Mayo Bebek Bezi

Bebek ve çocuklar suda oynamaya bayılırlar. Yaz ayları gelince havuza ve denize gitmek onlar için en eğlenceli aktivitedir. Hele deniz kenarında kumsalda oynamak çok eğlencelidir. Deniz ve havuz keyfi unutulmayan çocuk anılarındandır.


Bebek ve çocuğunuzla birlikte sizin de en keyifli anılarınızdır yüzmek. Ancak bebeğinize henüz tuvalet eğitimi vermemişseniz ne yapacağınızı düşünebilirsiniz. Bebekler için üretilen mayo bezler ile tuvalet ihtiyacı sorun olmaktan çıkıyor. Normal kullandığınız bezleri havuz veya denizde kullanamazsınız. Emici özelliğinden dolayı suyu emer ve ağırlaşarak bebeğinizi aşağı çeker. Bez yırtılabilir ve koruma sağlamaz. Normal mayolar ise bebek ve çocuklar için uygun değildir. Bebeğin idrar ve kakasını dışarı sızdırır. Havuzda veya denizde yüzen diğer insanlarında sağlıkları tehlikeye girer. Mikrop kapma riski artar. Bebek mayo bezler hem bebeklerin hemde denize veya havuza girenlerin hijyen ve sağlığını korumak için tasarlanmıştır. Henüz tuvalet eğitimi almamış bebeklerin ve tuvalet eğitimi almış ancak uzun sure çişini tutamayan çocukların idrar ve kakasının dışarıya sızmasını engellemek için üretilmiştir.

Mayo bezler emici özelliği ve koruyucu bariyerleri sayesinde çişi sızdırmaz ve bebeği rahatsız etmez. Emici olmasının yanında dışarıdan suyu çekmediği için şişmez. Dış kumaşı özelliği itibari ile su geçirmez ancak cildin nefes almasını sağlar. Mayo bezin içi kadife kumaştır. Yumuşak dokusuyla bebeğin tenini tahriş etmez. Alerji yapmayan kumaştan üretilmiştir. Mayo bezin kumaşının mikrofiber olması önemlidir. Mikrofiber kumaş özelliği itibari ile bakteri üretmez. Sağlık açısından faydalıdır.

Bebek mayo bezler iki çeşittir. Tek kullanımlık olanlar normal bez gibi kullan at şeklindedir. Denizde ve havuzda bir kere kullanırsınız. Yıkanabilir bezlere göre daha dayanıksızdır. Ancak yıkama derdi olmadığı için daha pratiktir. Sürekli denize veya havuza gitmiyorsanız tek kullanımlık bezleri tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin sürekli büyüdüğünü de göz önüne alırsak her dönem yeni bir bez almanız gerekebilir.
Yıkanabilir mayo bezler ekonomiktir. Sık sık havuza ve denize gidenler için idealdir. İşiniz bittikten sonra yıkayıp kurutup tekrar kullanabilirsiniz. Daha dayanıklıdır. Tuvalet eğitimi sırasında alıştırma külodu olarak da kullanabilirsiniz. Çamaşır makinasında yıkanabilir olması size kolaylık sağlar. Dikkat etmeniz gereken bebeğin bedenine uygun bezi satın almanız. Aldığınız mayo bez ne çok büyük nede küçük olmamalı. Normal kullandığınız bezle aynı boyutta olması gerekir.

Deniz ve havuz keyfiniz yarım kalmasın. Zengin renk ve desenleriyle bebek mayo bezler besikte.com da 

Prima Pampers Mayo Bebek Bezi 3-4 Beden 12
Ürün Seçenekleri
Huggies Little Swimmers Mayo Bebek Bezi / S-M (7-15kg)
Ürün Seçenekleri
Mycey Mayo Bebek Bezi - Ahtapot (S)
Ürün Seçenekleri
Mycey Mayo Bebek Bezi - Karetta (S)
Ürün Seçenekleri
Mycey Mayo Bebek Bezi - Yengeç (M)
Ürün Seçenekleri
Mycey Mayo Bebek Bezi - Deniz Yıldızı (S)
Ürün Seçenekleri
Mycey Mayo Bebek Bezi - Korsan (S)
Ürün Seçenekleri

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri