Hasta Bakım Ürünleri

Hasta bakım ürünleri ile hem hastalarımız hem siz daha rahat edin.

Hasta bakımı oldukça meşakkatli bir iştir. Ancak kimi zaman kendimiz kimi zamanda yakınlarımız hastalanarak bakıma muhtaç olabiliriz. Geçirilen bir ameliyat sonrası yataktan kalkamama durumunda hastanın yatakta bakımının yapılması gerekir. Yatarak tedavi gören hastaların bakımı tedavilerinin başarı oranı üzerinde oldukça etkilidir. Hastaların hijyenik bir ortamda bakımının yapılması oldukça önemlidir. Hijyen hem hastanın sağlığı için hemde bakan kişinin rahat edebilmesi için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Hastanın yattığı yatağın, kıyafetlerinin ve vücudunun temizliği iyileşme oranını artıracaktır. Aynı zamanda hastaya bakan kişinin ellerinin temizliği de hasta bakımında en önemli konudur. Hem hastanın hem de hasta bakıcının konforunu artırmak için çeşitli hasta bakım ürünleri üretilmiştir. Hasta bezi, eldiven, tek kullanımlık yatak örtüleri bunlardan bazılarıdır.


Yakınlarımız sadece hasta oldukları için değil bazende yaşlılıktan kaynaklı sağlık sorunları yaşarlar ve çok uzun süre bakıma ihtiyaç duyarlar. Yaşlılık kaynaklı yürüyememe problemleri, gözlerin görmemesi, nefes problemleri, alzamier problemleri yaşlıları bakıma muhtaç eder. Yalnız başına kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelirler ve birinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Bazende felç geçirme ve doğuştan fiziksel engeller insanları yatağa bağlar. Böyle durumlarda hasta yakınları hastalarına en iyi şekilde bakabilmek için gayret gösterirler.

Hasta bakım ürünleri gerek ayakta gerekse yatakta kendi ihtiyacını karşılayamayan hastaları ve yakınlarını rahat ettirebilmek tasarlanmış ürünlerdir. Bunlardan bazılarının ne işe yaradığını açıklayalım.

Hasta bezi

Yetişkin hasta bezleri istem dışı idrar kaçırma sorunlarına çözüm sunar. Bazı yaşlı hastalar idrar ve dışkılarını kontrol etmekte zorlanabilirler. Mesane sorunları yaşayan hastaların daha güvenli ve konforlu bir yaşam için hasta bezlerine ihtiyaçları olur. Çift katmanlı emici pedler idrarın dışarı sızarak hastanın kıyafetlerinin ve oturduğu yerin temiz kalmasını sağlar. Kendi başına tuvalet ihtiyacını gideremeyen yaşlılarda ve yatarak tedavi olması gereken hastalarda hasta bezleri kolaylık sağlar. Yetişkin hasta bezleri vücudu tam sararak hem sızdırmayı hem kokuyu önleyerek kullanan kişinin rahat etmesini sağlar.

Yetişkin hasta bezlerinin ebatları kişinin bedenine göre belirlenmelidir. S, M, L, XL ebatlarında hasta bezleri her bedene uyan modelleri ile satışa sunulur. Lastikli bel bantları bezin vücuda tam uyum sağlamasını sağlar.

Bez alırken dikkat edilecek en önemli husus kaliteli malzemeden üretilmiş olmasıdır. Bez hastaya tam uyumlu olmalıdır. Ne çok büyük bede küçük gelmelidir. Hasta bezinin koruyucu yan bantlarının sağlam olması, iç kısımdaki bölümün emici özelliğe sahip olması sızdırmaların önüne geçecektir. Bazı bez modelleri deki ıslaklık göstergesi bezi değiştirmenizin zamanı konusunda size fikir verir.

Kaliteli bir bez ; özel dokusu sayesinde ses yapmaz, yumuşak ve esnek tir. Yüksek emici özellik sayesinde koku yapmaz. Sızma önleyici bariyerleri ve sağlam yan bantları vardır. Bezin nefes alabilir özelliğe sahip olması hastaya konfor sağlar.

Hasta bezleri yüksek emme gücü ile idrar kaçırma problemi olan hastaların kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Mesane pedleri çoklu hamilelikle eden sonra, menapoz döneminde, idrar kaçırma probleminin görüldüğü herhangi bir yaşta güvenle kullanabilir.

Yatak örtüsü

Yatak koruyucu örtü hastaların bakımını yaparken, üzerini değiştirirken veya hasta uyurken idrar sızması, açık olan bir yaranın kanaması gibi durumlarda yatağın korunması için tasarlanmış ürünlerdir. Yatak koruyucu örtü kazara oluşan sızdırmalara karşı sıvıyı hızla emer ve alt tabakaya geçirerek yatağın ıslanmasını, kirlenmesini önleyerek hastanın hijyenik bir şekilde bakılmasına olanak sağlar. Tek kullanımlık olduğu için kullanımı pratiktir, yıkama derdi yoktur. Hassas ciltler için dermotolojik olarak test edilmiştir. Güvenle kullanabilirsiniz.

Eldiven

Sağlık insanın en önemli varlığıdır. Sağlık yoksa hayatın bir anlamı kalmıyor. Sağlıklı bir yaşam için dikjat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de hijyen ve temizliktir. Hele birde bakılması gereken bir hasta varsa ellerin temizliği ve hijyeni iki kat fazla özen gerektirir.

Plastik eldivenler bir çok alanda kullanılırlar. Sağlık kuruluşlarında, evde hasta bakımı yaparken, temizlik ürünlerinin kullanımında cildin zarar görmemesi için ve hassas ciltleri olan insanlar eldiven kullanımını tercih ederler. Bu yazımızda hasta bakım ürünü olarak eldiven kullanımının öneminden bahsedeceğiz.

Yaşarken insanların sağlıklarında zaman zaman değişimler olur ve bazen bakıma muhtaç olur bazende bakması gereken bir hastası olur. Çeşitli rahatsızlıklar dan dolayı hastanede veya evde kullanılması gereken malzemelerin başında eldiven gelir.

Hasta bakımı için kullandığınız eldivenler hem sizin hem hastanın sağlığını koruyacak ürünlerdir. İnsanın vücudu dışındaki ve içindeki her bir mikrop sağlık için tehdittir. Mikropların bulaşmasın önlemek için ve enfeksiyonel durumlara maruz kalmamak için hasta bakımında eldiven kullanmak daha güvenlidir.

Egzama eldiveni ellerinde Egzama problemi olan kişilerin temizlik gibi günlük rutin işlerini yapmaları için onlara kolaylık sağlar. Egzama ellerde kaşıntı ve kızarıklık problemine sebep olur ve kişilerin günlük hayatında bazı zorluklar yaşamalarına neden olur. Egzama eldivenleri elleri koruyarak tahriş olmasını önler.

Sitemizi ziyaret ederek uygun fiyatlara hasta bakım ürünlerini temin edebilirsiniz. 

Canped Mesane Pedi Büyük 10
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri