Uzaktan Kumandalı ArabalarEbeveynler bebeklerini gözlerinden sakınırlar. Onun sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmesi için ellerinden geleni yaparlar. En güzel şekilde beslenebilmesi için yiyeceklerin en kalitelisini, uykusunu rahat uyuyabilmesi için en konforlu yatağı ve fiziksel ve psikomotor becerilerini geliştirebilmesi için uygun oyuncakları almak isterler. Evet oyuncak seçimi çok önemlidir. Bebeğinizin yaşına ve gelişim düzeyine uygun aldığınız oyuncaklar bebeğinizin birçok özelliğini olumlu yönde etkileyecektir. Bebeklerin vaktinin çoğu oyun oynayarak geçer. Hayatlarının ilk dönemi öğrendiği herşey onun için oyundan ibarettir. Oyun oynayabilmesi için en güzel araç da oyuncaklarıdır. Bebek, çocuk dediğimizde aklımıza ilk gelen oyun ve oyuncak kelimelerdir. Oyuncaklar bebeğimiz üzerinde oldukça etkilidir. Yaşına ve gelişimine uygun şekilde aldığımız oyuncaklar hem fiziksel hem bilişsel gelişimini etkileyecektir. O yüzden çocuklarımıza oyuncak seçerken bilinçli davranmak bizim görevimizdir.


Uzaktan kumandalı arabalar çocuklarımızın severek oynadığı oyuncaklar arasındadır. Her çocuğun ilgisi ve merakı farklıdır. Çocukların cinsiyetleri de oyuncak seçimlerini etkiliyor. Her ne kadar oyuncakta cinsiyet ayrımı yapmak doğru değil desek de kız çocukları annelerini rol model alarak bebek ve ev eşyalarına yönelirken, erkek çocuklarda araba ve tamir setlerini ilgi duyarlar. Erkek çocuklarının en büyük hayallerinden biride bir arabasının olmasıdır. Babasını araba sürerken izlemesi ona çok büyük bir keyif verir. Bir gün kendi arabasını sürebildiğini hayal eder. Uzaktan kumandalı arabalar çocuğunuzun bu hayalini gerçekleştirmesini sağlar. Uzaktan kumandayı eline alarak arabasının şoförü olur. Arabasını kendisi kontrol ederek ileri, geri, sağa, sola hareket ettirerek büyük bir keyifle oyuncağıyla oynar.
Uzaktan kumandalı araba çocukların karar verme becerilerini geliştirir. Arabayı kullanırken çocuk hızlı şekilde karar vermesi gerekir. Arabanın sağa sola çarpmaması için manevralar yapmalıdır. Bunu yaparken hatalı davranışlarında da neden sonuç ilişkisi kurtararak nerede nasıl davranması gerektiğini öğrenir.
Uzaktan kumandalı arabalar çocuğun el-göz koordinasyonunu geliştirmesine yardımcı olur. Kumandayı ve arabayı aynı anda kontrol etme becerisi edinir. Bu oyuncakla oynarken ince motor kasları gelişir.
Uzaktan kumandalı arabayı çocuk tek başına oynayabileceği gibi arkadaşlarıyla birlikte oyun kurarak paylaşarak oynayabilirler. Bu sayede sosyal becerileri gelişirken insanlar arası iletişimi de güçlenir. Çocuklar arabalarını yarıştırarak eğlencelerine eğlence katabilirler. Bu sayede çocuklarda başarabilme duygusu da oluşur. Hayal güçlerini kullanarak oynadıkları uzaktan kumandalı arabalar zihinsel faaliyetlerinin artmasını sağlar.
Çocuğunuzun ilgi ve gelişim düzeyine göre tercih ettiğiniz uzaktan kumandalı arabalarla ailece keyifli vakitler geçirirsiniz. Aile ile birlikte geçirilen mutlu anlar hafızalara kazınır ve asla unutulmaz.
Uzaktan kumandalı arabalar pille veya şarjlı adaptörle çalışırlar. Çizgi film karakterleriyle yapılmış arabalar çocukların sevgilisi oluyor. Gerçeğine çok yakın özellikte üretilen uzaktan kumandalı arabalar eğlenceli vakitler için hazırlar. Yarış pistinizi evinizde kurun ve yarışmaya başlayın. Kumandalı uçaklar, arazi arabaları, şarjlı arabalar, iş makinaları ve daha fazlası besikte.com adresinde sizleri bekliyor. 

G-Şehrin Rüzgarı
G-Şehrin Rüzgarı

118,00 ₺  99,95 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri