Jöle, Köpük ve Spreyler


Bakımlı görünmek isteyen kadın ve erkekler saç bakımına özen gösterirler. Saçların dağınık ve şekilsiz olması kötü görüntüye sebep olur. Saçlarına şekil vermekte zorlanan, özellikle ince tellere sahip kullanıcılar jöle, köpük ve spreylerden faydalanarak saçlarına istedikleri şekilde şekil vermeye çalışırlar.

Jöleler saç tiplerine göre çeşitlenir. Islak görünüm sağlayan Jöleler daha çok kuru ve nemsiz saçlar için tercih edilir. Saça extra parlaklık verir. Yağlı saçlar için bu tür Jöleler uygun değildir. Sert tutuş sağlayan Jöleler saçlarınızın kolayca şekle girmesine yardım eder. Bunların yanında extra güçlü Jöleler, mega sert Jöleler, renklendirici Jöleler gibi çeşitleri bulmanız mümkündür.

Saç jölesinin faydaları

• Saçınıza şekil vererek daha güzel ve bakımlı saçlara kavuşursunuz.
• Günlük kullanıma uygun tasarımıyla pratik bir şekilde uygulayarak daha eğlenceli bir hayat yaşarsınız.
• Renklendirici saç jöleleri saçınızı istediğiniz renkte düzenlemenizi ve değiştirmenizi sağlar.
• Bitkisel içerikli jöleler saçınıza zarar vermeden saçınızı şekillendirmenizi sağlar.


Saç jölesi nasıl kullanılır?

Uygulayacağınız bölgeye yetecek miktarda elinize alıp avuç içinizde dağıtın.
Elleriniz yardımıyla saçınıza yedirin.
Kullanacağınız bölgedeki saçların hepsi aynı renk tonunu alana kadar işlemi tekrarlayın.
Daha sonra saçlarınıza şekil verin.
Gözle direkt temasından sakının.

Saç jölesi kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

Saç jölesini saçlarınızın uçlarına ve saç boylarına sürmelisiniz. Saç diplerine saç jölesi sürdüğünüzde gözenekler tıkanarak saç dipleriniz nefes alamaz. Kepek ve dökülme sorunları yaşayabilirsiniz.

 

Saç jölesini saçınızda bir günden fazla tutmamalısınız. Günün sonunda saçlarınızı yıkayarak jöleler den arındırmalısınız.


• Jöleyi yeterli miktarda kullanmalısınız. Fazla miktarda jöle kullanımı saçlarınıza zarar verebilir.


Saç jölesi alırken saç tipinize dikkat ederek almalısınız. Ayrıca jölenin kullanım kolaylığının olması size kolaylık sağlayacaktır. Saç jölesi alırken gramajına da bakarak almanız size ekonomik kolaylık sağlar. Eğer her gün saç jölesi kullanmıyorsanız düşük gramajlı bir ürün işinizi görecektir.

Saç spreyi nedir ve ne işe yarar?

Saç spreyler de saç jöleleri gibi saçları şekillendirmeye yardımcı ürünlerdir. Saç spreyleri iki farklı şekilde kullanılır. Saçları şekillendirmeye önce saça sıkılarak kuruması beklenir ve bir ısıtıcı yardımıyla saçlar kolayca şekillenir. Bir diğer yöntem ise fön ve ısıtıcı yardımıyla şekillenen saçların daha uzun süre şeklini koruması için saça püskürtülerek kullanılır.


Saç spreyleri sadece saçı şekillendirmek için kullanılmaz. İnce ve zayıf saçların daha dolgun görünmesi, hacimli olması için, güçlü tutuş ve koruma için saç spreyleri kullanılır. Kirlilik önleyici spreyler saçınıza dışarıdan gelecek toz ve kirleri yapılmasını önler. Bazı insanların saçları ince tellidir ve kolay taranmaz. Özellikle çocukların saçı taranırken sorun yaşanabilir. Saç açıcı spreyler saçın kolay taranmasını sağlar.

Saç spreylerini saçınıza biraz uzaktan uygulamanız gerekir. Eğer çok yakından uygularsanız saç derinizi kaplayarak nefes almasını engellersiniz. Bu durum da saçlarınızın dökülmesine sebep olabilir.

Saç spreylerini üzerinde birden beşe kadar seviyeler bulunur. Sayı arttıkça saç spreyinin tutuculuk özelliği de artar. Genellikle beşinci seviye tercih edilse de ince telli saçların üçüncü seviyedeki ürünleri tercih etmeleri tavsiye edilir. İnce telli saçlar çok sert tutuşlara dayanamayarak kırılabilirler.

Saç spreyini kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

- Saç spreyinin saç tellerini birbirine yapıştırmasını istemezsiniz, değil mi? O zaman saç spreyini 30 cm. geriden sıkmanızı öneriyoruz. Böylece saçlarınız hem sabitlenecek hem de doğal görünecektir.

Saç spreyini sıkmadan önce ağzının tıkalı olup olmadığına emin olmalısınız. Eğer spreyin ağzında birikinti olduysa saç spreyi pek işe yaramayabilir.

– Saç spreyini kullanma amacınız saçlarınıza hacim vermekse, saçlarınızı baş aşağı eğerek, saç spreyini arkadan öne doğru uygulamalısınız. Saçlarınızı tutamlara ayırıp, tutamların aralarına saç spreyi sıkarak hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

Saç spreyini doğru kullandığınızda saçlarınızdaki yağlanmayı gizleyebilirsiniz. Özellikle kakül kullananlar gün içinde mutlaka saç spreyini yanında taşımalılardır.

– Eğer yağlı saçlara sahipseniz parlaklık veren spreyler yerine daha mat spreyleri tercih etmelisiniz.

– Saçlarınızın önünden sürekli çıkan minik saçlarınız saç spreyleri ile geriye doğru yapıştırabilirsiniz. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri