Dizlik

Dizlik nedir ve ne işe yarar?

Diz eklemi vücutta en çok hareket eden bölgedir. Çeşitli sebeplerden dolayı diz ekleminde deformasyonlar oluşabilir. Zorlanmalar, travmatik olaylar, menüsküs yırtılmalarında bağ kopmaları gibi sorunlar yaşandığında daha rahat yürüyebilmek için diz eklemini destekleyecek bazı materyallere ihtiyaç duyulur. Dizlikler bu materyallerden birisidir.


Diz ekleminde oluşabilecek ödemi engellemek dizde oluşan problemin artmaması ve dize binecek yükün hafifletilmesi için dizlikler kullanılır. Dizliklerin en önemli özelliği elastiki yapıda olmasıdır. Esneyebilme özelliği ile dizi güzel bir şekilde sararak mükemmel bir uyum sağlar ve cildin nefes almasını sağlayarak dizlerin terlemesini önler. Kullanan kişiye konfor sağlar.

Dizlik alırken dikkat edilecek hususlar

Alacağınız dizliğin bacak ölçülerinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Dizlik almadan bacak ölçülerinizi almanız gerekir. Alacağınız dizliğin ne çok gevşek ne de çok sıkı olmamasına özen göstermelisiniz. Çok gevşek olan bir dizlik bacağınızı desteklemeyecektir. Çok sıkı olan bir dizlik ise kan dolaşımında bazı problemler yaşamanıza sebep olacaktır. XS, S, M, L, XL ebatlarındaki dizliklerden bedeninize uygun olanı alabilirsiniz

Dizliğin dikiş bölgelerinin sağlam olması kullanım suresini uzatacaktır. Böylece daha uzun süre dizliğinizi kullanma imkanınız olacaktır.

Dizlik kullanırken rahat edebilmek ve dizlikten en üst düzeyde verim alabilmek hedeflenmelidir.

Dizlik kullanımı hafif diz ağrılarını azaltmak, sportif faaliyet ve egzersizlerde dizi destekleyerek yaralanmaların önüne geçmek için tasarlanmış ürünlerdir. Sizde rahatsızlığınıza uygun doğru dizliği kullanarak ağrılarınızdan kurtarabilir ve ağrıların yeniden oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Korse nedir ve ne işe yarar?

Çeşitli nedenlerle oluşan duruş bozuklukları ve bel sırt kısmında oluşan ağrıların rahatlatılması için ortopedik korseler kullanılır. Duruş bozuklukları bel ve sırt ağrıları bel fıtığı spor kazaları sonrası oluşabilecek komplikasyonların düzeltilmesi ve rahatlatabilmesi için çoğunlukla doktor tarafından tavsiye edilir. Omurga kırıkları ve tedavisinde de medikal korse kullanımı yaygındır.

Ortopedik korselerin özellikleri size kullanım açısından kolaylık sağlar. Terletmeyen kumaş, esnek yapısı, kaliteli malzeme sayesinde koku yapmayan özellikleri ile ortopedik korseleri konforlu bir şekilde kullanıp hastalığınızı daha rahat geçirebilirsiniz.

Rahatsızlığınız uygun korseyi doktorunuza başvurarak tavsiyesi neticesinde seçmelisiniz. Kullanacağınız sure ve zaman dilimini doktorunuz belirleyecektir. Uzun süreli kullanımlar bazen kasların zayıflamasına sebep olarak farklı sıkıntıların oluşmasına neden olabilir.

Sürekli masa başında oturanlar bel ve sırt ağrıları yaşayanlar bel ve sırt bölgesini sıcak tutmak isteyenler ve yeni doğum yapmış bayanlar karın bölgesinin toparlanması için ortopedik korselerden faydalanabilirler.

Sitemizde bulunan korse ve dizlik çeşitlerini inceleyerek bedeninize uygun olan korseyi uygun fiyatlara alabilirsiniz. 

Luxor Yün Dizlik M  No:2
Luxor Yün Dizlik M No:2

25,00 ₺  17,50 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri