Işıklı,Sesli,Hareketli OyuncaklarBu kategoride yer alan Işıklı, sesli ,hareketli oyuncaklar bebeklerin daima ilgisini çekmiştir. Bebeklerin dikkatleri yoğun olmadığı için çabuk dağılır. Dikkat yoğunluğunu sağlayabilmeleri için zaman zaman farklı uyarıcılara ihtiyaç duyarlar. Farklı renkler, ışıklar ve müzik sesleri bebekler için güzel bir uyarandır. Kategorimizdeki oyuncaklarımızdan bahsetmeden önce müzikle öğrenmenin bebekler üzerindeki etkisi biraz durmak istiyorum. Müzik hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Hayatımızın her alanında müzik vardır. Duyduğumuz hareketli bir müzik bizi neşelendirirken hüzünlü bir müzikte aynı oranda kederlenmemize sebep olur. Yetişkinleri bu derece etkileyen bir müzik bebekler üzerinde çok fazla etkiye sahiptir.


Bebek anne karnında 4 aylıkken sesleri duymaya başlar. Amniyo sıvısının içinde annenin kalp atışı bağırsaklarını sesi ve dışarıdan gelen sesleri duyar. 7 aylık olduğunda duyduğu seslere tepki vermeye başlar. Yapılan araştırmalar anne karnında bebeğe dinletilen müziğin onun beyin gelişimini olumlu yönde artırdığını göstermiştir. Bebeğe dinletilen hafif bir müzik onu sakinleştirirken, sert ve gürültülü müzikler kalp atışlarını hızlandırarak huzursuzlanmasına sebep olmuştur. Bebek doğduktan sonra müzik dinletilen bebeklerin sesleri algılayan beyin bölümünün diğer bebeklere göre daha hızlı geliştiği gözlemlenmiştir. Özellikle 0-3 yaş beyin gelişiminin en üst düzeyde olduğu bir dönemdir. Bu dönemde dinletilen müzik, bebeğin duygusal zeka, sosyal ve psikomotor becerilerinde gözle görülür değişimler olacaktır. Elbette müzik tek başına bebeğin üstün yetenekli olmasını sağlamayacaktır. Anne babanın ilgisi, bebeğin yeteneklerinin farkedilerek kaliteli bir eğitim alması şarttır. Ancak müzikle desteklenen bir bebek daha başarılı olacaktır.
Müzik dinlemenin bebeklerin gelişimlerine etkileri nelerdir?
Müzik dinleyen bebeklerin müzik kulakları oluşacak ve dinleme becerileri gelişecektir.
Müzik bebeğin hafızasını tetikleyerek daha kolay öğrenmesini sağlayacaktır. Kelime haznesi genişleyecek ve dil öğrenme yeteneği artacaktır. Bebekler bir çok şeyi taklit ederek öğrenirler. Müzikle tekrar etmek çok kolaydır. Tekrar ettiği sözcükleri hemencecik öğrenecektir.
Müzik dinleyen çocukların sosyal becerilerinin daha kuvvetli olduğu, insanlarla etkili iletişim kurabildikleri, gurup etkileşimlerinin güçlü olduğu gözlemlenmiştir.
Müzik dinleyen ve müzikle ilgilenen çocukların akademik başarılarının da yüksek olduğu, matematik, geometri ve dil derslerinde daha başarılı oldukları tespit edilmiştir.
Oyuncak müzik aletleri bebeklerin kaslarını geliştirmelerine yardımcı olarak koordinasyonlarını artırmalarını sağlar.
Bebeğiniz hareketli, sesli oyuncaklarla eğlenerek öğrensin, fiziksel psikolojik ve sosyal becerilerini geliştirsin. Bu kategorimizde bulunan,Fisher Price Eğitici Köpekçiğin Piyanosu ile bebeğinize müzik sevgisini aşılarken renkler rakamlar ve şekillerle ilgili cümlelerde öğrensin. İster 30 un üzerinde eğlenceli Türkçe şarkı ile eğlensin. İster kendi müziğini yaparak yeni şeyler keşfetmenin mutluluğunu yaşasın. İsterse de öğrenme moduyla sayılar, renkler ve şekilleri öğrensin, müzik moduyla kendi müziğini yapsın. Böylece bebeğinizin ince motor becerileri de gelişmiş olur. Bak ne yaptın modunda bebeğiniz nesneler arasında sebep sonuç ilişkisini kavrar. 6 ay ve üzeri için kullanımı uygun eğlenceli bir oyuncaktır.
Eğitici mantar tuğla ev, çek çek pony, şarkı söyleyen pony ve pilli atm kasa ve daha fazlası besikte.com adresinde sizleri bekliyor. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri