İlk Yarım Malzemeleri

İlk yardım nedir?

Herhangi bir kaza veya yaralanma anında hayatı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlileri gelene kadar durumun kötüye gitmesini önleyebilmek amacı ile elde bulunan malzemelerle ilaçsız yapılan uygulamadır. İlk yardımın amacı hayati tehlikeyi ortadan kaldırıp yaşamsal fonksiyonların devam etmesini sağlamak ve yaralının durumunun kötüleşmesini önlemektir.


İlk yardım çantaları
acil durumlarda kullanılacak temel malzemeleri içeren ürünlerin bulunduğu çantadır. Evde, okulda, iş yerinde, otomobilde kısacası insanın yaşadığı her yerde insan çeşitli kazalara maruz kalabilir ve acil müdahale gerekebilir. İlk Yardım çantası ve ilk yardım bilgisi çoğunlukla hayat kurtarır. İlk Yardım çantaları daima en kolay ulaşılabilecek ancak çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulunmalıdır. İlk Yardım çantasının yerini yaşam alanındaki herkes bilmelidir. İlk Yardım çantasının içinden kullanılan malzemeler en kısa sürede tamamlanmalıdır.

İlk Yardım çantasında bulunması gereken ürünler nelerdir?

1 adet otomatik turnike,
1 adet flaster,
2 adet büyük sargı bezi,
3 adet üçgen sargı bezi,
10 adet çengelli iğne,
1 adet paslanmaz makas,
10 adet yara bandı,
2 adet cerrahi eldiven,
1 kutu gaz kompresi,
1 adet antiseptik solüsyon,
Suni solunum maskesi,
El feneri,
Düdük,
Yanık örtüsü,
Hidrofil pamuk

Zaman zaman herkes hayatının bir döneminde ilk yardım çantasına ve malzemelerine ihtiyaç duyabilir. Evde kullanılan ilk yardım çantalarında genellikle küçük yanıklar, küçük kesikler, sıyrıklar böcek sokmaları, burkulmalar, incinmeler, basit ağrı ve ateş tedavisinde kullanılacak malzemeler bulunur.

Her evde ve arabada mutlaka ilk yardım malzemeleri bulunmalıdır. En umulmadık anlarda ihtiyacınız olabilir. İlk yardım malzemeleriniz yoksa en kısa sürede temin etmenizi öneririz. Set halinde ve ya ayrı ayrı alabileceğiniz ilk yardım malzemelerini sitemizi ziyaret ederek tamamlayabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri