Kolonyalar

Kolonya, etil alkol, su ve limon, çiçek veya tütün esansı gibi hoş koku veren maddelerin karışımından oluşan bir tür parfümdür. Kolonya kullanımı günlük hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Hemen hemen her evde her ofiste mutlaka bir kolonya bulunur. Misafirlere kolonya ikramı artık bir gelenek haline gelmiştir. Özellikle bayramların vazgeçilmezi haline gelen kolonyalar farklı kokukuları ile evlere hoş bir hava veriyor. Eve gelen bir misafire iş yerinize gelen misafirinize kolonya ikram edildiği gibi bir hasta ziyaretine veya misafirliğe gittiğinizde de hediye olarak götürebilirsiniz.


Günlük hijyen açısından da kolonya çokça tercih edilen bir üründür. Kolonya günümüzde dezenfektan olarak kullanılıyor. Antibakteriyel özelliği ile gençler tarafından çok tercih ediliyor. Kolonya dökmek bizim kültürümüzde gelenek haline gelmiş bir uygulamadır. Misafir geldiğinde veya misafirliğe gidildiğinde kolonya dökülerek aslında farkına varmadan ellerde dezenfekte edilerek mikroplardan arındırılmış olur. Tokalaşıp kucaklaşıldığında temas olur ve karşıdaki insanlardan mikrop bulaşma riski oluşur. Kolonyanın antibakteriyel özelliği sayesinde hijyen sağlanır. Ayrıca gün içinde kullandığımız toplu taşıma araçları ve kamuya ait alanlarda, parklarda dokunduğumuz onlarca nesnedeki mikroplardan korunmak için çantanızda taşıdığınız küçük bir kolonya şişesi günlük hijyeninizi sağlamanızı kolaylaştıracaktır. Günümüzde yaygınlaşan çeşitli virüslerden korunmak için en etkili yöntemlerden bir tanesi de kolonya kullanmaktır.

Kolonya kullanarak hem sağlığınızı koruyun hemde etrafa hoş bir koku yayın.

Kolonyayı dezenfektan olarak kullanmak virüslerden korunmanızı sağlar. Uzmanlar 60 derece üzerindeki kolonyaların kullanımını öneriyorlar. 80 °kolonyaların içerisinde %80 etil alkol bulunduğu için yüksek oranda dezenfektan görevi görerek hijyen sağlıyor. Eğer sık sık ellerinizi yıkayamıyorsanız mutlaka kolonya ile dezenfekte etmelisiniz.

Birbirinden güzel çiçek ve limon kokuları ile ferahlayın.

Kolonyalar çoğunlukla limon kokusu ile üretilir. Limonun yanında lavanta, amber, beyaz çay yaprakları mandalina, tütün gibi değişik ve güzel kokularla çeşitlendirilmiştir. Sevdiğiniz kokuyu seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kolonyanın içeriğinde ne var?

Alkol, su ve limon veya çiçek esanslarından üretilir. 80 derece bir kolonya da %80-96 civarında alkol bulunur. Geriye kalan kısmı su ve esanstır. Etil alkolün uçucu özelliği serinlemenizi ve hafiflemenizi sağlar. Sıcak yaz günlerinde vücut ısısını düşürür. Uyarıcı bir etki oluşturur.
Kolonya kullanımının normal koşullarda bir zararı yoktur. Ancak Kuru ve hassas cilde sahip olan kişiler kolonya kullanımını yeteri kadar uygulamalar. Fazla kullanımda cildi kurutarak tahrişe sebep olabilir.

Kolonya fiyatları

Kolonya fiyatları marka ve içerik ve miktara göre değişiklik göstermektedir. 100ml şişelerde kolonya alabileceğiniz gibi 5 lt. Lik şişelerde de kolonya alabilirsiniz ve dolayısıyla fiyatlar miktara göre değişiklik gösterecektir.

Kalite güven ve uygun fiyatın adresi besikte.com u ziyaret etmeden kolonya alışverişi yapmayın

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri