Hijyenik pedler bayanların özel günlerinde kanama ve sızıntıların önüne geçilebilmesi için tasarlanmış ürünlerdir. Regl dönemini daha rahat atlatabilmek için hijyenik pedlerden faydalanmanızı tavsiye ederiz. Uzun, normal, gece özellikleri ve kanatlı hijyenik pedleri çamaşırınızı sararak gün içinde sosyal hayatınızda rahat etmenizi sağlar. Hijyenik pedler sıvıyı hızlı bir şekilde emerek pedin içine hapseder ve sizde ıslaklık hissetmeyerek rahat edersiniz. Günlük pedler regl dönemi haricinde kullanabileceğiniz hijyenik ürünlerdir. Gün içinde çamaşırınızı kirlenmesini önleyerek her zaman kendinizi temiz ve ferah hissedersiniz.

Tampon nedir?

Vajinal tampon silindir şeklinde tamamen pamuktan üretilen adet kanını emme amacı ile tasarlanmış hijyenik bir tıbbi üründür. Yapısı vajinayi tamamen dolduracak şekilde tasarlanmıştır ve ucunda bir ip bulunmaktadır. Bu ip tampon vajinaya yerleştirildikten sonra dışarıya doğru sarkar ve kolayca çıkarılmasını sağlar. Tampon hijyenik bir üründür. Tampon kullanmadan önce ellerin mutlaka güzel bir şekilde yıkanması gerekir. Tamponun üzerindeki ambalajı açtıktan sonra hiçbir yere temas ettirmeden hemen vajinaya uygulanması gerekir. Vajinal tamponlar petlerden farklı olarak kanın vajina dışına atılmadan önce emilmesini sağlayarak ped kullanımı süresince bayanların yaşadığı sosyal ve hijyenik sorunlarını ortadan kaldırır. Tampon kullanımı ile adet kanı vücut dışına çıkmadan vajina içinde emilir. Bayanlar tampon kullanımına genellikle bir tatile gittiklerinde havuza veya denize girmek istedikleri zaman, spor yapmak için, dans ederken daha çok tercih ederler.

TAMPON NASIL KULLANILIR ?

Her şeyin ilk denemesinde biraz alıştırma yapmak gerekir. Bu durum tamponlar için de geçerli. Ancak endişelenmeyin - aşağıda, ilk denemenizi mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak için size adım adım yol gösterecek bir kılavuz yer alıyor.

En iyi yöntem tamponu adet döneminizin ilk iki gününde takmaktır. Bu günlerde kanama yoğun olduğundan tamponu takmak kolaydır. İlk kullanımda gergin olmanız mümkün ve bu gayet doğal bir tepki. Ancak sinirli olduğunuzda kaslarınız gerilir. Rahatlamak için birkaç kez derin nefes alın. Rahatladığınızda tamponu takmak çok daha kolay olacak.

Neden tampon kullanılmalıdır?

Tamponlarının tercih edilme nedenlerini aşağıda bulabilirsiniz ?

1. Serbestçe hareket edebilir ve adet döneminde olduğunuzu unutabilirsiniz!

Pedlerin aksine, tamponlar vücudunuzun içinde kullanılır. Böylece adet döneminizde tamponlarını kullanarak serbestçe hareket edebilir ve dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. tamponlar ile spor yapmak sorun olmaktan çıkar. Tamponların hissedilmeme avantajı vardır ve kaymazlar. Adet döneminde de tıpkı diğer günlerdeki gibi hareket edebilirsiniz: bisiklete binebilir, sportif aktivitelerde yer alabilir, hatta yüzebilirsiniz.

tamponlar gerçekten de farkedilmez
Vücudun içine konmuş olarak görülmeden, ve hissedilmeden işlevini yerine getirir.
tamponlar sıvıyı vücudun içinde emer ve sıvının dışarı çıkmasını önler. Böylece kıyafetleriniz kuru ve temiz kalır, üstelik çıkarma ipi hariç hiçbir şey görünmez. Ayrıca, tıpkı diğer günlerde olduğu gibi, bu dönemde de kıyafet kısıtlamanız yoktur ve kimse adet döneminde olduğunuzu anlamaz.

3. Birlikte taşıdığınız sırdaşınız tamponlar gittiğiniz her yere sizinle birlikte gitmeye hazır. Tüm bu güvenli koruma küçük kompakt bir tamponda! Avucunuzun içinde bile kesinlikle görünmez, böylece kimse elinizde ne olduğunu anlamadan etrafta rahatça dolaşabilirsiniz!

4. Güvenli koruma için tamponlar kavisli oluk teknolojisi Sadece o.b.&® tamponlarında sıvının tamponun içine daha etkin şekilde yönlendirilmesi için tasarlanmış kavisli oluklar mevcuttur. Böylece, bu oluklar en çok ihtiyaç duyduğunuz anda güvenli koruma sağlar. o.b.&® tamponları yanlara doğru eşit oranda genişler ve vücudunuzun şekline uyum sağlar.

5. o.b.&®, eşsiz SilkTouch&™ (ipeksi) yüzeyi ile rahatlıkla yerleştirilir

SilkTouch&™ (ipeksi) yüzey sadece o.b.&® ProComfort&™ tamponlarında mevcuttur. Bu yüzey sayesinde daha kaygandır ve takıp çıkarmak gerçekten çok kolaydır, hafif kanamalı günlerde bile kullanımı rahattır! o.b.&® ProComfort&™ Light Days ( Hafif Kanama ) boyu mevcuttur. Bu boy özellikle ilk tampon denemeniz için uygundur ve adet döneminin kanamanın hafiflediği son günleri için de idealdir. ProComfort&™ tamponları hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.


6. Kanama miktarına göre emicilik seviyeleri farklı tamponlar o.b.&® tamponlarının 3 farklı boyu var – böylece size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Başlangıç için en uygun boyu seçmelisiniz: o.b.&® ProComfort&™ Light Days boyudur. İnce formu, dar ve yuvarlatılmış ucu, küçük boyu ve eşsiz SilkTouch&™ (ipeksi) yüzeyi ile yerleştirmesi son derece kolaydır.

Kanamanın yoğun olduğu günler içinse, en çok ihtiyacınız olduğu anlarda güvenli koruma sağlayan o.b.&® normal boyu deneyin. Ürün listemizden ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayacak o.b.&® tamponu seçin.


SIKÇA SORULAN SORULAR ?

Tamponu doğru yerleştirdiğimden nasıl emin olabilirim?
Doğru yerleştirildiyse hissedilmez. Tampon yerine yerleştikten sonra vajina dışına çıkmaz çünkü alt karın kasları onu yerinde tutar. Tampon vajina içinde kalır ve rahme kaymaz.

Tampon vücudun içinde kaybolabilir mi?
Tamponun kaybolması imkansızdır, vajinanın içinde kalır. Rahim ağzı tamponun geçemeyeceği kadar dardır.

Çıkartma ipini bulamazsam ne olur?
Hatırlatalım: o.b.&® tamponları, ipi tampona sağlam sabitleyecek şekilde tasarlanmıştır. Maksimum ürün kalitesini sağlamak için tampon üretimi kesintisiz kontrol edilmektedir. Kontrol prosedürü düzenli testler yanında rasgele alınan numunelere uygulanan çıkartma ipi mukavemet testlerini de içermektedir.

Tamponu ne zaman değiştirmelisiniz?
Tamponlar düzenli olarak değiştirilmelidir. Tamponu 4 ila 6 saatte bir değiştirmelisiniz. Kanama hafiflediğinde ise daha küçük bir tampon genellikle yeterlidir.

Bakire iken tampon kullanabilir miyim?
o.b.&® tamponları ilk adet kanamasında bile kullanabilirsiniz. Vajina deliğini kaplayan doğal deri tabakası olan kızlık zarında kanamanın başlamasıyla birlikte doğal bir delik açılır ve sıvı bu delikten dışarı çıkar. İlk adet döneminde kızlık zarı yumuşak ve kolay esneyebilir olduğundan, ona zarar vermeden bir o.b.&® ProComfort&™ Light Flow hafif kanama veya normal veya bir o.b.&® normal kullanabilirsiniz. İlk denemeler için en küçük boy olan o.b.&® ProComfort&™ Light Flow (hafif Kanama) en iyi seçimdir. Genç kızların tampon kullanmadan önce doktora başvurmaları tavsiye olunur.

Tamponların ana maddesi nedir?
Günümüzde tamponlar ya pamuktan, ya suni ipekten ya da ipek-pamuk karışımından yapılmaktadır. Kullanılan maddelerin farklı olması tamponun güvenliliğini etkilemez. Genellikle, tamponların etrafı, liflere ayrılmasını önlemek için ince bir üst yüzeyle kaplıdır.

o.b.&® tamponları temiz ortamlarda üretilir ve bu temizliği korumak için ambalajlanır. Vajinanın içine yerleştirildiğinden, tamponlar doğal olarak mikroorganizma bakımından zengin bir ortamda işlevini yerine getirir. o.b.&® tamponlar vajinanın doğal florasına zarar vermez ve bakterilerin üremesini de desteklemez.

Tamponu gece de kullanabilir miyim?
Tamponlar gece boyunca güvenle kullanılabilir. Aslında ,ı gece süresince kullanım için ideal korunma şeklidir. Uykunuzda hareket edebilir ya da dönebilirsiniz ve bu durumda tampon kaymayacaktır.

Ancak yatmadan önce ve sabah kalkar kalkmaz tamponu değiştirmelisiniz. Aynı boydaki tamponu hem gece hem de gündüz kullanabilirsiniz.

Tamponlar adet kanamasını engeller mi?
Tampon kullanımındaki en büyük korku, tamponun adet kanamasını önlemesi ihtimalidir. Ancak bu korku yersizdir çünkü tamponlar sünger gibidir ve sıvıyı emer. Tampon dolduğunda, sıvı tamponu geçerek vajinadan dışarı akar. Normal kullanımdaki tampon vajina deliğinin üçte ikilik mesafesine yerleştirilir. Bu mevki kanamayı engellemez sadece emici bir materyalin varlığı ile etkin emicilik sağlar.

Tamponlarda enfeksiyon tehlikesi var mıdır?
Bu konuda bir sürü araştırma yapıldı ve doktorlar tamponların enfeksiyona neden olmadığı sonucuna vardı. Tamponlar bakteri üretmeyen malzemeden yapılır ve vajinanın doğal mikro florasını etkilemez.

Spor yaparken tampon kullanabilir miyim?
Tamponlar, adet döneminizde de tıpkı diğer günlerdeki gibi rahat hareket etmenizi sağlar, size her zamanki gibi olma özgürlüğü ve bağımsızlığı sunar. Tampon sıvıyı vücudun içinde absorbe ettiğinden yüzmenizde bile sakınca yoktur. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri