progestan hormonunun artması ile aşırı uyku ve halsizlik yaşayabilirsiniz. Yataktan hiç çıkmak gelmez içinizden. Hamileliğin sonraki zamanlarında şişlikler, kramplar, mide sorunları, bel ve sırt ağrıları gibi sıkıntılar uykunuzu kaçırabilir. Bu dönemde rahat bir hamilelik uyku kıyafeti rahatlamanızı sağlayabilir. Hamilelik döneminin zor geceleri hamile uyku kıyafetleri ile daha konforlu geçsin.

Hamile uyku kıyafet çeşitleri

Hamile pijama takımı uyku kıyafetlerinin vazgeçilmezidir. Yazlık, kışlık, özel günlerde ve gecelerde, evde, misafirlikte giyeceğiniz ayrı kıyafetler olduğu gibi geceleri de uyurken giyeceğiniz, günün stresini üzerinizden atacağınız özel kıyafetleriniz olmalı. Hamilelikte iki kat rahatlık istersiniz. Hamile pijamaları esnek kumaşı, yumuşak rahat kumaşı ile size konforu sunacak. İster uzun kollu, ister kısa kollu üst kıyafeti, uzun paça, kapri ve şort şeklinde alt kıyafeti ile pijama takımları sizlerin beğenisi için hazırlanmış durumdadır.

Hamile gecelik takımı tek parça oluşu ile kadınlara rahatlığı yaşatıyor. Hamileler için özel olarak tasarlanan geceliklerin esnek ve yumuşak kumaşı teninize temas ederek sizi mutlu eder. Hamile geceliklerinin ön kısmı karnınızın büyümesi hesap edilerek tasarlanmıştır. Karnınız büyüdükçe hamile geceliğiniz genişleyerek vücudunuzu sıkmadan rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Hamile gecelikleri diz üstü, dizaltı ve bileğe kadar uzun tasarımları ile zevkinize göre tercih etme imkanınız bulunur. Kısa kollu, uzun kollu ve sıfır kol hamile geceliklerini ister hamileliğiniz boyunca ister lohusalık döneminde rahatlıkla kullanın. Hamile geceliklerinin yaka kısmındaki düğmeler bebeğinizi rahat emzirmeniz için güzel bir alternatif oluşturur.

Lohusa pijamaları bebeğinizi doğurduktan sonra özel tasarımları ile size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Lohusalık döneminde geceleri çok terlersiniz. Lohusa pijamaları pamuklu ve ince kumaşı ile cildinizin nefes almasını sağlayarak sizi rahatlatır. Gece boyu terinizi emerek sizi rahatsız etmez.

Sabahlık hamile uyku kıyafetlerini tamamlayan bir tasarımdır. Sabah uyanır uyanmaz üzerinizi değiştirmek istemeyebilirsiniz. Uyandığınızda başucunuzda duran sabahlığınız size kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Beyaz, mavi, pudra, kırmızı renkleri ile pijamalarınıza uygun renkleri tercih ederek kombinileyebilirsiniz. 

Hamile uyku kıyafetlerini alırken nelere dikkat edilmelidir? 

• Bol ve rahat kıyafetler tercih edin. Dar kıyafetler den sakının.
Hamile kıyafetlerinizi pamuklu kumaşlardan almaya özen gösterin. Viskon, polyester, sentetik kumaşlar cildinizin nefes almasını önleyerek sizi daha çok terletir.
• Kışın yünlü kıyafetler tercih edebilirsiniz. Yün nefes alabilme özelliğine sahip sağlıklı bir kumaş tır.
• Hamilelikte artan kan basıncınız ve değişen hormonlarınız yüzünden sıcaklar ve terlersiniz. Tercih ettiğiniz kıyafetlerinizin nefes alabilen malzemeden üretilmiş olmaları sağlığınız açısından daha faydalıdır.
• Mümkün olduğunca sade kıyafetler tercih edin. Kıyafetlerin üretiminde zararlı kimyasallar ve boya maddeleri kullanılmamasına özen gösterin.
• Doğal olmayan kumaşlar, kaşıntı, kızarıklık ve tahriş yapar. Alerjik bir bünyeniz varsa hamilelik döneminde daha hassas olacağınız için vücudunuz tepki verebilir.

Hamilelik uyku kıyafetleri birbirinden güzel farklı tasarımları ile besikte.com adresinde hizmetinizde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kargo Bedava
Limissi 3003 Lizoz-Gcl.Tak-S
Limissi 4015 Sabahlık Pembe /XL
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Limissi 3003 Lizoz-Gcl.Tak-L
Kargo Bedava
Limissi 3003 Lizoz-Gcl.Tak-XL
Limissi 4003 Sabahlık Fuşya/M
Ürün Seçenekleri
Limissi 2072 Pijama Takımı Puanlı Pudra - S
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri