Mama Sandalyesi OyuncaklarıMama sandalyesi oyuncakları ne işe yarar?

Bebeğiniz artık yavaş yavaş büyümeye başladı. 6 ayını doldurduğunda yeni deneyimler yaşamaya başlayacaktır. Anne sütünün veya mamanın yanında ek gıdaya geçiş süreciniz başlayacaktır. Bu süreç bebeğin en temel olan yemek yeme alışkanlığının da temelini oluşturacaktır. Bebeğiniz hareketlenecek, sürekli farklı nesneler ile ilgilenmeye çalışacak ve yeni şeyler keşfetmenin derdine düşecektir. Siz bir taraftan bebeğinize yeni tatlar tattırarak damak lezzetine oluşturmaya çalışacaksınız. Bir taraftan da bebeğinizi sabit tutmak için gayret göstermeniz gerekecek. Bu dönem çok kritiktir. Bebeğin sağlıklı beslenerek damak tadı oluştuğu gibi aynı zamanda yemek yeme alışkanlığının da öğrenilerek davranış haline geldiği bir dönemdir.


Bebekler hayatlarındaki birçok şeyi ailelerini taklit ederek öğrenirler. Bu yüzden bebeğinizle birlikte yemek yemeniz, aynı sofrada bulunmanız önem arz eder. Çocuk pedagogları yemek saatlerinde bebeğinizin karnı tok olsa bile bebeğinizi yanınıza oturtmanızı öneriyorlar. Bebeklerinizi kendi oturduğunuz sandalyenize oturtamazsınız. Küçük oldukları için düşme riskleri var. Kucağınıza alsanız siz rahat yemek yiyemezsiniz. Mama sandalyeleri bebeğinize rahat bir şekilde yemek yedirebilmeniz için gerekli bir araçtır.

Bebekler çok hareketlidir ve saniyeler içinde yer değiştirmek isterler. Bebekleri mama sandalyesinde oturtmak bile çok büyük çaba gerektirebilir. Mama sandalyesi oyuncakları bebeğinizi mama sandalyesinde uzun süre oturtmanıza yardımcı olacaktır. Bebeğinize yeme alışkanlığı kazandırabilmeniz için bir süre aynı yerde oturabilmesi gerekir. Ancak bebeklerin yapısı gereği bu biraz zor olabilir. Mama sandalyesi oyuncakları size bu konuda destek olacaktır. Işıklı seslı, müzikli oyuncaklar bebeklerin dikkatini çekerek oynamalarını sağlayacak sizde bir çırpıda bebeğinizi beslemenin rahatlığını yaşayacaksınız. Mama sandalyesi oyuncakları sayesinde bebeğiniz beslenmesini tamamladıktan sonra da sandalyesinde oynamaya devam edecektir. Size de kendi yemeğinizi bitirmeniz için veya mutfağınızı toplayabilmeniz için süre kalacaktır.

Oyuncak deyip geçmeyin. Bebeğinizin oyuncakları onun birçok gelişim özelliğine katkı sağlayacaktır. Mama sandalyesi oyuncakları da bebeğinizin fiziksel zihinsel ve duyusal becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Mama sandalyesi oyuncakları üzerindeki çıngırak ve ayarlanabilir melodili müzikler bebeğinizin işitsel duyularını geliştirecektir.

Mama sandalyesi oyuncaklarının bazılarında ayna bulunur. Ayna sayesinde bebek kendini keşfedebilecektir. Minik kâşifiniz sevimli hayvan figürleriyle oynarken bir taraftan eğlenirken bir taraftan da çevresindeki varlıkları tanıma fırsatı bulacaktır.

Dönme dolap şeklindeki mama sandalyesi oyuncağı sevimli dostlarla birlikte bebeğinize arkadaş olacak. Dönme dolabın çevirdikçe yanıp sönen ışıkları, yemek yerken bebeğin ilgisini çeker ve kolay beslenmesini sağlar.

Mama sandalyesi oyuncaklarının altındaki vantuz oyuncağın sandalyeye sabitleyerek düşmesini engeller. Bebeğiniz rahatlıkla oyuncağıyla oynar. Ayrıca oyuncakların tutma sapları bebeğin tutma kavrama becerisini artırarak el-göz koordinasyonunu sağlayıp ince motor kaslarının gelişmesine yardımcı olur.

Mama sandalyesi oyuncaklarını istediğiniz gibi taşıyarak gittiğiniz yerlere götürebilirsiniz. Bebeğiniz oyuncağıyla oynarken hem eğlenecek hem beslenerek hem de duyularını çalıştıracaktır.

Mama sandalyeleri oyuncakları bebeğinizi eğlendirirken, işitsel algı, el-göz koordinasyonunu, zihinsel duygusal gelişim ve fiziksel gelişim açısından bebeğinize destek olarak onun hayal gücünü genişletip yeni kavramlarla tanışmasını sağlayacaktır. 

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri