Meme Ucu Çıkarıcı

Hamilelikle birlikte vücutta bazı değişimler başlar. Annenin vücudu ruhen ve fiziken bebeğe hazırlık sürecine girer. Süt bezlerinin süt salgılamaya başlaması da bu hazırlıklardan bir tanesidir. Anne sütü mücizevi bir besindir. Bebeğin anne sütünü emerek alması çok önemlidir. Mümkün olduğunca bebekle fiziksel temasa geçerek emzirilmelidir. Emzirirken sizin bebeğe dokunuşunuz, göz temasınız, elini tutmanız, göğsünüze yaslamanız bebeğinizin ruhsal gelişimi için çok önemlidir. Emzirmek anne bebek arasındaki bağın güçlenmesi için çok güzel bir fırsattır. Bebeğin emmesi fiziksel olarak bağışıklığını güçlenecektir ve ihtiyacı olan besinleri alacağı için hastalıklara karşı daha dirençli olacaktır. Annesini emen bebek beslenme ihtiyacını tam anlamı ile karşıladığı gibi annesi ile duygusal bağ kurarak güvenli bağlanma dönemini sorunsuz atlatabilecektir. Emen bebek sevgi ihtiyacını da karşılamış olacaktır.


Emzirmenin anne ve bebek için hem fiziksel hem de psikolojik sayısız faydası vardır. Bu faydasının yanında bazı zorlukları da olabilir. Birçok anne emzirme problemleri yaşayabilir. Bu problemlerden bir tanesi de meme ucunun küçük veya meme başının düz olmasıdır. Meme ucu küçük veya düz olduğu durumlarda bebek memeyi rahat kavrayamaz. Dolayısı ile düzgün beslenemez. Yeteri kadar beslenemediği için de gelişimi yavaşlar. Bebek memeyi tam kavrayamadığında meme ucunda tahriş ve çatlaklar oluşabilir. Memeyi tam kavrayamayan bebek, anne sütünü tam olarak boşaltamadığı için memede şişlik oluşur ve bu da enfeksiyona sebep olarak canınızı acıtır. Sağlıklı bir emzirme süreci geçirebilmek için emzirme problemleri hakkında fikir sahibi olmanız bu sorunlara çözüm bulmanız açısından önemlidir.

Meme ucunun çıkmamasından kaynaklı bu sorunlara meme ucu çıkartıcılar ile çözüm bulabilirsiniz. Küçük ve pratik bir hareketle meme ucunun çıkmasını sağlayıp bebeğinizin memeyi rahat kavrayıp düzgün beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. Meme ucu çıkarıcılarla bebeğiniz sorunsuz beslenirken sizde rahat bir emzirme süreci yaşamış olursunuz.

Meme Ucu Çıkarıcılar Nasıl Kullanılmalı?

Meme ucu çıkarıcıyı kullanmadan önce sıcak ve sabunlu su ile yıkayınız. Daha sonra durulayıp kurutunuz veya temiz bir bezle silebilirsiniz. Üstündeki ampul kısmını hafifçe sıkınız ve daha sonra koruyucuyu dikkatle meme ucuna ve etrafına yerleştirin. Koruyucunun üstüne hafifçe bastırıp cildinizle koruyucu arasında hava olmamasına özen gösterin. Ampul kısmını arzulanan basınca göre ayarlayabilirsiniz. Bu hareketleri meme ucunuz istenen şekle gelene kadar tekrarlayın. Meme ucunu bebeğinizi rahatlıkla emzirebileceğiniz şekle gelince işlemi bırakın. Bebeğiniz kucağınızdayken bu işlemi yaparsanız meme ucunuz çıktığı anda bebeğinize vererek hemen emmesini sağlayabilirsiniz. Meme ucu çıkarıcıyı kullandıktan sonra tekrar yıkayıp durulayıp kurutun. Meme ucu çıkarıcıların aynen diş fırçaları gibi kişiye özel ürünler olduğunu unutmayın. Hijyen açısından birden fazla kişinin bir ürünü kullanması uygun değildir. Meme ucu çıkarıcılar küçük ürünler olduğu için istediğiniz yere özel kaplarına koyarak rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Her ihtiyaç duyduğunuzda meme ucu çıkarıcıyı kullanabilirsiniz.

Emzirme dönemini sorunsuz atlatabilmek için emzirme destek ürünlerinden biri olan meme ucu çıkarıcıları besikte.com sitesinden temin edebilirsiniz. 

Lansinoh LatchAssist Göğüs Ucu Çıkartıcı
Lansinoh LatchAssist Göğüs Ucu Çıkartıcı
Düzleşen göğüs uçlarının çıkmasını sağlar

41,01 ₺  36,90 ₺

Sepete Ekle

Kaçırılmayacak Fırsat Ürünleri