Hoppala

Bebeğiniz doğduktan sonra o kadar hızlı büyümeye başlayacak ki siz bile şaşıracaksınız. Gün geçtikçe hareketleri değişecek. Her bir hareketinden ayrı bir keyif duyacağınız anlar olacak. Bebeğiniz sürekli farklı şeyler keşfederek büyümeye devam edecektir. Bebekler küçükken en çok zıplamaktan hoşlanırlar. Hatta bazen o kadar uzun süre zıplarlar ki kollarınız artık taşımaz hale gelir. Ne kadar yorulsanız da bebeğinizin aldığı keyfi gördükçe bebeği zıplatmaya devam edersiniz. Peki bu durumda ne yapabilirsiniz? Bebeğinize satın alacağınız hoppala zıp zıp ile hem bebeğiniz eğlenmeye devam edecek hemde siz yorulmaktan kurtulacaksınız. Bebeğinizi zıplatırken "hoppala yavrum hoppala" gibi sözcükler otomatikman ağzınızdan dökülür. Sanırım hoppala kelimesi de burdan esinlenilerek ismini almıştır. İki çeşit hoppala modeli bulabilirsiniz. Tavan veya kapı pervazlarına asılan hoppala modeli olduğu gibi, yürüteç şeklinde olan hoppala modellerini de tercih edebilirsiniz. Hangisini kullanmak isterseniz onu alabilirsiniz.


Annelerin en çok kafasına takılan soru hoppala kullanmak zararlı mıdır? Uygun fiziksel gelişime geldiğinde bebeğin güvenliğini sağlayarak oturttuğunuz hoppala bebeğinize fayda sağlar. Bebek zıplayarak bacak kaslarını güçlendirir. Sadece dikkat etmeniz gereken hoppala da çok uzun süre oturtmayın. 15- 20 dakika ideal bir süre.

Hoppala zıp zıp kullanırken nelere dikkat edilmelidir?

Hoppala kullanımı küçük bebekler için uygun değildir. Kas ve iskelet sistemleri tam oturmadığı için 6 aydan önce kullanmamak gerekir. Hoppala kullanımı 6-14 aylık bebeklerin kullanımı için uygundur. Bebeğinizin desteksiz bir şekilde oturmaya başladıktan sonra hoppala oyuncağına bindirebilirsiniz.

Almış olduğunuz hoppalanın sağlam ve güvenilir olması gerekir. Yay ve kemer sistemlerinin test edilmesi ve kancalı kilit sisteminin olmasına özen gösterin. Bebeğinizi hoppalaya bindirmeden önce doğru kurulup kurulmadığını kontrol edin.

Bebeğinizi hoppala ya bindirirken kesinlikle yalnız bırakmayın. Mutlaka bir yetişkinin kontrolünde olması gerekir.

Bebeğin hoppalaya bindiğinde ayaklarının tam bir şekilde yere basması gerekir. Parmak ucunda zıplaması önerilmez. Bu yüzden hoppalanın yükseklik ayarını bebeğinizin boyuna göre ayarlayabilirsiniz. Bebeğin ayaklarını bastığı zeminin yumuşak olması, herhangi bir düşme çarpma anında önlem olarak bebeğinizin güvenliğini sağlayacaktır.

Hoppala zıp zıp seçerken kumaşının ve askılarının sağlam olmasına dikkat ediniz. Kumaşın ve askılarının hammaddesinde ve üretiminde kansorejen madde içermeyen çocuk sağlığına uygun maddeler kullanılmalıdır. Sağlık ve güvenlik herşeyden önemlidir.

Tavandan askılı ve yürüteç şeklinde ki hoppala modeli ile bebeklerinizin keyfine diyecek yok. besikte.com sitemizi ziyaret ederek birbirinden güzel ve kullanışlı hoppala modellerini alabilirsiniz. Uygun fiyat ve kampanyalardan faydalanmak için takipte kalın. 

Kargo Bedava
Babyhope 706 Lüks Bebek Hoppala Zıpzıp- Pembe
Ürün Seçenekleri
Kargo Bedava
Prego 5055 Zappy Hoppala Sarı
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri