Lohusa Külodu

Lohusalık bir kadının doğum yaptıktan sonraki 6 haftalık dönemine denir. Bu dönem kadınların gebelikte metabolizma ve genital sisteminin eskiye dönmesi sürecidir. Lohusalık döneminde vücutta değişiklikler olur. Vajinal kanamalarda bu değişikliklerden bazılarıdır. Her kadında süresi değişse bile çoğunlukla 40 gün sürebilir.


Lohusa külotları, doğum sonrası vajinal akıntının kıyafetlere bulaşmaması için tasarlanmış ürünlerdir. Vajinal akıntı uzun sürebilir. Hele doğumu takip eden ilk hafta oldukça yoğun olabilir. Doğumun sıkıntılı süreci içerisinde bir taraftan vücudunuz toparlanmaya çalışırken bir taraftan da bebeğinize bakmaya çalışacaksınız. Böyle bir zamanda vajinal kanamaların sizi rahatsız etmemesi ve dış kıyafetlerinizi kirletmemesi için lohusa külodu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Lohusa külotları, hamileliğin 6. ayından itibaren kullanılabilir. Eski çamaşırlarınızı kullanmayı bir süre ertelemeniz gerekecek. Vücut yapınızın değişmesi ile birlikte eski çamaşırlarınız vücudunuzu sıkmaya başlar. Lohusa külotları rahat kullanımı ile size konfor sağlar.

Lohusa külodu özellikleri;

Lohusa külotlarının en önemli özellikleri antibakteriyel olmalarıdır. Tabi lohusa külotlarının markaları kalitesi ve özelliklerinde değişikliğe sebep olabilir.

Lohusa külodu normal küloda göre daha esnek ve yumuşaktır. Genişleyen karnınıza elastiki yapısıyla uyum sağlar. Belimizi ve karnınızı sıkmadan kullanım imkanı sağlar. Lohusa külodunu doğumdan öncede kullanabilirsiniz.

Lohusa külodunun pamuklu yapısı vücudunuzu terletmez. Cildinizde tahriş ve kızarıklık yapmaz. Pamuk kumaş cildin nefes almasını sağlayarak sağlığınızı korumanıza destek olur.

Lohusa külodunun esnekliği her bedene uyum sağlaması için tasarlanmıştır.


Lohusa külotları iki şekilde kategorize edilmiştir; Çok kullanımlık lohusa külotları ve tek kullanımlık lohusa külotları. Çok kullanımlık lohusa külotları diğerine göre biraz daha kalındır. Kalın olması ile birlikte oldukça esnek yapısı ile kesinlikle rahatsızlık vermez. Tekrar tekrar yıkanabilme özelliği ile uzun süre kullanma imkanına sahip olursunuz. Çok kullanımlık lohusa külotlarının nem ve sıvı emicilik özelliği daha çoktur. İstediğiniz zaman yıkayarak hijyen sağlayabilirsiniz kalın ve esnek yapısı ile bedeninizi sararak konforunuzu artırır

Tek kullanımlık lohusa külotları daha incedir. Kullandıktan sonra atabilirsiniz yıkama derdi olmaz. Lohusalık döneminin sürekli vajinal akıntı zamanlarında tek kullanımlık lohusa külodu bariyer oluşturarak sızıntı oluşmasının önüne geçer. Tek kullanımlık lohusa külodu pratik kullanımı ve hijyen açısından daha çok tercih ediliyor. Fiyatının uygun olması da bir başka tercih sebebidir. Milkway markasının tek kullanımlık lohusa külotlarını doğumdan itibaren kullanabilirsiniz. Dayanıklı ve esnek yapısı anneye rahatlık sağlar. Pamuklu dokumadan yapıldığı için ekstra yumuşaktır. Ambalajları küçük olduğu için taşıması kolaydır.

Lohusalık dönemi lohusa külotları ile artık daha kolay...

Lohusa külotları uygun fiyat ve kampanyalarla besikte.com sitesinde sizlerin hizmetinde. Takipte kalarak kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. 

Milkway Tek Kullanımlık Loğusa Külodu - M
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri