İşitme Cihazı Pilleri

İşitme cihazı, kulağında duyma problemi olan kişilerin sesleri daha iyi algılamasına olanak sağlayan cihazlardır. Sesleri duyduğunuzda iletişim kurabilir ve sosyalleşebilirsiniz. İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı işitme sorunları yaşayabilirler. Bu kimi zaman doğuştan olur, kimi zaman geçirilen bir kaza sonrası kimi zamanda yaşlılıktan kaynaklı işitme problemleri yaşar ve işitme cihazına ihtiyaç duyar. İşitme kaybı, işten sosyal ilişkilere ve duygusal rahatlığa kadar yaşamınızda bir çok alanı etkiler. İşitme cihazı tercih ederken mutlaka bir KBB uzmanından görüş almalısınız.


İşitme cihazlarının analog ve dijital olmak üzere iki çeşidi vardır. İşitme cihazlarının işlevi daha iyi duymayı sağlamaktır ve çalışırken güç kaynağı olarak işitme cihazı pilleri kullanılır. İşitme cihazı pilleri her işitme cihazı kullanıcısı için ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Şarj edilebilir pillerin yanında tek kullanımlık çinko piller daha kullanışlıdır. Çinko hava piller uygun koşullarda muhafaza edildiğinde 3 yıla kadar kullanılabilir. İşitme cihazı pillerin oda sıcaklığında ve nemden uzak ortamlarda saklamalısınız. İşitme cihazı pilleri günlük 16 saat kullanımda 5 ila 20 gün arasında hizmet verebilme gücüne sahiptir. Bu süre pilin boyutuna ve işitme cihazının ihtiyaç duyduğu enerjiye bağlı olmakla beraber ortam şartları da etkili olmaktadır. Genellikle daha küçük piller büyük pillere göre daha kısa sürede tükenmektedir. İşitme cihazlarını kullanmadığınızda kapatın ve pil bölmesi kapağını gece boyunca açık bırakın. Bu sadece pil gücünün boşa gitmesini önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda günlük kullanımdan kalma nemlerin bir gece boyunca buharlaşmasına izin verir.
Pillerinizden optimum performans elde etmek için, pilleri daima oda sıcaklığında saklayın. Isıya maruz kalması ve banyo gibi nemli ortamlarda kullanım pil ömrünü kısaltır. Ayrıca pilleri cepte ve çantada gelişi güzel taşınmamalıdır. Burada işitme cihazı piliniz ile kısa devre oluşturabilecek madeni para, anahtar gibi metal eşyalar ile teması söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar için dikkatli olmak gerekir. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri